Který je ten pravý? (2017)

Film je z môjho pohľadu, resp. jeho hodnotenia trošku nadhodnotení, pretože vždy vo filme ocením určitú dávku originality, ktorá tu bola. Myslím, že by bol z tohoto filmu veľmi podarený seriál (matka s dcérami, exmanžel + 3 chlapíci bývajúci v hosťovskom dome, čo sa predsa môže pokaziť). Reese výborná ako vždy, dalo sa na tom miestami aj zasmiať a rozhodne to bolo niečo iné než zvyšok filmov takéhoto typu.

Sing Street (2016)

Tak tomuto hovorím prírodná čistota. Ani neviem čo tým pojmom chcem povedať, ale bolo to výborné. Excelentné stvárnenie 80. rokov a jej hudby, každá postava výborne prezentovaná či už výzorom, alebo charakterom a ten írsky prízvuk tomu dodáva jednoducho šmrnc. Viem, že v pozadí filmu sa riešia ako keby tínedžerské problémy, ale mne už oku ulahodilo samotné spracovanie a tá hudba je jednoducho geniálna. Spoločne s Love Song najlepší hudobný film.

Je to i můj život (2009)

Konečne film o rakovine, ktorý zachytáva komplexne celú rodinu, venuje sa samostatne každej postave a nie len daného jednotlivca, ktorý sa ešte tesne pred koncom života zamiluje a film sa snaží hrať na city. Navyše na takýto film je tam naozaj slušná zápletka. Také nádherné a také smutné.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Aj na jednoduchší obsah ide stále o ľahký nadpriemer. Depp je stále ten stále ten vtipný ožran, aj keď tých vtípkov bolo pomenej, ale zasmiať sa dalo. Nie je to však tento krát on kto ťahá celý film a myslím, že Kaya Scodelario je tou prísadou, ktorá tento film zachránila.

Hořkých sedmnáct (2016)

Konečne film o problémoch tínedžerov, ktoré sú triezve, neprikrášlené, nie sú zbytočne dramatické a zachytávajú realitu. Na to, že v hĺbke filmu ide predovšetkým o drámu je to skvelá komédia a namixovať komédiu s drámou končí väčšinou fiaskom. Miestami mi to pripomenulo film Živor je krásny, pretože schovať problémy, strach a utrpenie za výborný humor je vzácne. Hailee Steinfeld zahrala svoju rolu výborne a taktiež som rád, že som mal konečne možnosť vidieť zahrať si v nejakom filme aj Blaka Jennera, ktorému rola taktiež sadla. Na to, že sa príbeh filmu tvári akoby nemal poriadny dej je to naozaj výborný počin. 85%

Raw (2016)

Popravde som išiel do pozerania filmu s tým, že zrejme uvidím najnechutnejší film aký som kedy videl. Nestalo sa a navyše mi to nepripadalo až ako taká šialenosť. Dokonca to malo aj nejaký potenciál, lenže to by nemohol byť samotný film dejovo, dramaticky a aj psychologicky strašne plochý a nevýrazný.

UnREAL (2015) (seriál)

Nikdy by ma nenapadlo, že nájdem seriál, z ktorého mi bude až psychicky zle. Nemám však na mysli seriál ako celok. Postavy sú zahraté výborne, dej je zaujímavý. Prvá séria ukazuje temné zákutia reality show, ktorá sa však z môjho pohľadu ešte dá psychicky prežiť. To čo však prináša séria druhá je už miestami na môj žalúdok priveľa, takže moje hodnotenie inak celkom nadpriemerného seriálu snižuje len fakt, že mám z neho morálnu dilemu a občas som mal chuť seriál vypnúť a nikdy nezapnúť. Navyše okrem reálnosti prvej série, ktorej verím asi úplne všetko je už druhá séria naozaj trochu pritiahnutá za vlasy a miestami už by som povedal naozaj nereálna. Ak sa mýlim, ešte horšie.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Je to nefér, ale hodnotím len na základe prvého dielu. Je to vôbec po prvé čo nejaký seriál vzdávam už po Pilote. Absolútne nič ma v ňom neoslovilo. Postavy príšerné, príbeh žiadny. Je mi jasné, že dej sa nejako za čas rozbehne, ale proste toto nie je nič pre mňa a nie je v mojich silách zisťovať, či by ma v ďalších častiach nezačal aspoň trochu baviť.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Popravde som čakal pôvodne od seriálu úplne niečo iné, hlavne po prvom dieli. Neskôr bolo všetko až príliš futuristické, ale rozhodne stále vysoký nadpriemer seriálu. Takmer všetky príbehy sú neuveriteľne výborne spracované, emočné a len metaforicky odzrkadľujú využitie technológií a ľudskú hlúposť. 1 séria: The National Anthem - 80%, Fifteen Million Merits - 60%, The Entire History of You - 60% 1. séria je pre mňa rozhodne "najslabšou", ale aj napriek nižším hodnoteniam epizód je to majstrovský počin, bohužiaľ neviem prekusnúť už vyššie spomenutý futurizmus. 2. séria: Be Right Back - 70%, White Bear - 80%, The Waldo Moment - 60%, White Christmas - 85% Druhá séria pre mňa osobne zdvihla laťku o dosť vyššie, hlavne záverečná epizóda bola vynikajúca. 3. séria: Nosedive - 30%, Playtest - 70%, Shut Up and Dance - 80%, San Junipero - 100%, Men Against Fire - 50%, Hated in the Nation - 90% Netflix spravil treťou sériou pre mňa hotový klenot. S výnimkou prvej epizódy, ktorá má však myšlienku stále na pravom mieste (aj napriek môjmu nízkemu hodnoteniu), je táto séria výborná. Za zmienku stojí neskutočná epizóda San Junipero, ktorá patrí k tomu najlepšiemu čo môže hocijaký seriál ponúknuť. No a záverečná epizóda Hated in the Nation, to je jednoducho výborná celovečerná detektívka a nie len časť seriálu.

Černé zrcadlo - San Junipero (2016) (epizoda)

Ak by som spravil rebríček najlepších epizód zo všetkých seriálov, ktoré som videl (a možno aj nevidel), San Junipero by zrejme bezkonkurenčne obsadilo prvú priečku a strčilo do vrecka hocijakú časť Game of Thrones či iného výborného seriálu. Bezkonkurenčne najlepší diel celého Black Mirror. EDIT: Naprosto zaslúžená cena Emmy, za ktorú som nesmierne rád.