• Pohádka

Klikař Charlie (2007)

Tak praštěný, až se člověk nemůže přestat koukat. Nelze upřít nekonvenčnost a určitou originalitu pojetí; některé scény a vtípky přechází z nekonvenčnosti k nechutnosti, ale asi ještě "v mezích širší normy".

Killjoys: Vesmírní lovci (2015) (seriál)

Tři hvězdičky po s01/e01, asi díky velmi vzdálené podobě s Firefly. Jejích kvalit ale bohužel nedosahuje ani zdaleka. Asi tomu ještě dám šanci, ale bez velkého nadšení.

Drazí sousedé (2016) (seriál)

Nuda, nuda, nuda... První díl jsem ani nedokoukala, plytké nicneříkající scény, žádný zajímavý herecký výkon, nulová motivace dívat se dál, přepínám zpět na Případy 1. oddělení. Člověk by čekal, že se autoři aspoň v tom pilotu budou snažit získat si nějakého diváka, ale asi o něj zas tak moc nestáli.

Simonův vesmír (2010)

Aspíky tak trochu znám, takže se na filmy s touhle tematikou dívám vždy s určitou ostražitostí (většinou oprávněnou), ale řekla bych, že tenhle zrovna patří k těm lepším. Zajímavá myšlenka, originální zpracování a vtipný závěr, nevtíravý humor k tomu a zároveň slušná míra uvěřitelnosti - dobrý recept, podle kterého filmový tým uvařil něco velmi chutného.

Lída Baarová (2016)

Nejpozději od shlédnutí Sanitky 2 jsem od dvojice Hubač - Renč neměla žádná očekávání, tudíž nemohu říci, že jsem byla zklamaná. Ale přesto byla. Pár hvězdiček dávám za kostýmy a vůbec výpravu, jednu za Martina Hubu a Jirku Mádla, kteří jediní mi přišli přirození a uvěřitelní, částečně ještě paní Stašová. Volba obsazení Táni Pauhofové, ač ji mám vcelku ráda, se mi nezdála moc šťastnou. Jednak je výrazná jiným způsobem než Baarová, a jednak mi připadalo, jako by se za celou dobu nedokázala s postavou plně sžít, čímž znemožnila totéž i divákovi. Vývoj postavy byl dávkován v homeopatickém množství; ono kde ve scénáři nic není, ani smrt nebere. Žádná z postav nemá ve snímku charisma. Kdyby to byly "jediné" slabiny filmu, možná bych uvažovala i o více hvězdičkách. Jenže film selhává i ve scénách, které měly být nosné - velké, dramatické scény jsou opakovaně přestřelené, přepjaté, případně přehrávané tak, že vyvolávají místo mrazení v zádech nevěřícné uchechtávání či shovívavý soucit. Milostná scéna s Göebelsem pak znechucení, ale ne toho druhu, jaký byl asi původně zamýšlen, spíš jako u domácího videa pro dospělé. A za závěr (za oba body závěru) dolů ještě půlku. Takže mezi 2 - 3, ale spíš jen dvě. (Pozn.: na předpremiéře nikdo nezatleskal).

Ještě větší blbec, než jsme doufali (1994)

Víte, co je nejsmutnější? Že zdejší stará hodnocení, posuzující tohle dílko jako odpad, jsou neovlivněna následným tristním upadáním české komedie do hlubšího a hlubšího bahna. Ó sladká nevědomosti! Ve srovnání s následnými troškovinami je toto i téměř vtipná, byť poněkud prvoplánová záležitost. Je mi smutno.

Ledová archa (2013)

Nemám ráda dystopie! Některé dialogy jsou fakt naivní až úsměvné, byť měly aspirovat na filozofickou hloubku. Děti jsou využívány nejen k otrocké práci a... ale i k manipulativnímu dojímání diváka. Je to předvídatelně lineární. A naopak nepředvídatelně splácané ze všech myslitelných žánrů (včetně muzikálu). --- Ale doprčic, ono to nějak všechno pokupě prostě funguje. Obrovský podíl na tom má bezpochyby obsazení a dynamika filmu. Za mě dobrý. (Asi se nechám inspirovat coby PJ, tohle se samo nabízí. Celé to má hodně znaků RPG.)

Nový život (2015)

Herečce čtyři, režisérce dvě, průměr tři.