• Rodinný

Nech žije deduško (1978) (seriál)

Seriál, ktorý som ako chlapec žral, pretože som na podobnej dedine trávil prázdniny. Vidieť, že scenárista a režisér vedeli, čo robia, poznali detského diváka a prostredie, v ktorom sa príbeh odohráva. Opäť skvelé herecké obsadenie na čele s Jozefom Krónerom a Annou Grissovou.

Půl domu bez ženicha (1980)

Podobný prípad akým je otec Franc poznám aj z vlastnej skúsenosti, takže scenár určite nie je nereálny. Navyše filmy s Vladimírom Menšíkom milujem. Jediné, čo môžem filmu vytknúť je ten predčasný a nijaký záver, akoby ten film vôbec neskončil.

Roky prelomu (1989) (seriál)

U mňa doma sa nachádza kniha spomienok obžalobcu dr.Jozefa Tisa, Antona Rašlu a obhajcu Ernesta Žabkaya. Podľa ich svedectiev vznikla v roku 1990 kniha s názvom "Proces s dr.J.Tisom". Po prečítaní tejto publikácie som zistil, že tvorcovia seriálu "Roky prelomu" sa veľmi presne pridŕžali skutočnosti, a na základe toho pôsobí seriál pravdivo a verne. Čiže tí, ktorí toto dielo uvrhli do zatratenia, určite nepoznajú našu minulosť a nemajú ani potuchy o čom seriál pojednáva.

Sny o Zambezi (1982)

V tomto prípade filmový kanál Cs film siahol dosť hlboko do archívu, odkiaľ sa mu podarilo vyloviť tento totálne zabudnutý exemplár. To je chvályhodné. Hlavná postava, pretekár Pavel Bartoň, ktorú stvárnil Oldřich Kaiser, by si zaslúžila titul Blbec roku 1982.

Očovské pastorále (1973)

Presné vykreslenie postáv a atmosféry stredného Slovenska. Výborný herecký výkon Júliusa Pántika v roli baču Goliana a Jozefa Krónera v roli jeho pomocníka.

Nepokojná láska (1975) (seriál)

5-dielny slovenský seriál, kedy prvé tri diely boli natočené v roku 1975 a ďalšie dva pre veľký divácky úspech dotočené v roku 1979. Môžeme tu vidieť skvelého Júliusa Pántika v roli lazníka a neskôr predsedu JRD Poniky, Jána Daňa. Jeho dcéry stvárnili Sylvia Turbová ako poľnohospodárska inžinierka Mária a Petra Černocká ako speváčka Eva. Ešte treba vyzdvihnúť veľmi dobre napísané a zahraté vedľajšie postavy, ktoré boli výrazným spestrením na báze humoru a ktoré stvárnili Anna Grissová a Ľudovít Króner.

Běž, ať ti neuteče (1976)

Na to, že scenár k tomuto filmu napísal normalizačný tajomník to vôbec nie je zlé. V prvom rade kvalitné herecké osadenie: zvodná Marie Drahokoupilová ako typická panička, ktorá zneužíva postavenie svojho muža, Radoslav Brzobohatý ako podlý námestník Voník, Martin Ružek ako ukrivdený a otrávený herec a samozrejme menej známy divadelný herec Zdeněk Hradilák, ktorému postava čestného riaditeľa podniku padla ako uliata. Aj dej je zaujímavý, netočí sa iba okolo problémov socialistického hospodárstva, ale ide tu aj o vykreslenie ľudských charakterov. Takže konštatujem, že som to čakal oveľa slabšie.

Divoké pivo (1995) odpad!

Toto snáď nie je možné !

Don Camillo (1983)

Opäť jedna z typických Hillovských oddychových komédií, na ktorej som sa veľmi dobre pobavil. Niekedy som ju videl so špičkovým dabingom Pavla Trávníčka a Miroslava Saica, no posledné roky beží stále tento film s novým a doslova HNUSNÝM dabingom, ktorý neviem z akého dôvodu zabezpečila TV NOVA. K tomu pôvodnému sa nijako neviem dostať. Ostáva mi len dúfať, že ak u nás vyjde dvd s týmto filmom, bude tam figurovať starý pôvodný dabing.