• Pohádka

Carina (2014)

Nevinný příběh jednoho děvčátka rámovaný tím, co z toho udělají dospělí.

Klaun až do domu (2015)

Trochu předvídatelný děj, ale pointa to napravila :-)

Paprička (2014)

Originální, svižné a svěží dílko.

Dívčí román (2015)

Téma problémové studentky, která svede svou učitelku, v nijak originálním či působivém provedení. Pokud někoho láká přímo tenhle námět, doporučuji spíš celovečerní Loving Annabelle.

Mezi řečí (2014)

Dobře zvolené protagonistky, pěkně vykreslená atmosféra, jako bonus pár vtipných momentů. Líbilo.

Vampýr (1989) (TV film)

Příběh by se jistě dal zpracovat mnohem mrazivěji, mysteriozněji a temněji, na druhou stranu já oceňuji právě jeho větší civilnost, prvorepublikovou náladu a splavnost, danou krátkým rozsahem, který se k této "anekdotě" hodí. Obsazení nebylo moc šťastné, postavy nejsou výrazné a Vampýr téměř zklamal. Ale i přesto tato záležitost má své kouzlo.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Mně se prostě tahle věc fakt líbí. Možná je to kýč, možná je to slátanina, ale pokud se v tom člověk nesnaží vidět dokument na reálném podkladě, nýbrž hezkou pohádku pro dospělé, nic mi nechybí. A hudba Hanse Zimmera mi prostě učarovala a filmový zážitek ještě umocnila. Tautou je krásná, Tom Hanks sympaťák a Ian McKellen a Jean Reno pro své postavy jako dělaní. A ten démonický Bettany! (Ano, není to fér vůči albínům, stejně jako by nebylo vůči černochům, liliputánům, postiženým a dalším minoritám, ale jeho příběh v pozadí využití této nápadnosti do určité míry legalizuje). Klidně shlédnu podesáté :)

Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

Splavné, civilní, přirozené. Klasickou teenagerovskou komedii nečekejte, vlastně tam celkově převažuje to dramatické. Pár hlubších témat, řešených po lidsku, ne po hollywoodsku. Nepatřím mezi cílovou skupinu, která si asi nastíněné emoce a dilemata užije víc, ale i tak mě film vtáhnul a líbil se mi až do konce. A propos, konec filmu... nu, každý si domyslí význam otevřené poslední scény po svém, tohle ukončení mě (v dobrém) zaujalo, ačkoli jinak bych asi příběh utnula už o kousek dřív. Ale budiž. Na tři plus, možná skoro ****.

Supernova (2005) (TV film) odpad!

Dobře, tak asi ne, no. Katastrofický, hm... když vypnu mozek, dejme tomu. Ale do toho psychotický vrah blonďatých holčiček - ne, díky, radši si sjedu fejsbůk. Zvládla jsem půlku prvního dílu. Jestli má být druhý ještě horší, a já tomu věřím, tak asi nic pro mě.

Určitě, možná (2008)

Milé, příjemné, lidské. Víc romantické, než komedie, ale určitě ne špatné. Nebýt podobného vyprávěcího postupu jako u How I Met Your Mother, řekla bych i velmi originální svým zpracováním. Sympatické herečky, okouzlující malá hlavní hrdinka, i ten Reynolds nakonec ušel. Politická linka asi má opodstatnění v místě vzniku, mě spíš rušila, přesto spokojenost, ráda za čas shlédnu znovu.