Návrh

• SK název

Návrh

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 103 min

Stopercentne naplnené ambície šablónovitej americkej rodinnej romantiky s neodolateľne sympatickými hercami a psom na záhrade. Ukážkový príklad dokonalého komerčného produktu / radikálne obmedzených možností akejkoľvek autorskej kreativity. Sandru aj Ryana mám rád, ale toto už trochu bolelo. Prečo sa v novom storočí nekopíruje radšej šablóna Lásky nebeskej?(11.9.2009)

Ohraný romantický popcorn s neoriginálním námětem, ale na Sandru se docela příjemně kouká a taky vypadá jako pěkná třicátnice, i když jí už pěknou řádku let není. Všichni víme už předem, jak to skončí a ani od filmu víc nečekáme. Já však čekal alespoň trochu víc té komediální složky, vtipu tu však není ani za mák. Naprosto průměrný film, kterému by pět hvězd nedala snad ani moje babička, kterou dojal každý film, ve kterém muž políbil ženu a vznikla z toho ♥. (5/10)(28.9.2009)

Scénář: Pete Chiarelli .. Stonásobně obšlehnuté náměty, jen pospojované do jiného celku. S tradičním "zvratovým" průběhem a jediným možným finále. Co ovšem musím připustit je fakt, že jsem se místy skutečně dobře pobavil, byť celá romantická příběhová linka prakticky žádné nekomediální překvapení nepřinese. Dalo by se dokonce říct, že Sandra Bullock je zpět (i když sám jsem ji nikdy v nějakém tom pomyslnéím hereckém čele neměl), roli zvládla výborně a na pětačtyřicítku vypadá jako stále slušná slečna. Jednorázovka na nedělní odpoledne / rande zn. ideální.(27.9.2009)

Film je sice průhledný jak horský jezírko, ale dokáže docela dobře pobavit a to je hlavní. Jo a Sandy je na svůj věk fakt kus baby, sice se jeden nemá na jejím hrudníku čeho chytit , ale jak říká kámoš "představ si tam měchy pěněz a máš to".(9.8.2010)

Pre mna rozhodne jedna z najprijemnejsich romantickych komedii, ake som kedy videla. Malo to grady, humor, chvilky na zamyslenie, ale hlavne uzasne obsadenie, kde fungovala chemia na 100 %. Sandra a Ryan maju taku charizmu, ktora sa musi hladat naozaj s lupou a na mna to rozhodne ucinkuje :) Ach, skoda, ze nezijeme v rozpravke...(23.6.2009)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $163,958,031Tržby Celosvetovo $314,658,031Tržby za predaj DVD v USA $78,118,875 //počet predaných kusov 4,749,070Pripravte sa na divokú "romantickú?" jazdu na Aljašku! Možno to nie je po všetkých stránkach dokonale vyleštený diamant ale aj tak to je viac než by asi každý od komédie mohol čakať. Hlavne v poslednej dekáde dosť komédie ako také stagnujú a nedokážu moc toho ponúknuť, prevažne len klasickú otrieštenú "otravnú" vtieravú prevarenosť. Mňa osobne duo Bullock-Reynolds dostalo, aj keď Sandra Bullock je vo svojom hereckom prejave dosť kolísavá, našťastie tých slabších chvíľ je tu s ňou minimum, aj vďaka skvele sekundujúcemu Ryanovi Reynoldsovi, prípadne starkej(Betty White) opantanej starými rodinnými zvykmi. Treba jednoznačne pochváliť debutujúceho scenáristu(Pete Chiarelli) a jeho šikovné dialógové hrátky vyšperkované k dokonalosti, ja som sa smial po celý film do popukania. Okrem skvelých humorných scén, je v príbehu zachytené aj príjemné iskrenie medzi hlavnou dvojicou, občasné a asi aj nevyhnutné klišé sa tiež dá zniesť, proste komédia na uvoľnenie mysle, ktorá sa dá zožrať aj s navijakom. Je možné aby všetko čoho sa dotkne dvojica Alex Kurtzman a Roberto Orci(pre rok 2009 napísali scenár pre Transformers 2, Star Trek) premieňala v zlato? -aj keď na tomto projekte boli podpísaný len ako producenti. A že by režisérka Anne Fletcher sa po Nancy Meyers stala novou kráľovňou romantických komédií? /videl v kine: 100%/(1.9.2009)

