Bylo nás pět (1994) (seriál)

Jeden z nejlepších českých televizních seriálů. Částečně za svou výjimečnost vděčí výborné knižní předloze a o zbytek se postaraly skvělé herecké výkony. Oldřich Navrátil a Adam Novák jsou zde naprosto excelentní. Jako kluk jsem měl moc rád tu knihu a na seriál se rád dívám od prvního vysílání až dodnes.

Americká krása (1999)

Naprosto skvělý americký film o Americe, jaká je koncem devadesátých let. Dokonalý herecký koncert "celé rodiny" - Kevina Spaceyho, Annette Bening a Thory Birch. K tomu břitká satira i tragické pasáže spolu s výbornou kamerou a lyrickými obrazotvornými scénami. Výsledkem je jeden z nejlepších filmů 90. let.

Apokalypsa (1979)

Tento psychologický i psychedelický válečný thriller tvoří spolu s Olověnou vestou asi nejlepší dva filmy, které kdy byly o vietnamské válce natočeny. Může na první pohled vypadat až nereálně, ale kdoví, kolik guerillových oddílů Američané vycvičili z pohraničních horalů, kolik francouzských rodin mohlo opravdu přežívat na kambodžské hranici a kolik měla kavalerie šílených plukovníků zblázněných do Wagnera a surfování a na kolik posádek se "zapomnělo" při ústupu či evakuaci ... . Při koukání na Apokalypsu člověka mrazí v zádech a ani po titulcích to rozhodně ještě na několik dní nepřestane. Perfektní film, perfektní muzika, dechberoucí scény mající ambice strašit vás ve snu. Možná jeden z nejlepších filmů vůbec.

Báječná léta (1988) (seriál)

Výborný seriál, reflektující nejen trable dospívajícího kluka, ale i atmosféru raných šedesátých let v USA - příchod barevné televize, přistání na Měsíci, počátky hippies a protesty proti válce ve Vietnamu. A tohle všechno v laskavém a vtipném podání rodinného seriálu s nabručeným otcem a starostlivou maminkou. Jako by mi to připomínalo vlastní rodiče :-).

Akumulátor 1 (1994)

Jedna z nejoriginálnějších českých komedií, už ten název je přece báječná parodie. Scénka z Vinnetoua a post coitum rozhovor : "Tys mi dal." "Ne, to ty jsi dala mě." patří k nezapomenutelným. Perfektní Petr Forman a vtipná vedlejší role Bolka Polívky.

Top Gun (1986)

Víceméně mizerná sračíčka a tak trošku náborový video pilotů od námořnictva, ale jako kluk jsem byl fanatik do všech letadýlek, který se daly lepit z polystyrenovejch kousků, no a filmy jako Top Gun k tomu prostě patřily. Dodneška si myslím, že nejlepší herecké výkony tu podává Northrop Grumman F-14A Tomcat =) . BTW, MiG 28 neexistuje a přemalovaná Northrop F-5E Tiger na tomto faktu nic nemění =) . Letecké scény jsou to jediné, co může na Top Gunu zaujmout, na svou dobu byly jedinečné.