• Krátkometrážní

Melodie mého srdce (2007)

Hudba je všade okolo nás. Jediné čo musíme urobiť je počúvať. A presne to som aj po skončení filmu robil - podvedome (aj vedome :) som na tú vetu myslel a počúval. Posledných niekoľko minút filmu naozaj stálo za to ale rozbiehalo sa to veľmi pomaly. Preto "len" za 4* (80%).

To nejdůležitější (2009)

Také anglické Klopanie na nebeskú bránu. Len všetkého tam bolo o kúsoček menej, menej drámy, menej komédie ale aj tak si to držalo dobrú kvalitu. (79%)

Na doraz (2010)

Nuda, nuda, šeď, šeď... Aspoň, že kvalita stúpala smerom ku koncu filmu a nie naopak lebo inak by som to asi nedopozeral (40%).

Neřízená střela (2010)

Skutočne crazy britská story, ktorú len tak nikto nevymyslí. Príbeh odsýpal jedna radosť, assassin Bill, beautiful Emily aj novice Rupert odviedli skvelú robotu. Soundtrack tiež good. What do you weigh? (86%)

Jak funguje vesmír (2010) (seriál)

Fakty, fakty, fakty...žiadne blábolenie stále o tom istom ale každú minútu sa dozviete niečo nové. Vzhľadom na menší počet dielov to v informáciách prekonáva aj seriál The Universe, kde niektoré diely sú slabšie. Ku koncu každého dielu vás doslova nútia sa zamýšľať nad našou existenciou a premýšľaním nad tým akí sme vo vesmíre jedineční, aké sme mali šťastie, že naša planéta sa nachádza práve tam kde sa nachádza, že máme atmosféru, ktorá nás chráni pred smrteľným slnečným vetrom, že máme mesiac, že nás zatiaľ nezasiahol žiadny ničivý asteroid či smrtiaci lúč neutrónovej hviezdy...Proste geniálna séria s množstvom neskutočných informácií, podávaných spôsobom, ktorý vám dokáže rozbúšiť vaše srdce! Najlepší diel bol asi o čiernych dierach. (95%)

Šťastné a Veselé (2005)

Krásny príbeh zo zákopovej vojny, v ktorom ku podivu veľa z vojny neuvidíte. Ale uvidíte niečo oveľa pútavejšie, uvidíte život a nádej na bojisku, kde mnohí práve nádej a život stratili. Príbeh sa zdá tak absurdný až sa vám nechce veriť, že sa niečo také naozaj mohlo stať. Ale stalo sa... (89%)

Hasiči (2010) (TV film)

Áno, slovenské filmy sú o ničom. Len neviem na čo do toho ťahali aj čechov keď ich potom predabovali. A všimol som si, že asi dve vety ani nenadabovali, takže postavy otvárali ústa bez vydania akéhokoľvek hlásku. Takže nabudúce si asi dobre rozmyslím, či si pozriem nejaký NOVÝ slovenský film. (20%)

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

No určite sa z toho dalo vyžmýkať oveľa viac, škoda. Niekoľko skvelých ftípkov (SPOILER! Chlapec padne do drtičky na drevo, melie ho to tam asi pol minúty a potom sa ho Dale opýta či je v poriadku :D SPOILER!) nedokázalo úplne prevalcovať pár nudných či trápnych scén. Ale ako celok je to celkom slušná komédia, ku ktorej kladnému hodnoteniu prispieva aj dobrý soundtrack či krásna Katrina :) (69%)

Zmizení Alice Creedové (2009)

Tak to bol thrillerový ping-pong, ktorý medzi sebou rozohrali Vic a Danny. Spočiatku všetko klapalo podľa plánu ale ani ten najlepšie pripravený smrtiaci forehand sa niekedy nemusí vydariť. Obzvlášť ak do súboja o hlavnú cenu, 2 milióny libier, zasiahne tretí hráč. (80%)

Všechny prima holky (2003)

Obyčajný príbeh zo života, ničím výnimočný, bez duchaplnej pointy, so slabšími hereckými výkonmi a podaný tým najnudnejším spôsobom. Myslel som, že to ani nedopozerám ale kvôli Zooey som to vydržal :) (20%)