Velmi milá podívaná, která mě vlastně zklamala jen v jednom jediném a i když je to zcela zásadní věc, přeci jen tomuhle snímku ještě ráda nadržuju. Není to nic nového. Vše už jsme to někde přeci viděli. Ale plus je v hercích. Sandra nám ukazuje, že i přes to, že ji diváctvo tak trošku opomíjí, pořád se dokáže držet víceméně nadprůměrného výkonu a Ryan stejně tak. Stále si drží své stejné úsměvy plachého klučiny, štramácký pohled a nadzvedávání obočí, vše jsme to viděli v každém jeho filmu, ale pořád nás to baví, no ne? Škoda těch mnohdy tolik trapných a ve filmech oblíbených scén, ale ruku na srdce - přesně tyhle scény vlastně udrží tenhle film v kinech, protože právě kvůli nim ta návštěvnost bude vysoká. Film předvídatelný jak jen nejvíc to jde, ale stejně se krásně sledoval... po vynikajícím nedělním obídku není lepší trávící oddechové podívané...(27.9.2009)

Souhlas s EdaSem, podoba se Zelenou kartou (ovšem naruby) by tu byla. Akorát Návrh je takový... méně zelenkavý.(20.10.2009)

Sandra Bullock na mě fungovala kdysi dávno (viz např. hodnocení filmu jako Živelná pohroma) a překvapivě jí dokážu podlehnout i dnes. 70% a v rámci žánru nahoru.(28.12.2009)

Rozpočet $40miliónov Tržby Celosvetovo :$295,796,966(30.11.2009)

• Nathalie

Devil wears Prada meets Zelená karta. Romantický cukrovar, v němž je vzorec ňoumovitý podpantoflák a údernická kanadská ochechule doplněn netradiční aljašskou scenérií a komikou, která staví na šílené rodině, šíleném psisku (American pie revival?) a patálii s úřady. Celá ta trapnost je předvídatelně umírněná, až na několik narážek striktně celibátní, Sandra Buldok nicméně vypadá díky přesčasům v maskérně půvabně a roli nesnesitelné šéfky na rozdíl od dýchavičného Reynoldse nikterak nekazí, takže ta jedna vtipná scéna (orel a pejsek rulez) , jeden o-bozi-vidíme-téměř-romantický moment, snesitelný soundtrack a okouzlující lokace k průměru postačí. As for me: proposal rejected. Možná mi prostě koncept woman on top nesedí:)(29.8.2009)

Soundtrack Aaron Zigman: 1. Hot & Cold (Music Trailer) - Katy Perry ,2. Find My Way - The Gabe Dixon Band ,3. I’ve Got You Under My Skin - Michael Bublé ,4. Coolin’ - Alex Wilson and Paul Booth ,5. So Danco Samba (I Only Dance Samba) - Stan Getz & Luis Bonfa ,6. Relax - Frankie Goes to Hollywood ,7. U Cant Touch This - MC Hammer ,8. Cult Of Personality - Living Colour ,9. Freedom - Beautiful Creatures ,10. Get Low - Lil Jon & Elephant Man ,11. Canon In D - Johann Pachelbel ,12. It Takes Two - Rob Base and DJ EZ Rock,(11.5.2011)

Buď mi klesají standardy, nebo můj pocit, že tahle komedie ze mě nedělá úplného vola (až na dva tři momenty), je docela oprávněný.(7.9.2009)

• Subjektiv

Aj, tyhle filmy, ve kterých ze zapšklé ženštiny pod tíhou lásky vyhřezává při sledu pokusů o vtip její lepší já, to není nic pro Subjektiva. Za 5 minut zná člověk konec a pak již jen útrpně čeká, až přijde. Co chvíli pak přichází všeliká další poznání, jako třebas: a ejhle, ta žena říká: "...neumím plavat!" Tak to ona asi někdy spadne do vody. A taky že jo. A takové filmy že ne.(30.11.2009)

