Lovecká sezóna (2003) odpad!

Trapné, dementní, o ničem, prostě odpad!

12 opic (1995)

Naprosto skvělé sci-fi drama, ke kterému jsem se odhodlal po delší době a lituji, že jsem se na něj nepodíval už dřív. Bruce Willis exceluje, ale Brad Pitt v roli šáhlého "opičáka", to je teprve něco. Myslím, že pro každého nebude tento film lehké pochopit, ale i tak si každý přijde na své. Při sledování jsem dával pozor, takže mi to zapadalo. Celkové zhodnocení: 99%. Jedno procento nechávám za rozporuplný konec a malou, malinkatou chybičku na letišti...

Jmenuji se Sam (2001)

Citlivě natočený snímek, ve kterém herecky exceluje představitelka Lucy - Dakota Fanning.

Obvyklí podezřelí (1995)

Nebudu tady do nebe vyzdvihovat K. Spaceyho, ani ostatní herce. Vše, co potřebujete vědět si najdete v ostatních komentářích. Já se jen vyjádřím k hodnocení: 4 * za film jako takový a 5. * za konec, který se dal sice čekat, ale byl opravdu kvalitní!

Světla páteční noci (2004)

Ať si říká kdo chce co chce, tento film mě dostal. Nemyslím, že je dobré srovnávat nebo sbližovat tento snímek s "Vzpomínka na Titány", protože každý film má svoje vlastní kouzlo a je prostě "jedinečný". Nikdy jsem se nezajímal o americký fotbal, ale tady se mi vskutku líbil. Billy Bob Thornton byl opět výborný, i když by mu role trenéra po druhé asi nesvědčila. Ale je to Pan herec, to se musí nechat. Příběh je jednoduchý, ale velmi příjemný. Konec, který se vymyká většině amerických filmů, je sám o sobě emocionálně hodně silný. Zkrátka - skvost!

Zlo mezi námi (2003)

Úžasné! Miluju švédské filmy, je to něco naprosto odlišného od ohraných amerických snímků... Švédové mají zvláštní kouzlo. Jejich filmy jsou stejně studené, jako podnebí. Ondskan začíná od začátku velmi tvrdě a během celých dvou hodin se tento rytmus nemění. Ne úplně, ale zčásti mi to připomínalo "Salo aneb 120 dnů Sodomy" - brutalita (tam byla ale spojená s vrcholem hnusu) a bezmocnost. Ale tady se projevila rebelie a vzdor v podobě hlavního hrdiny Erika. Jak jsem už napsal na začátku, naprosto mě to dostalo a spolu s Bouřňákem doporučuju ke shlédnutí.

Začalo to jedné žhavé noci (2001) odpad!

NESKUTEČNÉ! Dle hodnocení zdejších uživatelů jsem tuto "komedii" zvolil jako předštědrovečerní film, u kterého bych se rád pobavil a odpočinul... Co to mělo být? Komedie? Ani náhodou! Nemělo to hlavu, ani patu! Ano, jediný cíl byl - DVD přehrávač. Jinak neskutečně trapné a dementní. Když pominu jednu jedinou scénu, kde jsem se pousmál (pohled pánbíčkářky v kostele), zůstal jsem (nejen já) v němém úžasu. M. Douglasovi komedie prostě nesvědčí, jeho obličej je vyloženě pro thrillery a nebo drama. Ale na komedie opravdu ne... O herci, jako je Paul Reiser, známý ze seriálu "Jsem do tebe blázen" ani nemluvím... On společně s ostatními mají s komediemi sice hodně společného, ale nemuseli klesat na takovouhle úroveň!

Slon (2003)

Pokud by se jednalo o dokument, poukazující na jednoduchost sehnat (v USA) zbraně, vyburcovat své nejhlubší pocity a jít vystřílet školu, možná by to mělo větší význam. Takto mi to připadá jako nedotažené do konce. Film je opravdu velmi studený. Když pominu nekonečně dlouhé pasáže, kdy kamera zabírá chůze jednoho kluka, na konci čeká a překvapí mrazivě studená "vyvražďovačka". Suma sumárum, beru to spíše jako dokument, který rozdmýchá diskuze na téma "legální držení zbraně v USA". Ale po filmové stránce dávám jenom 2*.