• Rodinný

Pražský student (1991) (seriál)

Dosť nepodarený seriál z prelomu osemdesiatych a deväťdesiatych rokov. Jediné, čo mi z neho utkvelo v pamäti bola nahá Jana Krausová.

Horská služba (1998) (seriál) odpad!

Keď sa končilo natáčanie tohto seriálu, tak som sa práve zamestnal vo Vysokých Tatrách. Onedlho to išlo v televízii a môžem povedať, že chlapi zo skutočnej Horskej služby boli poriadne nasratí. Chlapi, ktorí denne nasadzujú svoje životy v extrémne náročných podmienkach a sú na rozdiel od scenáristu a režiséra tohto nepodarku aj inteligentní.

Jarní povětří (1961)

Priemerný film režiséra Ladislava Helgeho, myslím že "Škola otcu", "Velká samota", či "Bez svatozáře" sa mu podarili viac. No herecké výkony tu boli brilantné ! Páčila sa mi hlavne postava, ktorú tu stvárnila Blanka Bohdanová.

Vlčí bouda (1986)

Podľa mňa najlepší film aký nám režisérka Chytilová kedy ponúkla. Necháva to človeka v napätí až do konca a má to v sebe veľkú nadčasovosť. Každý z dnešných stredoškolákov by si to mal pozrieť. Záverečná scéna úteku je úchvatná.

Hroch (1973) odpad!

Toto čo malo byť? Zatiaľ najhorší film od režiséra Karla Steklého. Takto blbo reagovať na 68 rok, to som ešte fakt nevidel. Z toho musel aj normalizačnému ústrednému dramaturgovi Tomanovi tuhnúť úsmev na tvári. "Za volantem nepřítel" a "Tam, kde hnízdí čápi" sú oproti tomuto paškvilu brilantné filmy. Len neviem, čo mal K.Steklý proti hrochom, keď im toto vykonal.

Cena medu (1986)

Ja ako alergik viem čo znamená byť pobodaný včelami. Fakt nikomu neprajem. Preto ma tento film oslovil a komu sa zdá, že to príliš zaváňa socializmom, nech si pustí "Poslední plavky", "Playgirls" alebo iné novodobé hovadiny, pretože dnes už filmoví tvorcovia nie sú shopní natočiť solídnu psychologickú drámu.

Modrá planeta (1979)

Veľmi slabý film, až sa čudujem ako v tom Jiří Menzel mohol hrať, ale to nech si po rokoch posúdi sám. Od začiatku do konca som nepochopil o čo to tu vlastne ide.

Muž s orlem a slepicí (1978)

Trestuhodné znetvorenie predlohy spisovateľa Miroslava Rafaja. Až prekvapivo neživotný film od režiséra Iva Nováka. Jedna hviezdička za hudbu a titulnú skladbu, druhá za tému meliorácií, ktoré sa dnes už nerobia, pretože na nich, napriek každoročným povodniam, niet peňazí.

Zlá noc (1973)

Jeden z tých lepších filmov režiséra Václava Matějku. Celkom vydarená detektívka, ktorá necháva diváka v napätí až do konca. Škoda len, že to už nebolo vo farbe. Jedna z mála hlavných úloh Michala Pavlatu v československom filme.

Gottwald (1986) (seriál)

Keby tento seriál vznikol v sedemdesiatych rokoch, tak by som sa nečudoval, ale v druhej polovici osemdesiatych rokov si ho už režisér Sokolovský mohol odpustiť. Som rozhodne proti akémukoľvek trezorovaniu filmových a televíznych diel, no pri tomto seriáli by som si asi 10 krát rozmyslel, či ho niekedy odvysielať. Tie dve hviezdičky odo mňa dostáva Jiří Štěpnička za to, ako sa ujal tejto nevďačnej úlohy a svojmu hereckému umeniu nezostal nič dlžný.