Matrix Resurrections (2021)

Pôvodná trilógia bola skvelá a pravdepodobne som jeden z mála ľudí, ktorý ju má rád (drvivá väčšina druhý a tretí diel pokladá za slabší, ja však nie). Tento diel je však čistá katastrofa. Neviem, o čo šlo režisérke, pôvodne režisérovi trilógie, no nefungovalo. Ako fanúšik HIMYMu mi tam NPH absolútne nesedel, hoc som si ho na obrazovke po tak dlhom čase opäť rád pozrel. A absencia plno hercov z pôvodných filmov (Morfeus, Smith) tomu len uberalo na kvalite. Byť tam aspoň tí, dalo by sa na to pozerať s nostalgickým nadhľadom. Takto to je dve a pol hodiny dlhá, nudniu akciou nabitá (pretože tie efekty vyzerali ako z 1999, z prvého filmu a vtedy to - pánečku - bola iná pecka), nezaujímavá a stráááášne pomalá hovadina. Jednu hviezdičku za Nea, ktorý je stále sympaťák a jednu za Trinity, ktorú by som aj na jej vek… no, veď vieme.

Dožeň, co se dá! (1999)

Videné 4.1.2022 na Markíze. Úplne omylom. 23 rokov starý film, ale neskutočne ma dostal. Tá dávka nostalgie, keď mali filmy ešte to povestné iskrenie, kedy príbeh, hoc bol jednoduchý, bol zároveň nádherný. Hanba mi, že som nevedel o tomto filme, hoc tu hrajú dvaja z mojich vyhľadávaných filmov. Nuž, človek sa učí celý život. Nádhera, nádhera, bravo Brandon, bravo Christopher!

Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic (2022) (TV film)

Ako fanúšik, ktorý na ságe vyrastal, tomu nemôžem dať menej ako plný počet. Úžasný pohľad do sveta kúziel, rozhovory s hercami, plno zákulisných informácií a záberov… na konci boli i slzy. Ďakujem, za krásne zhrnutie môjho detstva.

Buchty a klobásy (2016)

Drzé, vulgárne, predvídateľné, ale po všetkých tých pixarovkách je to príjemná zmena. Poznám humor Setha, poznám humor Jamesa - vedel som, čo to bude za chujovinu. A bola, takže 4*.

Britney vs. Spears (2021)

Dokument (podľa mnohých tu komentárov) je zas len to isté dokola. Je to možné, no mojou výhodou bolo, že až na pár pesničiek a fotku s vyholenou hlavou, som o Britney nevedel absolútne nič. Takže tento dokument nebudem hodnotiť ako “zlý, lebo to už bolo povedané v jej starsmích dokumentoch” (aj keď o tom pochybujem, kedže sa tu nachádzajú informácie z 6.9.2021), ale budem ho hodnotiť ako dokument o udalostiach a živote človeka, ktorého som nepoznal. A ktorý prekvapil. Nedokážem si predstaviť ako musí byť amerika “fucked up”, keď vyhlásia za nesvojprávneho človeka, ktorý ročne zarába milióny, svoju prácu odvádza skvele a je evidentne v poriadku? (zabudnime na tú jej bald fotku, okej?) Je to priam až neuveriteľné. Ale zas - my tu na Slovensku máme jedného smeráckeho fejsbúkovského Luboška, ktorý by mal byť tiež vyhlásený za nesvojprávneho a mal by mu byť odobratý počítač, no stále sa nájdu ľudia, čo mu tie jeho žvásty žerú. Takže vlastne, suma sumárum - rozumiem. Každopádne, zaujímavý pohľad na celebritu, na ktorej sme si všetky deti z ´90 tak šli. It´s Britney, beač!

WandaVision (2021) (seriál)

V celku veľká spokojnosť. Zatiaľ asi najlepší seriál z MCU pod záštitou Disney +. Po prvých častiach nadobúda divák mierny dojem “what the f*ck”, avšak postupom času začína chápať koncept seriálu a o čo ide. Finále trošku sklamaním, čakal som väčší cliffhanger na druhú sériu, takto sme v potitulkovej scéne viacmenej dostali niečo, na čo takmer nikto nie je zvedavý (lebo nikto nevie kto Monica a priateľ jej mamy je) - čiže nikto nevie, na čo sa môže tešiť v druhej sérií. A pritom Marvel je známy v potitulkových scénach (jednoznačne najlepšiu potitulkovú scénu má Antman 2). Avšak stále silne nadpriemerný seriál (avšak mi je trošku ľúto, že v mnohých Marvel filmoch/seriáloch nevystupujú nám už známy hrdinovia, kľudne ako menšie cameo roličky. Isto by to bolo skvelé oživenie a najmä prepojenie tohto univerza).. 4*

Zlo s lidskou tváří (2019)

Snaha tvorcov vykresliť Tedov osobný život v dobe jeho procesu mi v tomto filme prišla trochu pritiahnutá za vlasy. Kto videl dokumenty o Tedovi, sledoval jeho správanie a pozná prípady z ktorých ho usvedčili, pozná skutočnosti jeho priznania v deň pred popravou, aby sa zachránil, i zverstvá, ktoré vykonal, ten vie, že Ted nebol normálny. Z tohto dôvodu mi to poňatie jeho ľudskej stránky moc nesedelo, ani snaha tvorcov o akúsi “love story”. Ted bol proste vrah a pokúsiť sa nazrieť do súkromia vraha hranou formou, ak jeho osobný život bol nudný (a pre film sú mnohé udalosti dokreslené, či úplne vymyslené) nemôže fungovať. Ale tá podoba zo Zacom pri rozhovore pred útekom bola neskutočná.

Mrtví neumírají (2019)

Film vlastne vznikol iba kvôli hercom a ja im to neberiem. Chceli natočiť film o najväčších klišé v zombie žánru a chceli pritom zažiť veľa zábavy. A ja si myslím, že aj zažili. Problém však je, že ak film točia herci (a režisér) len pre seba, len aby sa zabavili, nie vždy to funguje i u divákov. Tak ako v tomto prípade. Ten film je len obyčajná sranda okolo zombie žánru, ktorá však nie je vtipná. Nie je v nej priestor pre herecké výkony, nie je v nej priestor pre scenár (to brblanie nakonic... eagh!) a kvôli pár CGI efektom a celkom dobre znázorneným zombíkom tomu predsa nebudem dávať dobré hodnotenie. Sklamanie, na ktoré som sa netešil. Jednu hviezdičku dávam vlastne za to, ako skončí - každý film o zombie by vlastne mal skončiť takto. Žiadny superhrdina, čo prežije a všetkých zachráni.

Make-up star (2019) (pořad) odpad!

Reality show, ktorá zaujme len tým najkontroverznejším, čo na ulici nájde. Dať tam 10 obyčajných heterosexuálov v teplákoch, jednalo by sa o koncept, ktorý by netflix ani netočil. Ale jakmile tam je gay, slepý, hluchý, transka a turbogay zmaľovaný jak semafór a riešia “moderné témy” transdženderu a ich ťažkého detstva, kedy boli šikanovaný a znásilňovaný, ľudia to bohvieprečo žerú. Buď som taký homofób, alebo len mám problém s tým, kam sa spoločnosť rúti, ale vadil mi tam aj ten brutálne prehrávajúci hipsterský gay rozhodca a tá stará.. ani nestojí za slovo. Aby som sa pozeral na geya, s viac napichanými perami jak Plačková, ako s 10cm nechtami maľuje iného geya - nehnevajte sa na mňa, ale to je koncept “show”, ktorú kľudne nechám prejsť okolo mňa. Nie, dík.