Náš vůdce (2008)

Učitel je dost opomenut, ale jinak hezké psychologické drama.

Černá labuť (2010)

Tak to je hukot. Natalie jde pro Oscara najisto, nepochybně se na tuhle roli nadřela až na kost. Kamera taky vynikající, sedí mi když je rychlá a přehledná, zvlášť to bylo rozpoznatelné v tanečních fázích. Jediné co se mi moc nelíbilo, tak docela drsné (aspoň na mně) scény u umyvadel, kde Natalie vždycky krvácí z nějaké dutiny tělní nebo se sebepoškozuje. Spíš dávám přednost psychologickému "teroru" než tělesnému týrání, ale chápu co tím chtěl básník říct..

Sociální síť (2010)

Jak jste viděli, nikdy nebuďte ožralí u programování...zničí vám to život jako Markovi.

Opravdová kuráž (2010)

Hvězdná práce hězdných jmen, hlavně co se týče produkce a režie. Nedýchla na mně ale ta atmosféra jako třeba u 3:10 Vlak do Yumy, ale to bude tím, že je tady bez jakýchkoli okolků, happyendů, nebo nějakého mravního polepšení ukázáno, jak to prostě dřív chodilo. Až budu chtít vědět, jak to tam dřív vypadalo, nevybral bych lepší film než Opravdovou kuráž.

Válka světů (2005)

[V kině] Kdo viděl na komplu, neužije si válku světů ani z poloviny tolik jako já, když jsem se třásl hrůzou v kině nad těmi nestvůrkami...rodinná dramata si ale Steven mohl odpustit!

Cizinec (2010)

[V kině] Tak nějak takhle vypadá průměrný film, za účelem bavit masy a lákat na slavná jména. Ovšem skvělé herecké výkony ústřední dvojice snímek pozvedávají o hvězdu výš. Ale ruku na srdce, kdyby se ten děj odehrával ve filmu s dalece menším rozpočtem, bez Benátek a bez Johnyho, tak bychom všichni dali odpad a šli s vědomím promarněného času spát.

Kruh (2002)

Hate it or love it, you will taste the real fear!

Králova řeč (2010)

Tip na Oscara->Nejlepší film, Colin Firth & Helena Bonham Carter.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Když jsem film poprvé viděl v televizi, tak mi vzalo dech prvních 20 minut. Když jsem ho viděl podruhé, tak mě vzalo dech prvních dvacet minut a posledních 35. No a kouknu se na něj teď a vzestupná tendence dostoupí vrcholu, dech mi vzal celý film. Spielberg dokázal něco neskutečného -> donutil nás všechny koukat na plátno či obrazovku 3 hodiny bez hnutí a hltat každý záběr, každou kulku, každý zmařený život. Prostě válečný film.

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

Jasný...s odstupem je každej z nás drsnej...ale zeptejte se sami sebe kolik byste tomu dali, kdyby vám bylo zas 8 :)