• Krátkometrážní

Zkus mě rozesmát (2011)

Just Go with It je filmem, na který jsem se díval především z jednoho důvodu, a tím je Jennifer Aniston. A taky že především ona je i tím faktorem, který dělá film koukatelným. Sandlerovky už nejsou, co bývaly (dříve mě alespoň dokázaly solidně pobavit). V posledních letech ale vtipy dochází, všechno je umělé, smích nucený. Oceňuju výsměch přehnané plastické chirurgii, párkrát jsem se zasmál, ale upřímně pochybuju, že mi z tohohle filmu zůstane v hlavě něco víc než Andy Roddick a Jennifer v plavkách.

Muži ženy a čert s nimi (2009)

Na osud se nečeká, je mu třeba vyjít vstříc, a když to neuděláte vy, najde se někdo jiný. Celý film je vlastně stejný jako jeho téma - hezký, trochu klišovitý a přehnaně romantický. Prospívá mu jak příjemná hudba tak krátká stopáž, zároveň ale nepřináší vlastně vůbec nic nového. Celkově se jedná o koukatelnou romanci sympatického záletníka s mladou holkou s velkými kukadly.

Nebezpečná metoda (2011)

Na tohle jsem se těšil dlouho a zřejmě i proto jsem zklamán. Čekal jsem něco jiného, něco více strhujícího, asi i zábavnějšího. Sice mě po většinu času bavily dialogy, Mortensen byl jako Freud velmi přesvědčivý, ale jinak mě to ale za celou dobu nechytlo. Cronenbergovi se nedá nic moc vyčítat, pojal to tak jak to pojal, jenom mi není zcela jasné pro koho ten film vlastně je.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Jedna titulní hláška, spousta nesmyslů a trapáren, místy zábavné. Jakékoliv přemýšlení se u tohoto filmu naprosto vylučuje, a pak to docela jde. Vrchol zábavy to rozhodně není, ale na jednorázové pobavení proč ne.

Půlnoc v Paříži (2011)

Nápad zajímavý, zpracování krásné, ale zašlo to až příliš daleko. Dlouhé záběry nejrůznějších míst Paříže postupem času působily spíše jako kampaň nějaké cestovní kanceláře, než jako snaha přenést krásu jednoho z nejúžasnějších měst světa na filmové plátno. Počet umělců také možná až zbytečně velký - na druhou stranu si ale mezi nimi jistě každý najde svého oblíbence. Každopádně ale Gilovi závidím - také považuji za zlatý věk umění jinou dobu nežli tu naší a zřejmě je to tak správně.

Muž se železnou maskou (1998)

Výprava, kostýmy a obsazení jsou výborné. Co se zbytku týče, je to o poznání horší. Scénář i režie stojí za starou bačkoru a film jako celek, i když zřejmě solidně vydělal, nestojí za větší pozornost.

Železná maska (1962)

Nějak nevím, co si o tom myslet. Není to ani parodie, ani pořádná dobrodružná výprava, ani zajímavá historie. Nezajímavý pokus o cosi pak drží nad vodou pouze výborný Marais, který se umí udělat legraci sám ze sebe i ze všech okolo. Žádná sláva to není, ale chvílemi bavilo.

Kvaska (2007)

Jeden z mých oblíbených českých muzikálů. Jednak proto, že jich moc kvalitních natočeno nebylo, jednak proto, že mě to vážně bavilo. Landu můžu a tohle mi tak sedlo bez problému. Herecké obsazení mohlo být zajímavější a na některých částech určitě šlo víc zapracovat, ale v zásadě jsem spokojen.

Devátá brána (1999)

Úvodní půlhodinka byla dokonalá. Přesně taková, jakou jsem očekával. Pak už jsem ale tak nadšen nebyl – paradoxně od chvíle, kdy se začalo něco dít. Postupně začalo přibývat až nelogických počínání aktérů a to mi u filmu vadí hodně. Vrcholným zklamáním byl samotný konec, kdy tvůrci mohli film raději o něco protáhnout a dát tomu pořádnou tečku.

Drive (2011)

Čekal jsem o dost víc. Zpočátku mi to připadalo jako film o autech, natočený výhradně pro ženský. Když přišla akce, toto tvrzení jsem odvolal, ale že bych byl nadšen to vůbec ne. Tolik vychvalovaný soundtrack mi byl místy spíše na obtíž a zpomalené scény s málo výřečným Goslingem jakbysmet. Příběh je to dobrý, ale zpracovat to šlo na můj vkus o dost lépe. Lepší 3.