Probuzení (2007)

Nemám rád krátke filmy a nikdy by ma nenapadlo, že 80 minútový film môže byť tak super, hlavne ak vezmem do úvahy 30 minútový jednoduchý, ale zaujímavý začiatok filmu a zoznámenie sa z prostredím a postavami. Po tých úvodných minútach som si myslel, že už neostalo veľa času na nejaký poriadny zvrat a bude to len priamočiare finále. Svet div sa, ale toľko pekných dejových zvratov hlavne na takú dĺžku filmu som už naozaj dlho nevidel. Keby celý film nepôsobil až príliš jednoducho, nemal by som problém ísť aj do plného hodnotenia.

Neopouštěj mě (2010)

Tak toto bude asi najdivnejší koment, ktorý som kedy napísal a nikto sa z neho nedozvie nič. :D Tento film pokladám za "najhnusnejší film" aký som kedy videl. Čo chcem však slovom najhnusnejší povedať, to vážne neviem, ale iné prídavné meno ma nenapadá. Som veľmi rád, že som ho videl, ale zároveň to aj ľutujem. Námet je veľmi odvážny a zaujímavý a hlavne by som povedal, že má iba pár krôčikov od reality, preto mám z neho zmiešané emócie. Filmu dávam 4*, ale opäť nemám vlastne ani páru, že prečo. :D

Bacha na balóny (2007)

Konečne som zistil, ako má vyzerať poriadna paródia na filmy. Nečudujem sa niektorým tým nízkym hodnoteniam, pretože na to, aby človek pochopil naozaj každú jednu sekundu filmu treba mať pozretých snáď aj 20 filmov a navyše aj nejaký ten seriál. Všetky, ale úplne všetky filmy s tématikou amerického futbalu, ktoré do toho roku vyšli + ďalšie športové filmy (Ihrisko snov, 12 do tuctu, Rebelka, Hokejový zázrak, Blafuj ako Beckham, Vybíjaná, Coach Carter atď.) Ešte aj všetky názvy vo filme majú svoje opodstatnenie. Jednoducho kto sa nepohybuje v priestore amerického futbalu a nemá pozreté všetky potrebné filmy, tak si tento film neužije a bude mu pripadať trápny.

Otcové a dcery (2015)

Mohol to byť úžasný nádherný film. Teda on aj nádherný bol, ale nie úžasný. To, že bol film veľmi predvídateľný, to by som mu aj odpustil a vôbec mi to vlastne nevadilo. Prekvapivo Russel Crowe zahral dosť dobre a časová línia s malou Katie bola výborná. Aaron Paul zahral taktiež výborne, no postave dospelej Katie som od začiatku filmu nevedel prísť na chuť, navyše od druhej polovice filmu bolo v tejto časovej línii vytvorené umelé nútené citové vydieranie, ktoré som v takejto forme a dávke už dlho nevidel.

Diagnóza: Šampión (2015)

V prvom rade sa musím priznať, že som veľký fanúšik amerického futbalu a považujem ho za najlepšiu hru na svete. Pred pozretím filmu som si myslel, že pôjde o film, ktorý je smerovaný proti americkému futbalu, ktorý poukazuje na jeho najhoršie stránky a bude ho chcieť zostudiť. Film som si napriek tomu pozrel a musím povedať, že ma v ňom prekvapujúco sklamali úplne iné veci. V jeho natočení nevidím žiadnu podstatu a myšlienku. Samozrejme som plne sympatizoval s doktorom, pretože ide o správnu vec a NFL je len ďalšou korporáciou tak ako aj iné a všetko chcú ututlať, zamiesť pod stôl a ešte z toho aj ťažiť a vyvodzovať patričné následky, proti osobám, ktoré proti nej idú. Ale pýtam sa - na čo to bolo vôbec natočené? Každý normálny človek musí hneď pochopiť, že keď si 15-20 rokov budete denne desiatky krát poriadne mlátiť hlavu, tak si môžete poškodiť mozog a nakoniec aj umrieť. Samozrejme už treba byť doktor na to, aby sme zistili ako sa to bude prejavovať a aké presne budú následky, no každý sa musí dovtípiť, že to nebude zdraviu prospešná vec. Keď budete jesť denne hamburgery tak si predsa tiež viete logicky vyvodiť, že minimálne priberiete ak už nič horšie a napriek tomu to ľudia robia. Prekvapuje ma, že sa takáto vec začala riešiť až v roku 2002 a nie už aspoň o 10 rokov skôr. Myslím, že by to vychádzalo vzhľadom na časové obdobie kedy sa futbal začal poriadne hrávať, aj keď vtedy hity neboli zrejme tak tvrdé ako teraz, ale myslím, že to je jedno. To naozaj nejakému neurológovi nenapadlo začať skúmať takúto na prvý pohľad logickú vec už oveľa skôr? Nakoniec ak mám ostať ešte pri tej filmovej stránke filmu - keďže ide o film podľa skutočnej udalosti, nesmieme zabudnúť na typického amerického hrdinu, ktorý považuje Ameriku za sväté miesto, minimálne 10 krát spomenúť vo filme boha a hlavne dať ľuďom ďalší dôkaz, že aj v tomto škaredom svete sa nájde pravý Američan so srdcom na správnom mieste. Nič čo by sme nevideli už nespočet krát. Ak už točím film podľa skutočnej udalosti, treba nájsť zaujímavý námet a ak ho točím ako film v pravom slova zmysle a žiadny dokument treba taktiež diváka zaujať niečím novým a netradičným. Verím, že by sa to dalo natočiť aj lepšie.

