Stmívání (2008)

Asi len spomeniem, že baseball bol super a tatko s brokovnicou asi jediný funkčný vtip celého filmu. Bohu vďaka za ten skvelý soundtrack.

Kill Bill (2003)

Film narvany odkazmi, ktory ma skvelu hudbe, nezastavitelne tempo a mna osobne bavil od zaciatku do konca, vdaka ti QT;)

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Sly šokuje tým, čo som si myslel, že som videl už stokrát a nemôže ma to prekvapiť. Oldschoolová akcia bez digitálnych prikrášlení, jednoduché postavy bez zbytočných psychologických kŕčov, Stallone ktorý sa vybláznil a dal do toho všetko a vôbec skvelý a zábavný akčný film, ktorý mi pripomenul časy, keď som žral Arnieho a Slyho v každej kravine, v ktorej sa ukázali. Originality to moc nepobralo, ale takýto intenzívny námrd si v dobe, keď sa akčný film väčšinou rovná adaptácii komiksu, fanúšik jednoducho nemôže nechať ujsť.

Claymore (2007) (seriál)

Chyby serialu sa odvijaju od toho, ze tvorcovia nepokryli celu mangu suvisiacu s dejovou liniou, ktoru pre anime zvolili. A tak na konci Priscilla posobi ako past na oko (nehovoria o tom, ze tam vobec byt nemala). No ale zato s designom prebudenych sa pohrali paradne, suboje su tiez celkom ok (mozno kapku statickejsia animacia, ale dalo sa to) palec hore ide zvlast za diely s Theresou. Len keby sme aspon mali moznost spoznat aj ostatne z top 5 bojovnic, ked uz len Galatea (c 3) bola taky borec..

Vampire Knight (2008) (seriál)

Pritazlivy vzhlad, velmi slubny rozjazd, no klesajuca kvalita. Ale priznavam - postava Zera ma bavila (aj ked to, co pise komentar nizsie, je pravda - bol to prakticky patlak) a Yuki so svojou nekonecnou dobrotou tiez. Lenze sympaticke postavy nezaujimavy a mdly dej samy neutiahnu. A kto uveril riaditelovi post naj-naj lovca upirov, nech zdvihne ruku:D:D

Speed Grapher (2005) (seriál)

Velmi zvlastne kombo vsetkeho, kde cim vyssie clovek je, tym vacsi je to zmrd, uprostred kraluju euphoriaci vsetkych druhov a cele to vedie chlapik, ktory je hajzlik uz od pohladu (no, jeho motivaciu zistime tak nejak uprostred). Animacia nie je zla, hudba je skvela a subojom tiez v podstate nic nechyba. Dej mozno trochu kriva a je taky redsi, rovnako ako som si nejak extra nevybudoval sympatie k tej holcine, ale hlavny hrdina je sympatak;)

Elfen Lied (2004) (seriál)

Elfen Lied mi tak dokonale zahral na city, tak ma dojal a oslovil, ze nemozem inak ako *****. Mozno ma chyby, ale ja som videl nadherne vyrozpravany pribeh o trapeni a jednu z najkrajsich a najprijemnejsich postav, ktoru som mal moznost sledovat. Toto v kombinacii s nevyslovnou brutalitou, ktorou serial oplyva, mi dalo pocit, ze sledujem nieco "ine", odlisne, co vie nadchnut, chytit za srdce aj dat priestor na rozmyslanie a precitovanie.