Philadelphia (1993)

Film o životě takový jaký je, zlý, zákeřný, a nespravedlivý, žádné americké sweet story, žadná happyend. Vynikající herecké výkony Toma Hankse i Antonio Banderase. Osobně mě překvapila role Daniela von Bargena (předseda poroty), protože tak jak ho znám já z mnoha rolí, tady je jiný.

Cizinec (2010)

Od začátku až do konce vykradený film Hledejte Antonyho s trochu slavnějšími herci za trochu více peněz. Nezajímavý, zdlouhavý, předvídatelný, americký. Oproti originálu je zpeztřením jen závěrečná vtip s šekem.

Ulovit miliardáře (2009) odpad!

Shlédnul jsem tento snímek po velké mediální kampani a nemám slov. Český filmový průmysl opět dokázal, že klesnout se dá ještě hlouběji.

Crash Road (2007)

Jedna hvězdička za Agátu ;-)

Sociální síť (2010)

Já jsem se na tento film opravdu hodně těšil, protože ohlasy na něj byly úžasné. Jesse Eisenberg byl opravdu dobrý a zahrál to výborně. Ale film jako celek není nic víc než dokument o současném internetovém fenoménu. Je to zajímavý příběh o tom jak kluk z koleje zbohatnul a teď ho zná celý svět. A dál? Žádný potenciál pro filmovou cenu v tom nevidím.

Ženy v pokušení (2010)

Po velmi dlouhé době mě český film (od kterého jsem nečekal vůbec nic než trapnou zábavu) opravdu hodně překvapil. Bylo to příjemné, svižné a zábavné. A rád jsem se na to podíval podruhé. Pro mě je to signál, že Češi ještě umí natočit příjemnou komedii.

Návrh (2009)

Předvídatelný romantický příběh, který dopadne přesně tak, jak vás v prvních 5 minutách napadne. Ohrané téma jak se vzájemné nesympatie dokáží lehce přejít k lásce za jediný víkend. 2x v kině 1x na DVD, a stále mi to nepřijde zajímavé. Sandra je prostě prkená herečka.

V srdci bouře: Churchill ve válce (2009) (TV film)

Trochu mě to zklamalo, protože jsem od tohoto filmu i hereckého obsazení čekal trochu více. Brendan Gleeson se umí vytáhnout víc.

Proti proudu (2009)

Podivný snímek o filozofování na téma smyslu života a smrti.

Ajťáci (2006) (seriál)

První série naprosto dokonalá, zavzpomínal jsem si na svá studiiní léta. Skvělý IT humor. Druhá serie bohužel trochu slabší.