Firefly (2002) (seriál)

Kombinace westernových prvků a sci-fi je v tomhle případě tak přirozená, že mi nedělalo problém tomu uvěřit. Trvalo mi delší dobu než jsem dospěl k rozhodnutí seriál zkouknout / právě ony zmiňované prvky divokého západu mě dost odrazovaly/, ale nakonec jsem vůbec nelitoval. Příběhy mají spád, divák se nenudí a závěrečný celovečerák je brilatním sci-fi počinem. Nestydím se dát 5* a moc mě mrzí, že seriál už nebude pokračovat.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Dobře řemeslně natočený akčňák na který se dá koukat. 3 * jsou za Cruise. Snaží se seč může, ale Jack Reacher to pro někoho kdo zná knižní předlohu / moje oblíbená série knih / prostě není. 190 cm a 110 Kg ? Trochu mu do toho chybí ...

Babij Jar (2003)

to offlineman : Strach je ochromující svině, a naděje opravdu umírá poslední.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Pokud jsme četli knižní předlohu a já mám zato, že většina z diváků ano, tak víme, že Hobit je napsaný formou pohádky pro větší děti. Nato někteří z recenzentů asi zapoměli a mají snahu srovnávat film s monumentální ságou Pána prstenů. Ale to opravdu nejde. Film se celkem věrně drží knížky a já jsem zato rád. Jsem rád, že Jackson příběh rozdělil opět do tří filmů, protože se mám na co těšit. Jsem rád za to, že se snažil nic z příběhu nevypustit a předkládá ho věrně. Hobit je opět natočen hodně velkorysým způsobem, peníze nebyly problém a to je dobře. Dnešní digitální triky dělají z filmu pastvu pro oči a hlavně vypadá všechno naprosto přirozeně. Tolkienovy příběhy miluju a opravdu jsem si nemyslel, že se najde někdo, kdo je schopen je takovým způsobem převést na plátno. Byly to pro mě báječně strávené 3 hodiny v kině.

Chlapci a chlapi (1988) (seriál)

Premiérový díl se vysílal 2.10. 1988 v neděli v hlavním vysílacím čase,t.j. 20:00 . Já se na to blbec podíval a pak jsem šel na vlakové nádraží, kde jsem nasedl na vláček do Brna. Zrovna jsem totiž rukoval na vojnu, kde jsme se potom museli na tuhle zhovadilost dívat povinně !! Musím říct, že jsem vděčný za možnost okamžité konfrontace téhle sračky s realitou. Byl to první měsíc na vojně jediný důvod k pořádnému smíchu. Hvězdička je za Evu Vejmělkovou. P.S. Režiséra měli utopit už potom, co natočil Nejmladšího z rodu Hamrů.

Saxána a Lexikon kouzel (2011) odpad!

Jedna velká nuda. Chtělo se mi u toho spát.Triky z roku 1980 a příběh bez špetky nápadu.

Prometheus (2012)

Co se týče efektů - vizuální pastva pro oči / viděno 3D /.

Barbar Conan (2011)

Jason Momoa si to u mě dost posral. Ve Hře o trůny byl boží, ale co bylo ku . va tohle ?? Ve filmu se pořád tváří jako debil a ke cti mu slouží akorád to, že se tak netváří sám. Na remake Barbara Conana jsem se moc těšil, ale viděl jsem těžkou uzívanou nudu. Film mě vůbec nechytil a místy jsem myslel, že usnu. Hvězda je za písečné bojovníky, protože tyhle triky prostě zbožňuju.

Lidice (2011)

Tetsuo, Cival a podobní : Je to klišé, ale osudy obyvatel obcí jako jsou nejenom Lidice a Ležáky by neměly být nikdy zapomenuty. Jsem rád, že se točí takovéto filmy, které ač jsou občas kýčovité, přece jen zobrazují důležité kapitoly našich dějin. Dnešní mládež / samozřejmě ne všichni/ už totiž o tomhle ví velké kulové... Film podle mě vůbec tak špatný není. Je hodně dojemný, ale asi málokoho nechá např. scéna s pojízdnou plynovou komorou chladného. Pro mě každopádně 5*.