• Pohádka

Stepfordské paničky (2004)

Od předlohy se film *poněkud* odlišuje. Když ho člověk tak bere, tedy jako dílko "lehce inspirované" původním námětem Iry Levina, užijete si vcelku koukatelné komedi-thrillero-scifo-cosi. Pro Nicol mám slabost a tady se mi taky líbila, je prostě dobrá.

Už zase skáču přes kaluže (1970)

V dětství mě nebavila ani knížka, ani film. Po letech jsem měla příležitost vidět ho náhodou v TV. Teprve teď jsem mu dokázala přijít na chuť. Ten příběh má vnitřní sílu a Vladimír Dlouhý ji dokázal neuvěřitelně předat. Byl to Herec od boha a od malička.

Terapie (2011) (seriál)

První a druhá řada mě bavily výrazně víc, než ta závěrečná.

Terapie - Epizoda 36 (2019) (epizoda)

To jako fakt konec? Dobře, smířím se s tím, že si další vývoj můžeme domýšlet podle svého, i když tomu moc neholduji. Ale logika, že Pošta prokazatelné umístění odposlechu do pracovny nijak neřešil (a mrzí mě, že nebylo s jedinou výjimkou nijak uvedeno, že by o tom uvědomil své klienty), zatímco přestěhování stalkerky by hned trestně stíhal, mi tedy nesedí. Obecně třetí řada mě tolik nezaujala, klienti mi byli veskrze nesympatičtí a Pošta se choval ještě divněji než dřív, i když témata byla vcelku zajímavá.

Korunní princ (2015) (TV film)

A mně se to fakt líbilo! Na pohádky jsem docela náročná, ale tahle mi do vkusu výborně sedla. Bavil se nejmladší (8), bavili se i puberťáci (16 a 17) a bavili jsme se i my s manželem. Konečně pohádka s milým obsazením, neotřelým příběhem a vtipy, které nejsou postavené na prdění, koktání nebo výsměchu. Jistě, bylo tam pár rušivých momentů (poněkud nepohádkové roztleskávačky na turnaji například), ale celkově za nápad a vtip, dobrou režii, příjemnou kameru a hudbu i zajímavě řešené kostýmy sakum prdum za 5*

Pasažéři (2016)

Motiv, nebo spíš prvotní nápad - co by se stalo, kdyby se na meziplanetárním letu vzbudil pasažér o 90 let dřív - je skvělý a neotřelý. Film se mi líbí i po vizuální stránce, a během úvodní části bych mu dala klidně 5*. Jenže. Hlavní postava udělá první nelogické rozhodnutí (asi mu už hrabe v kouli a hučí v... o něco níže). Vzbudí pěknou, leč pro jiné účely poměrně nepoužitelnou ženskou. V tu chvíli jako by otěže nad filmem převzal jiný štáb. Děj je čím dál méně logický, ukazují se i značné trhliny ve výstavbě prostředí (na ty zásadní už poukázali ostatní recenzenti). Hrdinové čím dál méně uvěřitelně řeší nastalé situace a zápletky. Myslím, že od jisté chvíle uz byly pouze 2 možnosti: vzbudit někoho kompetentního nebo tiše shořet v hlubině vesmíru. Oprava megalodi s 5000 pasažéry podle uživatelského manuálu stylem MacGyver, to už chce hodně režisérské odvahy, nebo spíš nekritičnosti. Zatímco jsem zpočátku myslela, že koukám na scifárnu, později jsem usoudila, že to je romantika, a nakonec jsem zvažovala reálnou možnost, že to vlastně celé má být parodie. Nebo prostě jen další pokus, který měl na začátku výbornou myšlenku... a pak se s tím něco stalo. Dávám 3, protože hrdinové jsou koukatelní a ta loď se mi taky dost líbila. Pár dalších nápadů (scéna s bazénem) stalo za dívání. A bungee mezi hvězdy, kurnik, to bych si taky hópla!

Coco (2017)

Naše nová dušičková tradice - večer s dětmi u tohohle příběhu. Vizuálně působivé, lidsky hluboké, zároveň vtipné a originální, a dojemný konec se povedl tak, že jsme brečeli všichni svorně i s puberťáky :-)

Nejlepší přítel (2017) (TV film)

Nejmladší sedmileťák se přimlouval za 4*. Příběh je správně pohádkový, s dobrým koncem a s hodnotami jako láska, přátelství, odpuštění, náprava hříchů. Řeklo by se tradiční, možná dokonce okoukané... ale v dnešním pragmaticky individualistickém nastavení společnosti jsem vděčná za každé dílko pro děti, které na těchhle hodnotách staví. Filmařsky bych to viděla tak na 3*: pěkné interiéry a dost dobré peklo, kostýmy a rekvizity fajn, příjemný soundtrack. Hlavní postavy mě moc nezaujaly ani herecky,. Výborný byl tradičně pan Němec, ten prostě do role Lucifera patří a jsem ráda, že jí opět obsadil, podobně jako pan Vydra. Dokoukali to ochotně i puberťáci.

Zahradnictví: Dezertér (2017)

Tři hvězdičky za zpracování. Jarchovský bohužel nejspíš neměl dostatečný odstup od své rodinné historie, což se projevilo v nevyváženém prostoru věnovanému jednotlivým scénám i postavám, a nejspíš také na upozadění vykreslení skutečné hloubky težkých období. Čtvrtou hvězdu ale rozhodně přidám za krásné kostýmy a vůbec celou výpravu.

25. hodina (2002)

Silný příběh, ale už NIKDY ho nechci vidět předabovaný. Snad se mi poštěstí to shlédnout v originále, protože tohle bylo strašlivé, bolelo to do uší a celý film to totálně zabilo. Bože.