• Krátkometrážní

Passenger Side (2009)

!SPOILER! Na jednej scéne som sa skutočne pobavil. Chlapec si odsekne dva prsty. Michael a Tobey, bratia, idú okolo na aute a odvezú ho do nemocnice. Jeden z nich sa chlapca spýta, že ako sa cíti a on odpovie: "Na stupnici od 1 do 10? Asi tak osem" a ukáže svojich osem prstov. !SPOILER! Ale to bolo asi tak všetko čo ma zaujalo, pobavilo, čo stálo za reč. (29%)

Rubber (2010)

Tak takýto film sa nevidí často. Škoda aj niečo o ňom písať, to musí človek proste vidieť! Ale niečo predsa len spomeniem - hudba a kamera boli skvostné! (75%)

Životopisy: Hugh Laurie (2009) (TV film)

Ako spomínal pulnicek - 46 minút sa dívate na 10 fotiek stále dookola, s pár prestrihmi na nejakých ľudí a asi dvoma ukážkami z jeho starších seriálových začiatkov. Avšak komentár je naozaj zaujímavý, dozviete sa mnoho informácií z Laurieho života a aj to, ako vlastne robil casting na doktora Housea. (79%)

Věc (1982)

Toto je ten slávny horor? Jedna jediná lakačka a napätie ako na gume vo vyťahaných trenkách? Ešte aj ten koniec bol akýsi nemastný-neslaný. Na mňa to teda až taký dojem neurobilo, možno aj preto, že drvivej väčšine hororov to proste neverím a skôr sa z nich smejem. Najmä keď sú tam takéto všelijaké príšerky. Keď horor, tak radšej niečo reálnejšie, uveriteľnejšie, niečo z čoho by som sa mohol obávať, že sa môže stať aj mne. (60%)

Šťastní až do smrti (2011) (seriál)

Seriál som začal pozerať iba kvôli Elishi ale hneď v prvej časti som si rýchlo obľúbil aj ostatných členov party. Rozbehlo sa to naozaj zaujímavo a vtipne a vyzerá to na kvalitný seriál na zabitie nudy. I keď druhý diel neponúkol toľko vtipných situácii, na ďalšie časti sa teším a dúfam, že si to udrží aspoň takú kvalitu ako doteraz. [--] Ďalšie dva diely videné, situácia sa trochu ukľudnila a priestor dostali aj ďalší členovia tejto šialenej družiny. Kvalitu si to stále drží...

Toast (2010) (TV film)

Britská tvorba mi akosi zachutila a toto nebola výnimka. Pani herečka Carterová bola ako obvykle skvelá a keď sa k tomu primieša naozaj zaujímavý príbeh inšpirovaný skutočnosťou je z toho naozaj chutné sústo, ktoré som si vychutnával kúsok po kúsku až do úplného prasknutia. Možno by to chcelo ešte trochu osoliť a bolo by to aj za 5 piškótiek :) (80%)

Síla country (2010)

Na tento hudobný country film som sa tešil, myslel som si, že to bude niečo s dobrou hudbou, príbehom a všetkým čo k tomu patrí - proste niečo, čo by ma zaujalo. Nuž nezaujalo ma takmer nič, film sa vliekol. A od hudobného filmu očakávam, že po jeho skončení sa obzriem po jeho soundtracku ale v tomto prípade tomu tak nebolo. (49%)

Benny a Joon (1993)

Svetlé momenty: song "I'm Gonna Be" od The Proclaimers a každá scéna, v ktorej sa objavil Johnny Depp (s dvomi "n" :) Inak celkom priemerný film ale ako vravím, Depp to zachránil. (70%)

Neuvěřitelný život rockera Coxe (2007)

Walk the Line patrí u mňa jednoznačne na prvé miesto a toto je jeho celkom slušná paródia. Vôbec som nevedel o čom tento film je ale už po prvých štyroch slovách ma napadla podobnosť práve s WTL a o pár sekúnd, keď som uvidel siluetu muža opretého o stenu, začínal som tušiť o čo asi pôjde :) Väčšina ftípkov sa naozaj vydarila, skutočne som sa schuti zasmial ale ku koncu to mierne strácalo na kvalite. No a hudba, pri prvom zhliadnutí ma až tak veľmi neoslovila ale keď som film videl druhý krát (o týždeň, asi som mal lepšiu náladu) sa mi celkom zapáčila :) (75%)

Adam (2009)

Veľmi rád by som dal plný počet, film to bol pekný, niektoré momenty ma naozaj dostali a dokázali mi najskôr takmer zastaviť dych a v zápätí rozbúšiť srdce ale koniec... tak ten som si asi predstavoval trochu inak. Ale inak takto si predstavujem film, o ktorom viem, že je to komédia, dráma a romantický, pretože z každého žánru tam naozaj niečo bolo a bolo to vo vhodných množstvách zmixované do jedného pekného filmu. (83%)