• Pohádka

Cry-Baby (1990)

Ujeťárna, kterou budete buď milovat nebo odsuzovat. Johnnymu se podařilo namíchat smrtící koktejl roztomilosti, kýče a sexy drsňáctví v šejkru parodie na muzikály, 50.léta a rock'n'roll. Představitelka Allison mu sice herecky moc nestačila, ale jak to dokázal i mnohokrát poté, Johnny to utáhnul i za ni a všechny ostatní. Přestože pitomoučké - nebo právě proto, bavila jsem se s touhle jízdou od začátku do konce. Za hudbu a za JD 5*, za zbytek tak 3,5.

Stážista (2015)

Námět je fajn, postavy jsou fajn, ale... celkově to nějak nešlape. Asi by to chtělo víc humoru, nebo víc romantiky, nevím, ale rozhodně rychlejší spád. Několikrát jsem se přistihla, že si místo filmu prohlížím maily, aniž bych si všimla, že ho už nesleduju. Přitom bych neřekla, že to byla vyloženě otrava, chtěla jsem to dokoukat, zajímal mě příběh, líbila se mi ústřední dvojice. Na večer u telky, nejlépe se žehličkou a košem prádla, ideál.

Den vran (2012)

Nečekané překvapení na Déčku. Zvládl to 6 letý syn i 14 letá dcera. Oba to pochopili, když jsem koukala s nimi a občas něco dovysvětlila. Rozhodně v evropské tvorbě unikát kombinací tématu a zpracování. Rodinný animák, tentokrát víc pro dospělé než pro děti.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Nejsem skalním fanouškem ságy, takže jsem se u sedmičky mohla zcela svobodně pobavit. A jo, bavila jsem se! Akce, vtípky (pravda, hodné spíš devadesátkového animáku, ale co už), místy sranda filmu ze sebe sama (chtěná?), city, intriky... A taky jsem se bavila při pohledu na kamenné tváře střídané nevěřícnými výrazy a zoufalstvím svých skalnějších přátel. Z pohledu samotného filmu 4*, z perspektivy jeho zčásti destruktivního vlivu na dosavadní směřování a ladění ságy 2*, dává výslednou 3*

Cesta (2009)

Syrové, bezútěšné, vizuálně fakt zmáknuté.

Tajemství Lesní země (2006) (TV film)

Tak to je psycho. Omlouvám se svým dětem, že jsem jim tuhle slátaninu omylem pustila. Celý štáb očividně svištěl na houbičkách od začátku do konce. Protože scénárista ani režisér nevěděli, jak se točí film, obsadili vypravěče, aby divákům vysvětlil, kam a proč právě postavy jedou, co si myslí a podobně. Pointu s jantarovou hůlkou nepochopil nikdo z naší rodiny. A když producentovi došly prachy (nebo trpělivost), místo velkolepého závěru míří dvě postavičky k opuštěnému zámku za komentáře: "Za chvíli vyběhnou ze zámku král s královnou, oběma princi a se vším služebnictvem, ale to my neuvidíme, protože..." (ne, nebudu spoilovat) (kecám, neslyšela jsem jistě opodstatněné zdůvodnění, protože někdo doma zařval: to už si dělaj...!). Jednou jsme byli na letním táboře, kde studenti točili se 40 dětmi a jejich rodiči amatérský film, jehož scénář vznikal kolektivně ze dne na den. Myslím, že vzniklo výrazně kvalitnější dílo než tahle pitomina. Jedna hvězda za myceliárnost. A exteriéry.

Trust (2010)

Thrillerem bych to rozhodně nenazvala, ale jako psychologické drama dost dobré. Liana Liberato byla většinou velmi uvěřitelná, což vůbec není samozřejmé, ta role nebyla jednoduchá.

Aféra Thomase Crowna (1999)

Pierce Brosnan koukatelný zejména pro dámy, příběh spíš romantický než údajný thriller nebo dokonce akční, jak je občas uváděno. Oddechovka, místy vtipná, s pěknou pointou. Hlavním přínosem je pro mě hudba a také šarm Thomase Crowna. Rene Russo mě moc nezaujala - zjevem ani stylem hraní. Její Catherine mi nepřipadala jako konzistentní osobnost - asi nemělo jít o vývoj postavy, ale odhalení masky, ale chyběla mi provázanost prožívání v začátku a v závěrečné části. ale není to psychologický film, žejo. Dobrých 3,5*

Zkus mě rozesmát (2011)

Jak se někde vyskytne Sandler, očekávat větší či menší úchylárnu je na místě. Nezklamal ani zde. Nicméně, Jennifer to asi nějak vykompenzovala, protože k žehlení se to dalo snést. Nebýt jí, asi by to bylo max na dvě hvězdičky. Když pomyslím na ovci, možná ani to ne.

Ledově ostří (2007)

Ptákovina, ale čekala jsem, že to bude horší. Jako oddychovka do letního kina ve stylu Žhavých výstřelů přenesených do světa krasobruslení.