Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)

Heej! Trochu se odvažte vy suchaři! Vždyť o tohle prakticky v celým filmu jde! Od začátku do konce je to neuvěřitelně šílená, ale zábavná jízda. Stačí sedět, užívat si akci, vtipný gegy a parádní soundtrack. Prostě boží!

Shrek Třetí (2007)

Shrek se rozpačitě vyrovnává s nastávajícím otcovstvím, Artii je typicky teenagerovsky znuděný a princeznovské komando je naprostá špička. Možná jen toho střelenýho Merlina si mohli odpustit. Asi se tu dost vymykám oproti většinovýmu hodnocení. Trojka je sice slabší než předchozí dva díly, ale pořád je to mnohem zábavnější, než většina těch rádoby komedií s hvězdným obsazením.

Alexander Veliký (2004)

Po dlouhé době film, který jede podle historických skutečností, ale zároveň nesklouzává k nudnému dějepisnému dokumentu. Historické události se zdárně prolínají s podrobným průřezem do Alexandrova soukromého života a jeho osobnosti. Ráda si tohle při dostatku času pustím ještě mnohokrát.

Moulin Rouge (2001)

Dva mí oblíbenci v hlavní roli, prostředí nejznámějšího bordelu, velká láska a tragický konec. Naprosto jednoduchá dějová linka, chytlavé melodie a vznikl nám neopakovatelný filmový zážitek, který hrdě řadím mezi své nejoblíbenější filmy.

Interview s upírem (1994)

Jednoznačně nejlepší horor, co jsem doposud viděla. Tom Cruise by zásadně měl dostávat záporné role. Interview s upírem a hned po něm Collateral jsou rozhodně jeho nejlepší výkony. Výkon Brada Pitta a Kirsten Dunst rovněž excelentní.

Střihoruký Edward (1990)

Edwarda považuju za Burtonův nejlepší film. Vypovídá o tom, jak může dopadnout pokus zapadnout do společnosti někoho, jenž není zrovna "normální" podle obecných měřítek, a především ukazuje lidskou hloupost, netoleranci a egoismus. To všechno odehrávající se v uzavřené komunitě satelitního městečka, kde každý ví všechno o všech.