• Pohádka

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Ať se propadnu, jestli tohle není ten nejujetější a nejoriginálnější seriál posledních let! Moc povedené, u některých dílů jsem se mlátila smíchy od začátku do konce. Všichni herci jsou skvělí, ale Jason Lee je best, ty jeho grimasy mě dostávají:)

16 let s alkoholem (2003)

Konečně zase jednou film, který je o něčem. Všichni máme své třinácté komnaty a těžko je otevíráme před ostatníma, ale i před sebou samými. Ne každý sice řeší své problémy takovým způsobem jako Frankie, ale o to tady v podstatě nejde. Důležitá je snaha změnit svůj život "k lepšímu." Kromě kvalitního scénáře je film perfektně natočený, herecké výkony jsou více než dobré, hudební doprovod je slušný. Vlastně tomuto filmu nemám co vytknout, vážně se mi moc líbil. Jen tak dál.

Blues Brothers 2000 (1998)

Už to nemá takové kouzlo jako původní Blues brothers, ale i tak je to pěkná podívaná

Ostrov pokladů (1990) (TV film)

Takhle má vypadat zfilmovaný Ostrov pokladů, zábavné, drží se předlohy, dobré kulisy i herecké výkony...z těch mnoha filmových adaptací románu R.L. Stevensona mám tuhle nejraději.

Hvězdná brána (1994)

Kam se hrabe nějakej přiblblej seriál se svýma plochýma postavama a stupidním scénářem, tohle je filmeček podle mého gusta.

Povolání: Učitel (1996)

Hodně dobrej filmeček, který se věnuje na svou dobu ve Francii ožehavému tématu, a to navíc ani příliš nepřehání, v některých francouzských školách to vážně takhle funguje a učitelé se jim obloukem vyhýbají. Depardieu je ve své roli přesvědčivý, dostává prostor ukázat, že není pouze komediální herec. Moc pěkné.

Zelená karta (1990)

Někdy se holt zadaří. V tomto případě se opravdu zadařilo, jak kvalitním scénářem, tak hereckými výkony. Ačkoli během filmu se člověk zasměje, závěr je pěkná bulírna....Jediný, co jsem nepochopila, je ten motiv s krémem. Já sama mnohdy nevím, jak se jmenuje každý mlíko, se kterým se patlám. Navíc pochybuju, že by se George podřekl v takovou veledůležitou chvíli. Ale jinak dávám plnej počet. Btw další důkaz, že Depardieuovi sednou i vážnější role.

Poslední prázdniny (2006)

ztráta času, nudné, nehumorné, neoriginální...co víc k tomu dodat...raději jsem šla spát, tak ani nevim, jak to dopadlo, ale určitě happyendem...tento žánr fakt nemusim

Nepotrestaná vražda (2004) (TV film)

tak asi takhle, natočený je to uboze, hudba totálně nesedí se scénami a herečka v hlavní roli zná asi jen jeden výraz obličeje. Filmově nenáročná podívaná, jejímž kladem je především neotřelý scénář a herecké ztvárnění mentálně retardovaných dvojčat, ten herec je zahrál fakt dobře, si myslim.

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Vtipnej seriál o smrti a podobně. Skončil v pravý čas, jinak už by to byla nuda.