Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

najprv som cital knihu, az potom som vobec zacal zitovat ci uz nie je film. bohuzial bol. bola to strata casu. kniha bola naozaj super. zabavna vela deja bez zbytocnych opisov. dynamicka a nevedel som sa od nej odtrhnut. zatial co film bol bez naboja, bez iskry, len nejaka povinna jazda - zarobme na dobrej knihe ked sa da. mozno sme prilis zhyckani americkymi filmami. a cakal som nieco na styl forresta. aj ked kniha bola dost tenka len nieco cez 300 stran, bola naozaj obsiahla a to, ze vo filme chybalo naozaj dost vela udalosti zo zivota Allana napriklad cesta cez Himalaje, basa v Irane alebo stretnutie s Kim Ir Senom... naozaj nepozerajte ten film, precitajte si knihu stoji to za to :)

Sázka na nejistotu (2015)

clovek bez ekonomickeho vzdelania tomu pochopi asi tazko. tak ako ja - skoro nicomu som nerozumel. aj ked iste prakticke zaklady ovladam. na tieto podvody co sa tam diali je potrebne vidiet do problematiky dost hlbsie. mozno cesky dabing by tomu pomohol....

Kniha džunglí (2016)

velmi pekne graficky spracovane. pribeh z mojho detstva. mile miestami vtipne. netreba ziadne take uvahy nad dejom. cisty oddych pri dobrom filme. a tie animacie zvierat ma fakt dostali. vyzerali ako zive.

Zoolander No. 2 (2016) odpad!

po dlhom case som film nedopozeral do konca. nudne, natiahnute, pokusy o vtip boli velmi nepodarene. vyzeralo to ako z 80. rokov, co bol mozno zamer. ale co uz. ja osobne urcite neodporucam, je to strata casu vobec zacinat pozerat.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

aj ked Ben prijemne prekvapil... Bol obrovsky, a zahral to dobre.. bola to jedna velka bieda. Neocakaval som nieco super, ale v takomto stave ma film vacsinou prekvapi. Nestalo sa. Pripadalo mi to nejake nekonzistentne. Batman bol ako eby psychicky labilny a zo supermana spravili slona v porcelane (aj ked prepojenie na man of steel na zaciatku bolo super). Suboje batmana so skupinou protivnikov bolo miestami az komicke, ako cakali so zbranou v ruke kym pridu na rad :) Tak ci onak, pre fanusikov povinna jazda, pre ostatnych odporucam radsej dat peniaze na Civil War, od toho mam vacsie ocakavanie a verim ze nesklame.

John Wick (2014)

malo pribehu vela guliek. cakal som, ze sa to nejako zamota. ale bolo to uplne priamociare. jediny zvrat bol Marcus.. aspon take male prekvapenie. ale inak velmi predvidatelne. cista strielacka. No musim podotknut ze spracovanie sa mi pacilo, hlavne ten dazd na konci bol celkom epicky skoro ako vlocky z maxa payna. neurazi, neprekvapi. da sa pozriet ale necakajte vela

Jupiter vychází (2015)

velke sklamanie. po dlhom case som mal od filmu ake take ocakavanie. no bohuzial trailer sluboval nieco lepsie a peciatka od tvorcov matrixu napovedala kvalitku. ziadny zvrat, ziadne prekvapenie od zaciatku bolo jasne ako to skonci... myslienka pekna, spracovanie slabe...

Divocí koně (2015) (seriál)

po jednej casti to je sracka aku som cakal... zabery ako herec premysla, placuci chlapi a tak dalej.. otras. jednu hviezdicku davam za pekne zabery, toto sa im viac menej podarilo.

Očista: Anarchie (2014)

temnejsie, akcnejsie a napinavejsie ako 1tka. ta bola zjavne nizkorozpoctova a do tohto uz natieklo viac dolacov ale pacilo sa mi to viac. bolo to take cele krvavejsie a o to tu predsa islo. jednotka sa mi pacila tiez ale toto bolo o trosku lepsie