Mise nový domov (2016) (pořad)

Úctyhodný počin, znásilněný blbou televizí. Kdyby se neutápěli v omáčce, tak by každý díl mohl trvat třeba okolo půlhodinky. Ano, ti lidé mají problémy, ale my to nepotřebujeme slyšet stopadesátkrát během pěti minut. Takhle to vypadá prakticky jako zneužívání.

Broadchurch - Episode 2 (2015) (epizoda)

Po druhém dílu druhé série vážně uvažuju, že celou tuhle sérii přeskočím. Možná že není až tak špatný nápad, pojmout druhou sérii jako soudní drama, ale rozhodně není dobrý nápad, aby to hlavní hrdinové neustále odsrávali, zatímco ta svině, která hájí vraha, se spokojeně usmívá. Tohle asi nebude nic pro mě.

Torchwood - Miracle Day (2011) (série)

Je to velkej rozdíl. Třetí série vůbec nebyla špatná, ale čtvrtá byla jen o tom, jak co nejvíc vytočit diváka. Vynikající původní nápad a některé neskutečně drsné scény, výborně slizký Bill Pullman, prostě spousta trumfů. A cca od šestého dílu je to jedna s*ačka za druhou. Jedna z hlavních hrdinek posere nač sáhne, záporáků je tu asi osmdesát a místo toho, aby všichni umřeli s ohledem na své provinění (čili rozčtvrcení zaživa, upálení, stahování z kůže, rozsápání smečkou psů), tak někteří (jako ta pizda na úplném konci) zemřou rychle a téměř bezbolestně, což je prostě nefér. Když to vezmu z celkového hlediska, tak je jasný, že čtvrtou sérii už musel mít pod palcem nějakej amík, protože je to stejná chujovina jako Arrow od druhé série dál. Takže za mě fakt ne. S tímhle přístupem ať si vylížou svoje korunovační klenoty. P.S. Jestli za tohle nemůže žádnej amík a má to něco společnýho s Russelem Davisem, tak jsem rád, že Doktora převzal Steven Moffat.

Wonder Woman (2017)

Wonder Woman udělala přesně to, co se od ní očekávalo. Vrátila mnoha lidem důvěru ve filmy z DCEU (všechny ostatní mají dost rozporuplné reakce, zatímco WW se zřejmě líbila všem) a snad se jí povedlo je i postavit na nohy. Příběh není nijak zvlášť originální, nicméně je zajímavější, než všechny originy od Marvel z posledních let. Hlavní hrdinka je super. Sám jsem nebyl nadšen, když před lety oznámili, že Wonder Woman bude hrát právě Gal Gadot, nicméně už v BvS byla skvělá a tady je naprosto vynikající. Tu inteligentní bojovnici, která se tváří v tvář civilizaci chová jako pětileté dítě, zvládla naprosto s přehledem. Již na začátku byla radost se na ní dívat (ta radost v jejích očích, kdykoliv objevila nějakou svou schopnost) a když se k ní přidal Chris Pine, tak se to ještě vylepšilo. Krásně si přihrávali, moc jim to spolu slušelo a jejich romance byla uvěřitelná. U Chrise Pinea bych se rád zastavil, protože jeho postava dopadla přesně tak, jak jsem doufal. Nejen že skvěle hláškuje, ale hlavně se v životě a v akci neztratí a (až na úvodní setkání) nepotřebuje od Diany zachraňovat. Jsou rovnocennými partnery.... Tedy, až na to, že ona odráží kulky, skáče třicet metrů do vzduchu a dokáže zmydlit padesát chlapíků během dvaceti vteřin, nehledě na to, že si dokáže magicky schovat meč do večerních šatů, aniž by měla podivně rovná záda. Ostatní členové jejich minijednotky jsou, pravda, trošku moc klišoidně napsaní, resp. spíš načrtnutí, ale dokáží vás zabavit a rozhodně vám zážitek nezkazí. Záporáci jsou slušní, minimálně jsou lepší než Enchantress v Sebevražedném oddíle, resp. polovina záporáků z filmů MCU. Nejsou vynikající, ale podobně jako třeba u Sebevražedného oddílu na tom zas tak moc nezáleží. Samotní klaďasové film v klidu utáhnou a tak se se záporáky nemusíte tak trápit. Spousta lidí u DCEU kritizuje digitální finální bitky, mně je tohle vcelku ukradené. Jsou to komiksárny a já si asi nepamatuju na komiksový film, který by nebyl digifestem. Minimálně ne ty s větším množstvím záporáků nebo s nadpozemsky mocnými záporáky. Ono to k těm filmům už dneska tak nějak patří. Nicméně některé animace ve Wonder Woman jsou hodně špatné. Závěrečná megabitka je bez problémů, ale animace postav v bitvě na pláži je místy nesnesitelná a totéž platí pro výprask Němců v obsazené francouzské vesničce. Nicméně ani těch pár momentů (v celém filmu je to asi 5 - 10 záběrů) vám zážitek nezničí. Jak jsem říkal, Wonder Woman je vynikající komiksový film o původu jedné z nejstarších (dle data vzniku komiksů) superhrdinských postav. Pány neurazí, ženy potěší. A pánové si přijdou také na své, neboť když pominu úžasné akční sekvence (jak poznamenala má žena, některé jsou prakticky na vyhonění), na Gal se moc krásně dívá. Všem vřele doporučuji. P.S: Nedoporučuji dabing (na rozdíl od Marvelovek, které mají zvlášť v posledních letech dabingy vynikající), protože ten vám minimálně dvě postavy hodně zkazí a tou jednou je právě hlavní záporák s tváří SPOILER SPOILER SPOILER Davida Thewlise. Když vám boha války dabuje Libor Terš, není to to pravé ořechové.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Správně udělaná dvojka. Vezměte to, co v jedničce fungovalo a znásobte to. Takže tu máme: Další ultravtipný úvodní titulky, víc Rocketa, víc Draxe, víc Yondua, víc oldschool muziky, větší vyvraždovací sólo pro hvízdáním ovládaný šíp (tuším, že se James Gunn chtěl přiblížit extrémně vtipnému masakru z Kingsmana) a do toho nějakou tu romantiku, rodinné vztahy a samozřejmě tuny a tuny hlášek, které jsou v české verzi ještě korunovány bohatým slovníkem překladatele Vojtěcha Kostihy. A pak je tu sozřejmě Baby Groot, jehož roztomilost u vás asi (bez ohledu na věk a pohlaví) spustí laktaci. Jelikož v poslední době už jsou Marvelovky trochu na jedno kopyto, tak je fajn, když se aspoň pořádně zasmějete. Tak se připoutejte a nechte se pobavit. Já jsem Groot.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Pokud máte známého, který rád kouká na dobrodružné, sci-fi, fantasy, horory nebo akčňáky, ale zároveň neví, co znamená slovo klišé, tak mu to buď můžete vysvětlit, popř. mu pustit Kong:Ostrov lebek. Je tu pár fajn akčních momentů, v jednom momentu jsem v kině dokonce nadskočil, John C. Reilly slušně hláškuje a vztah několika vojáků dobře funguje a jejich slovní přestřelky patří k tomu dobrému, stejně jako samotný Kong, který si na rozdíl od Godzilly na plátně taky užije nějaký ten čas. Jinak je to přímo ukázkový příklad filmu, sestaveného ze scénářů starších filmů různých žánrů (až jsem si vzpomněl na své rozčarování z filmu Pacific Rim). To člověka asi nejvíc nasejří u postavy Samuela L. Jacksona, který v téhle stokrát viděné roli nemá možnost předvést prakticky nic z toho, proč ho diváci milují. Je to jen další záporák, jakých jsme viděli desítky, nebo spíš stovky. Tom Hiddleston není špatný, Brie Larson umí být i sympatická, začátek filmu je jak z příručky "Jak nepsat scénáře" a zbytek filmu je jako fotka horské dráhy. Když si vojáci povídají o domově, je to vtipné, když se postavy poprvé setkají s Kongem, žasnete, proč se všichni snaží nechat se zabít, když se setkají s Marlowem, je to vtipné, když se ukazuje míra kreténismu Jacksonovy postavy, je to k uzoufání a pak už to až do konce drží nad vodou jen Marlow, akce a občas nějaká hláška. Ve výsledku je to pro mě možná ještě větší zklamání než Godzilla, ale naložím tomu stejně. Je to hodně průměrné, dostane to průměrné hodnocení.

