• Romantický
  • Rodinný

Kráska a zvíře (2017)

Čekala jsem, že v kině budu já (jediná samotná dospělá) a pak asi banda dětiček s rodiči. Nakonec z toho byl vcelku zaplněný kinosál, kde kromě Čechů byli i cizinci (to jsem snad nikdy nezažila). Musím říct, že na začátku mi ta muzikální část dost rušila požitek z filmu, přece jen Emmu jsem nikdy neslyšela zpívat a nesedělo mi to k ní. Nakonec jsem se s tím smířila, ale je třeba říct, že se mi to k pohádce příliš nehodilo a v podstatě ji to i dost kazilo. Příběh se natahoval a docela jsem se bála, abych neodcházela zklamaná. Od půlky filmu se to ale změnilo a já prožívala příběh se zvířetem (s Kráskou fakt moc ne - nebylo co, její hlad po knížkách jsem úplně nechápala, ale co). Nicméně celý film má několik ale: jednak jsem Emmě nevěřila, že je to chudá holka z maloměsta, co si sní svůj sen, jednak mě tam dost štvali i ti vlci (nebylo vysvětleno, proč tam vlastně jsou), titulky (překlad některých vět nekorespondoval s tím, co se řeklo v angličtině) a co nejhůř - zpěv. Vemte slušné herce, klasickou pohádku a zabijte to šílenýma písničkama. Fakt škoda, mělo to hodně co do sebe.

Lída Baarová (2016)

Moc komentáře nepřidávám, jelikož to nemá moc cenu, ale tady udělám ráda výjimku. Za a) není mi 15, ale skoro jednou tolik. Za b) bulvár čtu jenom občas a spíš kdo se s kým vyspal, než abych zkoumala, kdo komu líbá zadek. Za c) co byste víc chtěli? Kdyby to bylo pod hlavičkou americké produkce, tak tu jsou minimálně tři hvězdičky, ale protože to natočil Renč a protože se nevěnovala pozornost historii, tak z toho uděláme propadák. Upřímně historii jsem přestala vnímat v minutě, kdy jsem opustila školu, ale jedno vím jistě. Netvrdím, že je tohle kdovíjaký umělecký zážitek, taky se mi tam sem tam něco nelíbilo, ale za tohle zpracování se Renč stydět nemusí. Mně se to líbilo, i když by si jedna z našich prvorepublikových hereček zasloužila ještě o fous lepší zpracování. Každopádně u mě původně tři, ale kvůli tady všem těm odpadům dám čtyři hvězdičky!

Až tak moc tě nežere (2009)

Kdybych na tenhle film koukla před pěti lety, ušetřila bych si řadu nervů! :-)

Gilmorova děvčata: Rok v životě (2016) (seriál)

Zatím jen rychlé mrknutí na nové díly, ale upřímně tohle nejsou Gilmorky! Vůbec se nedodržela dějová linka, je to až moc "komediální", až je to trapné, půl osazenstva je blbě zhublých (fakt divný koukat na lidi, jak mají propadlé/nafouklé tváře - někteří uměle). A ten závěr... to se snad víc pokazit ani nedalo!

Juno (2007)

Nechápu, jak tenhle film může mít 79 %. Zdaleka ne tak kvalitní jako Matkou v šestnácti a ani hlavní postava není tak skvělá v dané roli. Dávám dvě hvězdy a vlastně ani moc nevím za co.

Jak přežít single (2016)

Kdekoli je herečka Rebel Wilson, tak to má za následek poloviční katastrofu a taky že jo! Dokoukala jsem to jen proto, že jsem nemohla pryč z autobusu a nutně chtěla vědět, jak ta slátanina dopadne.

Nejdelší jízda (2015)

Jsem holka, co má ráda slaďáky. Líbilo se mi to, bylo to sladké.

Svátek matek (2016)

V podstatě hloupost a bohužel to zachraňovala pouze Jennifer Aniston. I Julia Roberts byla v roli, která bohužel nebyla nejvhodnější.

Než jsem tě poznala (2016)

Miluju romantické filmy. Miluju Angličany a jejich Lásku Nebeskou. Jo a teď i tenhle úžasný film!

Labyrint: Útěk (2014)

Kdo neviděl knihu, asi se trochu bude ztrácet, ale mně to v určitém ohledu pomohlo - některé věci opět zůstaly bez hlubšího vysvětlení oproti knižní předloze, nicméně za mě celkem slušný výběr herců a dost dobře odehrané.