Zatímco zápletka může na první pohled působit za vlasy přitažená (kdo by se do téhle situace nechal navést i přes vyslovená rizika?), postupující nosná linka, navěšené gagy i všechna příslušně upravená romantická klišé fungují přímo pohádkově. Největší prémií je ale Sandra Bullock, která vypadá a hraje nejlépe v kariéře a každou svou replikou nebo gestem mě rozněžňuje až na doraz. Když připočtu přirozenou chemii se spolehlivým Reynoldsem, spokojenost narůstá vysoko nad úroveň milé romantické komedie. 85%(15.11.2009)

Není to poprvé, kdy někdo podlehl sekretářce. Teď honem na imigrační zamést to pod koberec…. Úvod – 15 minut – vypadá dost zajímavě a vesele. S.Bullock je sympatické monstrum, které s podřízenými zachází jak s otroky a R.Reynolds zase dokonalej nahrávač. Vzpomínám na Zelenou kartu, která mne tenkrát pobavila. Perfektně jim to spolu ladí a já mám na tváři takovej ten sympatickej škleb. Přestože Zelená karta byla jiná, také zde jde o sympatickou nenáročnou romantickou komedii, které ,,hraje“ na rodinné hodnoty a upozorňuje, že nejen štěstí, ale i lásce se musí občas naproti. Závěr mě k slzám nedohnal, ale ani mi nepokazil zážitek z příjemně prožitých 107 minut. PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ ne(26.9.2010)

Možná jsem dlouho neviděl pořádnou romantickou komedii, ale jsem spokojený a kdybych měl dat tři hvězdičky, připadal bych si jako pokrytec. Ano, pod veškerou kritiku se klidně podepíšu, ale všichni herci jsou prostě hrozně sympatičtí a všechna ta klišé strašně oživují. A Sandra je i v pětačtyřiceti miláček. 70% P.S. Zápletka připomíná film mnohem starší než Zelená karta: http://www.csfd.cz/film/16224-come-live-with-me/(28.9.2009)

The Proposal je jedna z těch ohraných romantických komedie, které všichni známě nazpaměť, ale přitom se na ně hezky dívá. Sympatická hlavní dvojka Sandra Bullock a Ryan Reynolds je trefa do černého, k tomu můžeme přidat lehce ztřeštěnou rodinu a o zábavu je postaráno. Pravda je, že film mohl být o trochu kratší. 7+/10* btw: musím se podívat na All About Steve (2009) jestli dostala Sandra tu Malinu zaslouženě (i když Malinám nevěřím) ;-).(17.5.2010)

Možná to má už hodně jetou zápletku, ale je to udělaný v zábavným provedení a já se u toho náhodou výborně bavil, kdy 3/4 filmu je fakt super komedie, ve který Raynolds osvědčil docela slušnej a nečekanej komediální talent a Sandra Bullock rozhodně do starýho železa nepatří, stále, i v 45, je to kočka se všim všudy, i když je mi jasný, že občas se tohle uřízne, tamto zvětší a támhleto natáhne, ale to mi vůbec nevadí, protože vypadá fakt báječně a to i nahá. Ta zbylá čtvrtina je trošku zbytečně velký klišé, rozhodně se to dalo zakončit nápaditějším způsobem, ale to už se nějak přežilo a dojem mi to nezkazilo(25.9.2009)

Relativně zajímavá premisa zasévá semínko naděje v originální komedii se silným charakterem v popředí, jenže následný vývoj ne a ne vybočit ze zajetých kolejí, přičemž potvrzuje všechna předpokládaná žánrová klišé. Takový film mě už po sté nemůže oslovit, natož trvanlivěji zasáhnout. Většina zábavy je koncentrována v silné a dobře zahrané postavě Sandry, jakožto náročné businessmanky, a jejích konfrontacích s vesnickým prostředím... Nebýt ní, tak fakt nevím. 5/10(25.12.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37