Requiem za sen (2000)

Terrible one. Ten vygradovaný konec, ty herecké výkony.... snad nikdy jsem neviděl děsivější film co do realismu. Tento film by měl být pouštěn hlavně malým dětem, ale ne proto, aby se smály sexuálním scénám ke konci, ale aby viděli jak to dopadá - v kterémkoli věku. Skvělý film.

Armageddon (1998)

Všichni ti, co se na tenhle film podívali v českém znění na TV Nova musí dát max 3*. V originále je tenhle film dalece lepší a musím říct, že mě osobně se velmi líbil. Zatímco na dabované verzi jsem se nasmál na mnoha místech, v originále tahle místa byla víc než dobrá. 80 %

Dr. House (2004) (seriál)

Jak můžu popsat seriál, kde každý díl je sám o sobě krátkým velmi zdařeným snímkem? Samostatně působí stejně dobře, ne-li efektivněji, než ucelené. Je to prostě mazec, a pořád budu sledovat jisté fórum, kde budu odpočítávat dny do dalších dílů.

Monstrum (2008)

No, abych se přiznal, tento film mě opravdu zaujal. Je sice neoriginální v tom, že tento typ točení filmů se projevil u Záhady Blair witch 1 a 2. Je ovšem originální v tématu, který zatím využila pouze Goddzila a to je asi vše, na co bych si vzpomněl. Musím se přiznat, že jsem byl vždy fascinován těmito katastrofickými filmy, kde útočí nějaká příšera a chce vše živé sežrat nebo zabít. Možná je to tím, že můj filmový smysl neměl možnost se naplno rozvinout, možná mou pesimistickou myslí. Nic ale nemění na tom, že tenhle film je výborně zpracovaný, skvěle zahraný, ale i velmi nepravděpodobný. Ne v tom, že příšera z kosmu nebo z vody zaútočí na Manhattan, ale v tom,že bych těžko udržel kameru pořád zdviženou a pořád bych točil, i kdyby mi za plentou "vybouchla" moje milovaná osoba, nebo kdyby mi příšera zabila bratra mého nejlepšího přítele. Film to byl ale pěkný, zdařilý a rád se na něj podívám znovu. 74.5%

Zelená míle (1999)

Přemýšlel jsem dlouho, jak tento film popsat. Nakonec jsem na to nedošel. Musím říct, že Tom Hanks je zde opravdu vynikající, je to jedna z jeho nejlepších rolí. A Frank Darabont je mistr vězeňských dramat, která mají v sobě náboj, který v sobě ostatní filmy prostě nemají. Dávám 100%.

Schindlerův seznam (1993)

Zajímavý snímek, který měl za úkol zdokumentovat život Oskara Schindlera. Nepovedlo se. Nepravdivé informace uváděné v tomto filmu mě celý dojem zkazily. Schindler zachránil 800 židů, ne 1000. Schindler přijímal úplatky při sestavování seznamu zachráněných židů atd. atd. Je potřeba ocenit jeho snahu za záchranu židů, ale není třeba ji zase přeceňovat. Je už dosti doceněn tím, že on i jeho manželka mají několik cen a ocenění - např. v podobě stromu v aleji spravedlivých v Izraeli. Buďme střízliví, v tu strašnou dobu přece nešlo jen tak zachraňovat židy..... 60%

Quantum of Solace (2008)

Kdo neviděl Casino Royale, nepochopí ani za mák...taky jsem prvně viděl Quantum a pak až po 2 letech Casino Royale, takže jsem se "donutil" zopakovat si dvojku, a po výborném Casinu jde na scénu no... řekněme ležérnější Quantum. Akce na začátku je fakt výborná, ale dál je tam akce strašlivě málo, a když, tak fakt kraťučká...Quantum mělo být plné zběsilé akce, měl to být film přeplněný pomstou, bolestí po ztrátě milované osoby. Ale Bond tu vystupuje opravdu ryze pragmaticky, žádné zběsilé honičky atd. Je to na mně až moc sterilní prostě. Čekal jsem po Casinu víc, o moc víc.