• Krátkometrážní

Halloween končí (2022)

Kills jsem se ještě dokázal zastat a obhájit, jenže tady, kde má Michael Myers jen cameo, není co. Teď by ti, kteří tehdy (a možná ještě dnes) hejtovali Roba Zombieho, měli sebrat a docenit ho. 😉3/10

Halloween zabíjí (2021)

Spokojenost. Hodně Michaela, hodně krve a atmosféry, hodně umírání a hodně…nostalgie. Film, který Halloweenu rozhodně nedělá ostudu. Bohužel budu s tímto názorem asi jeden z mála, protože někteří v tom hledají něco jiného. Ale kdo chce psa bít,… Flashbacky ze ´78 jsou super, stejně jako Michaelovo ohánění se “vyprošťovákem” v ohni. 7/10 (viděno 2x)

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Je to tam! 🙏 Miluju ten Snyderův digi bordýlek, u kterého jsou i čtyři hodiny málo na to, aby se jich člověk nabažil. A v černobílé verzi je to snad ještě podmanivější. (viděno už 3x) #RestoreTheSnyderVerse

The Tragedy of Macbeth (2021)

Krásně nasnímaný černobílý art, kterému škodí příliš slov.

The Velvet Underground (2021)

Velmi poutavý psychedelický retro dokument o Velvet Underground, “Továrně” a dalších. Pro fanouška (jako jsem já) povinnost, pro nováčka parádní výlet do amerických šedesátek a poznání ikonické kapely v režii Todda Haydese.

Tlapková patrola ve filmu (2021)

Ne kdovíjak originální animák, ale pár lepších vizuálních scének by se našlo, když už humor byl bída. Každopádně syn byl z první návštěvy kina nadšený. 🙂

Žena v okně (2021)

Ruku na srdce, ale knižní předloha také nebyla nic extra. Jen film byl až příliš uspěchaný. 5/10

Minamata (2020)

Silný film o fotografovi, kterému nechybí snad nic. Artová atmosféra, výborná kamera i vizuál, klidná hudba a v neposlední řadě po dlouhé době perfektní herecký výkon Johnnyho Deppa, nebojím se říct že i snad jeden z nejlepších.

Tenet (2020)

U druhé projekce rozhodně lepší rozpoložení než u té první (u které jsem byl dost znechucen), ale nemůžu se ubránit pocitu, že mne to ani teď příliš nebavilo. První půlka paradoxně zajímavější než ta druhá, u které se děj začal celkem slušně táhnout a já se začal ztrácet. Nebudu tvrdit, že jsem tuhle "bondovku" plně pochopil, protože nepochopil. Bavily mě ty přetáčky, akční scénky, u kterých se Hoytema slušně vyřádil a celkově vlastně ta kamera, protože on prostě umí, ale něco tady Nolanovi prostě chybělo. Ostatně, nejslabším filmem Tenet rozhodně není, protože The Dark Knight Rises jakožto režisérův velký přešlap, stále vede na plné čáře.

Wonder Woman 1984 (2020)

Nevěřil jsem, že v dnešní době může CGI vypadat tak příšerně jako zde. Po tomto fiasku, kde nefungovalo téměř nic, by každopádně měli lidé docenit filmy Zacka Snydera, pač hejt není na místě. Neakční, naivní, směšný, málo osmdesátkový a blbě napsaný film, který jsem dokázal dokoukat jen díky Zimmerově hudbě, WW a jejím oblekům (Golden armor TOP!). “Třešničkou” na dortu byl Pedro Pascal, který se svojí blonďatou parukou šlápl hodně vedle...nebo přímo do 💩. 40% (jako fanoušek DC)