• Pohádka

Návrat Sherlocka Holmese - Ďáblovo kopyto (1988) (epizoda)

Uááááá uáááááá....John...i mistr tesař se někdy utne, nebo v tomto případě i skvělý detektiv někdy zešílí. Jenže pak je na chudáku Johnovi, aby vše zachraňoval. Mít za přítele Sherlocka Holmese nebylo zrovna jednoduché.

Sherlock Holmes: Znamení čtyř (1987) (TV film)

Jeden z několika málo případů SH, jehož knižní předloha má víc jak dvacet stran:) každopádně velmi zdařeně zfilmováno, s perfektním Brettem a Hardwickem, s půvabnou budoucí paní Watsonovou, s podivně vypadajícími bratry Sholtovými a jedním zakrslým domorodcem.

Návrat Sherlocka Holmese - Musgraveský rituál (1986) (epizoda)

K ustálené dvojici Holmes/Watson se tentokrát přidá Holmesův starý známý a všichni tři se vydávají po stopách dávno zapomenutého pokladu. Moc hezky zpracováno, řekla bych dokonce nadprůměrně. Jako třešnička na dortě působí záchvat smíchu zdrogovaného Holmese v podání J. Bretta-doporučuji vychutnat si tuto scénu v originále:)

Návrat Sherlocka Holmese - Ohyzdný žebrák (1986) (epizoda)

Pěkné. Na této sérii se mi také hodně líbí masky, tvůrci si dali záležet. Jasně, že to někde přepísknou, ale na svou dobu a na televizní produkci je to velmi slušné.

Návrat Sherlocka Holmese - Šest Napoleonů (1986) (epizoda)

Bože, ten Jeremy mě dostává. I z takové obyčejné činnosti, jako je rozbití busty Napoleona, dokáže vykřesat maximum a zhostí se jí s grácií anglických gentlemanů, paráda!