• Rodinný

Oddechový čas (1977)

Ešte som nevidel hrať Radka Brzobohatého v nejakom filme zle. Pre každé dielo, už či televízne alebo filmové, je jeho prítomnosť veľkým prínosom, vrátane "Oddechového času". Pre niekoho priemerný, pre mňa každopádne zaujímavý film. Tá jeho postava mi pripomína nášho direktora, neoblomný, nekompromisný, tvrdohlavý a raz do roka má aj dobrú náladu.

Kriminálka Staré Město (2010) (seriál)

Pre mňa je Kriminálka Staré Mesto nadštandartný a jeden z mála vydarených porevolučných seriálov. Nie je to žiadny papundekel typu Ordinácia, Panelák a podobne. Zápletky sú zaujímavé a napínavé, no a nechýba tu dokonca ani také ojedinelé korenie v dnešných seriáloch ako je humor. A navyše mám aj slabosť pre podľa mňa najkrajšiu slovenskú herečku Zuzanu Fialovú. Takže tvorcom môžem iba gratulovať.

Rok má šesť dní (1976) (TV film)

Pre mňa zaujímavý film z netradičného prostredia motocyklového športu. Je pravdou, že sú tu dosť prehnané politicko-agitačné dialógy, kvôli ktorým som musel jednu hviezdu odobrať, no celkovo sa mi toto už dávno zabudnuté televízne dielo páčilo zasadením do surového exteriérového prostredia a svojou témou, ktorá je hlavne nám chlapom blízka.

Brána k domovu (1975) (TV film)

Na to, že to bol televízny projekt je to natočené viac než slušne. Bojové scény ma svojou autenticitou hneď strhli do deja, a tak isto hlavná postava gen. Ludvíka Svobodu v podaní Ladislava Chudíka je stvárnená veľmi presvedčivo. Čiže opäť jeden unikátny a zaujímavý film z archívu STV.

Suterén (1983) (TV film) odpad!

No toto je asi najhorší film aký som kedy videl. To už ani nie je odpad, to je hnoj.

Dobrí ľudia ešte žijú (1979) (TV film)

Zaujímavý triptych Slovenskej televízie natočený podľa scenára dramatika Jána Soloviča, ktorý je podpísaný aj pod známym a úspešným seriálom "Straty a nálezy". Postavy starých Dobríkovcov stvárnené Evou Krížikovou a Mariánom Labudom sú podľa mňa najrealistickejšie, a aj keď väčšinu času presedia vo vlaku, sú vystihnuté a zahraté veľmi dobre.

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

V prvej polovici deväťdesiatych rokov som v pubertálnom veku tento seriál sledoval, a bol som udivený z toho, akí sú všetci američania famózni, múdri, spravodliví a samozrejme krásni. Keby to bolo o politike, tak český seriál "Gottwald" by americkému "Beverly Hills 90210" v agitácii nesiahal ani po členky. Keď som z tohto seriálu videl po rokoch jeden diel, tak som myslel, že náš televízor vyhodím z okna. Nie preto, aká je tento seriál stupidita, ale preto, aký som bol sprostý, keď som bol mladý. Takže túto jednu hviezdičku posielam Shannen Doherty za jej pekné oči a ešte krajšie kozy.

Ledoví muži (1960)

Taká trošku blbôstka, na ktorej som sa občas aj pobavil. Výborný Rudolf Hrušínský ako funkcionár hokejového mužstva. Rola ako stvorená pre neho, spomeňme si na jeho predsedu MNV vo filme Bílá paní.

Muka obraznosti (1989)

Jedna hviezdička za hudbu Karla Svobodu a Bláhová mohla ostať tam, kde bola. Šlapiek tu máme dosť. Vlastne pardon, ona je to vraj herečka. Som nepostrehol.