Zmizení (2013)

SPOILER SPOILER SPOILER: Tak nakonec se i happy-end koná, byť nalezení hlavního hrdiny se koná až po skončení filmu, ale zase se mi potvrdilo, že hollywoodští tvůrci rádi divákovi se*ou do ksichtu, protože ta svině kravská skončila dvěma - třemi výstřely, místo aby jí někdo hodně pomalu vykuchal za živa a nechal vykrvácet. To vidím ve filmech často. Ti nejodpornější vrazi a násilníci skončí s kulkou v hlavě, místo aby jim někdo pozvolna odsekal všechny prsty na nohách a rukách a pak je svázané hodil do mraveniště, zatímco nevinní lidé si užijí pěkné hrůzy Takže je sice fajn, že to dobře dopadlo, ale kdyby tu starou svini někdo upaloval zaživa od špiček prstů dál, byl bych mnohem spokojenější. Nicméně ten film je napínavej jak kšandy a ač mě finální odhalení skutečného únosce nijak nepřekvapilo, v průběhu jsem si okusoval nehty a rval vlasy. Dobrá práce a po vynikajícím filmu Příchozí další skvěle strávený večer u filmu Denise Villeneuvea.

Bohéma - Past na svědomí (2017) (epizoda)

První půlka tohohle dílu byla na zabití. Ukazuje se, že stavět na neexistující hlavní hrdince a vztahovým problémům (překvapivě????) není to nejlepší. Naštěstí se druhá půlka více soustředila na skutečné události a Vlastu Buriana. A konečně tu bylo ukázáno natáčení nějakého skutečného filmu. Ale první půlka byla hrozná.

Pán času - Prstence Akhatenu (2012) (epizoda)

K lepším dílů to nepatří, ale Doktorův projev na konci, podkreslený zpěvem, ten patří k nejsilnějším momentům celého seriálu.

Pán času - Dívka v krbu (2006) (epizoda)

Jeden z nejkrásnějších dílů. David Tennant tady opravdu válí ("Mám dojem, že jsem mimo jiné o pár století dřív vynalezl banánové daiquiri") a závěrečná scéna by dojala k slzám i toho hajzla Davrose.