Četa (1986)

Bravůrně natočenej válečnej film, kterých není mnoho. Síla toho prostředí, tý nervozity a těch intrik je maximální, až mrazí..Tenhle kousek předběhl svoji dobu s snad jedině v Rayenovi ty kulky sviští o něco důvěryhodnějš, ale to je asi tak všechno.

Americká krása (1999)

Americká krása = americká dokonalost. Je to jeden z mála komerčně úspěšních snímků made in Hollywood, který zaslouží to nejpřísnější měřítko! Excelentní výkon Kevina Spaceyho, Annette Bening, ale i Chrise Coopera! O režii ani nemluvím ... Osobně patří tenhle snímek do mé top ten. 100%.

Já, legenda (2007)

Když se na to dívám z odstupem času, vlastně to byl vcelku povedenej kousek. Co mi dostalo, jako tady skoro všechny je ten vylidněnej New York. To je jako luxusní záležitost. Od začátku mě film nechal v malý nervozitě, co se vlastně tedy bude dít, jak budou ty mutanti vypadat a jakej bude asi konec. ( Ten tedy byl vskutku americkej, ale to už se nedá nic dělat..) Lawrencovi se povedlo docela slušně natočit tu sklíčenou a vyprázdněnou atmosféru, s kterou se musel Robert Nevill v podání výborného Willa Smithe nějak poprat. Mně vychází 80% a 4 hvězdy.

Kill Bill 2 (2004)

Další z top filmů od QT! Zajímavý děj, neskutečná řežba a nepřekonatelná Uma Thurman. Když se k tomu přidá, jako vždy, skvělá hudba, vychází mi z toho jeden z nejlepších akčních filmů v dějinách kinematografie.

Kill Bill (2003)

Mamma Mia! (2008)

Tak jako dobrý:) Samozřejmě to má svý mouchy ( lehce stupidní děj, šílenej zpěv Pierce Brosmana..), ale jako celek s úžasnou Meryl, super prostředím a legendárníma písničkama to stojí za shlídnutí a už chápu, proč jsou z toho starší ročníky tak naměkko..

Juno (2007)

Moc povedená hořká komedie! Malkovich dobře věděl, kam dává svý prachy:) Po dlouhý době teenegerskej film, kterej stojí za to. Ellen Page hraje skutečně bravůrně a občas mi vážně dojala až k slzám.. Jen víc takových filmů. Dávám 90 % a 5 hvězd.

Chyťte doktora (2007)

Taková průměrná blbůstka s docela překvapivě dobrým obsazením. Za ty pěkný písničky a luxusní pád Vašuta v garážích dávám ještě průměrných 45%.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Jednoznačně nejlepší film, který jsem kdy viděl. Nepopíram, že mám slabost na filmy Quentina Tarantina. Mám je doma všechny, ale tohle je prostě extratřída a jeho nejlepší počin. Prakticky od začátku až do konce je to jedna hláška za druhou a někdy se s kámošema přistihnem při tom, jak se bavíme v kuse jen slovníkem PF:) Travolta se mi moc líbil. Tušim, že si zahrál po delší pauze zase v pořádným filmu a hned asi jeho druhej nejlepší počin..Ale obecně převyprávět jakýsi deník zabijáků takovým stylem, s drsným humorem a do toho s luxusní porcí kvalitní hudby, to umí asi jen Tarantino - prostě je to zatraceně chytrej parchant..:) 100%, 5 hvezd

Milionář z chatrče (2008)

Předem chci poděkovat, že se můžu přidat mezi Vás a komentovat. Tohle je můj první komentář a rozhod jsem se pro film, kterej jsem viděl nedávno v multiplexu. Předem chci říct, že se mi nezdá, že bych byl nějakej přehnaně sentimentální nebo dokonce aby mi dojal každej druhej film, ale tady jsem byl všemu tomu dost blízko:) V Indii jsem osobně nebyl, ale z vyprávění známýho jsem si udělal nějakej obrázek. Nečekaně jeho vyprávění a historky, byly přesně to, co jsem viděl v kině. Napsal bych to asi takhle..Výborně natočenej film s úžasnou kamerou, výpravou a samozřejmě hudbou. Samotnej příběh je sice trochu přitaženej a trochu jsem tušil, jaký bude finále, ale i tak mi to docela dojalo až jsem se divil:) Takže i díky tomu dávám 90% a pět kousků.