Pátá vlna (2016)

Piatu vlnu oficiálne prehlasujem za najlepšiu ukážku toho, ako zo slušne rozbehnutého filmu spraviť totálnu blbosť. Stačí vybrať náhodne 10 ľudí, ktorý nemajú absolútne žiadne skúsenosti s filmom resp. jeho produkciou a režírovaním, dať im k dispozícii hercov, rozpočet a vybavenie a 9 z nich by spravilo lepší film ako bol tento. Bez urážky, ale ak by som toto sám natočil, hanbil by som sa to pustiť do sveta. Do teraz som si myslel, že Moretz je najväčšia kúzelníčka na svete, pretože každý odpadový film dokáže svojím hereckým umením vyhrabať z hlbín hrôzy a utrpenia na priemerný film. Tu by sa mohla aj pretrhnúť, ale nemala na to ani šancu. A tie dejové "zvraty"? No nech sa na mňa tvorcovia opäť nehnevajú, ale každému polointeligentnému človeku muselo byť asi tak po 45 minútach jasné úplne všetko. Nemám na mysli len koniec filmu, ale čo sú zač postavy a ich totožnosť. A "romantická" stránka filmu? Pre tú mám len 2 slová - zbytočnosť a blbosť. 1* za necelú prvú polovicu filmu.

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Presne takto si predstavujem inteligentnú komédiu (tým myslím, že vulgárnosti a iné veci sa dajú točiť aj inteligentne a zábavne) súčasnej doby. Druhý diel ide presne v šľapajách toho prvého, čo je dnes veľká cennosť.

Slon (2003)

Asi bola veľká chyba vidieť len pár dní pred týmto filmom film Two Thirty 7, ktorý údajne "kopíruje" práve tento film. Mne sa však po pozretí filmu vynára v hlave len jediná otázka, ktorú mi asi niekto nezodpovie: ,,Čo to sakra malo byť?" Nejde mi neporovnať už so spomínaným filmom Two Thirty 7, ktorý je o tri priemery Zeme pred týmto filmom. Doporučujem všetkým, ktorý dali tomuto filmu 3,4 či nebodaj 5 hviezd, aby si pozreli práve Two Thirty 7.

2:37 (2006)

Sure, we think we have family and friends. But when stuff happens, when really serious stuff happens you just feel so alone. And you can´t tell people. I mean, they´ll probably listen, but they don´t know everything. In fact, they don't know anything. There's just some stuff you can't share. So, what do you do then? - jedna z najlepších a najpravdivejších fráz, akú som vôbec kedy vo filme počul. Tento film mi jednoducho vyrazil dych a ihneď putuje do mojich TOP 10 obľúbených filmov. Jedna z najlepších drám, aké boli kedy vôbec natočené. Každý herec, ktorý sa vo filme blysol, vydal zo seba to najlepšie. Výborne zobrazené a zrežírované príbehy teenagerov, zakončené vynikajúcim koncom, ktorý vlastne popisuje úplný opak toho, čím je sprevádzaný celý film - jedno však majú spoločné a tým je slovo "problém", ktorý je u každého iný a každý má svoju hranicu únosnosti niekde inde. Filmu nemám absolútne čo vytknúť, dokonca som si myslel, že jeho opakované sledovanie už nebude ono a vyprchá z neho všetko to napätie a tajomstvá, no nestalo sa. Po prvom sledovaní som bol z filmu tak mimo, že mi srdce búšilo ešte aj pol hodinu po skončení a myslel som, že dostanem infarkt, no našťastie sa nestalo ani to.

Muž hledá ženu (2015) (seriál)

Na úvod musím povedať, že vidieť pilotný diel bola na začiatok trochu prisilná káva. Dať hneď na plac trola či Hitlera bol krok vedľa a preto sa nečudujem ani niektorým hodnoteniam, ktoré tu sú. Keď však človek prečká asi prvé 2 časti, dostane sa mu do rúk výborný originálny seriál so svojským humorom založený na metaforách. Jediné čo ma mrzí, že seriál, kde má časť len 20 minút ťahá už 2 série iba po 10 častí.