Až na krev (2007)

Silný příběh, vynikající Day-Lewis a výborná hudba. Pro mě nejlepší film roku 2007.

Batman začíná (2005)

Je to bezesporu jedna z nejpovedenějších komiksových adaptací, ale pro mě stále zůstává nejlepším batmanovským filmem Batman se vrací. Na tomto nejnovějším batmanovy je plusem hvězdné obsazení a temnější děj. Mínusem je pro mě podoba Gotham City, které mělo zůstat takové, jaké bylo v Burtonových prvních dílech. Hellboy je Hellboy.

Zoolander (2001)

Určitě je to zatím nejlepší komedie s Benem Stillerem. Ben Stiller je s Owenem Wilsonem skvěle sehraná dvojka, která dovede zaručeně rozesmát každého. Nejlepší scéna filmu je dobývání složek z počítače, která se snaží odkázat na 2001: Vesmírnou odysseu.

Ali (2001)

Strhující příběh s vynikajícím Willem Smithem a Jamiem Foxxem, nechápu jak u nás mohl tento film vyjít jen na DVD.

15 minut (2001)

Je to divný film, který stojí za vidění snad jen kvůli výbornému psychopatovy Karla Rodena. Ještě že měl DeNiro rozum a zemřel ve filmu brzy.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Výborný film, který ukázal světu, že Trainspotting nebyl jen záblesk v temnotách, kde se nacházel britský film. Neuvěřitelně nadupaný děj, který graduje ve scéně kdy se za hraní melodie z Řeka zorby seběhnou všechny dějové linie a propukne masakr.

Godsend (2004)

Slabý, velmi slabý film s předvídatelným dějem. Můj dojem z filmu se zlepšil po shlédnutí bonusů, na DVD kde se ukazuje, kolik je možné natočit různých konců - a vybrat ten nejslabší.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Dokumenárně pojatý válečný film, který pro mě představuje absolutní vrchol v tomto žánru. Akce stíhá akci a film ani na chvíli nenudí. Skvěle jsou natočeny i emotivní momenty filmu, kde dominuje perfektně vizuelně propracovaná režie, jak to dokáže jen Ridley Scott. Výborně vybraní jsou i herci v hlavních a vedlejších rolích - drsňák Tom Sizemore, civilní Ewan McGregor, ještě neznámý Orlando Bloom atd. Nejsilnější jsou momenty ve kterých se mísí velkolepé záběry s perfektní hudbou, která dodává filmu na působivosti.