Experiment kolonie (2009) (pořad)

Určite lepšie vyhodené prachy, ako na zbytočné hollywoodske remaky. Kongeniálny nápad, navodiť kvázi globálnu katastrofu a snahu prežiť tam. šou tsíce nevybočujúca z Discovery Made it yourself formátu, ktorá ale tomu všetkému dodáva nový survival rozmer. Rozhodne vitujem, zaujímavý experiment, v dnešnej nahnutej dobe možno až znepokojivo potrebný.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Douglas Adams je moj najoblubenejší spisovateľ. A potom trochu zamrzí, ak z tak geniálnej knihy niekoľko vecí prosto nesedí. Myslím, že v celej penta(pozor, s Colferovym dodatkom sa to možno už ráta ako hexa)logii je také množstvo geniálnych nápadov, že by to nestačilo na sfilmovanie 15stich celovečerákov. Preto mi príde dorabanie postáv a dejových línií krčovité a zbytočné (John Malkovich alebo tá čudná puška- WTF?!?!). A ak si niečo zaslúži pokračovanie, tak určite viac Douglasov sprievodca, ako milion hollywoodskych blockbusterov, ktoré nikdy nedobehli uspech jedničky a ostali na smetisku dejín. Preto ma zaráža, že to bolo už na prvý pohľad koncipované ako jediný diel (veľa indícií, prezradených a nasilu rozuzlených záverov tomu napovedá). Večná škoda. Ale nekritizujme iba, film bol aj celkovo celistvý, ftipný, celkovo dosť dobre zrozumiteľný pre fanušikov aj pre novoobjaviteľov Sprievodcu. Postavy (až na pár výniimiek- Ford a Zafod- WTF?) boli absolutne úžasne a napr. takí Vogoni- to bola poézia, nevedel by som si ich lepšie predstaviť. Aj cez tých pár nezrovnalostí a dier- pobaví a neurazí.

Logorama (2009)

Gebialny napad, že cely svet zložený iba z log známych i menej známych firiem! ved dnes je ich tolko, že sa z nich da kludne poskladat celý svet! Prečo ma to predtým nenapadlo? :) A ak sa popri famoznom nápade stretne aj dostatočne dobrý scenár, aby sa v krátkom filme poskladalo niekolko dejových línií, je to o to lepšie!

Iron Man (2008)

Jedna z naj komix adaptacií, velmi sa mi ráta

Avatar (2009)

Zaujímave, lež precenované. čo vitujem, je nadherne, genialne urobený fungujúci svet, kde živočíchy su naozaj sučastou sveta a nie len dolepené 3D modely. Tí lítací zvěř, to bolo úplne niečo úžasné, také aj dračie aj nedračie, ale perfektné.... Ale: Až tak nevadí, že bol príbeh predvídatelný, to bol ten druh, ktorý mame šecci radi a slintáme ako psi.... proste sa mi to nezdá ako nejaké až tak úžasné veľdielo, že by si to zaslúžilo virtuoznych 5 či 4 *.... Ano, pobavilo, prehrmelo a nenechal som sa stiahnuť davovým šialenstvom. 3*.

Hadewijch - mezi Kristem a Alláhem (2009)

Zaujímavé, no metúce. Po tom, ako vás celý film "uspávajú" poklidným, hoci trochu zmateným dejom, som pri tom výbuchu skoro dostal infarkt.

Truman Show (1998)

Absolutne brilantny napad, v podani genialneho Jimma Carreyho

Fido (2006)

Veľmi milá zombiárna, rád vidím, keď tento trocha prevarený žáner vybehne zo zabehnutých koľají, ako Shawn of dead napríklad.

Igor (2008)

Velmi slubný, zaujímavý, príjemne temný a neokoukaný námet z výborneho začiatku bohužial prerastie do priemrneho "save the world" konca. Škoda ho.