• Romantický

Gladiátor (2000)

Na prvýkrát ma ten film doslova v kine ohromil, ale myslím, že mi na neho ostanú len pekne spomienky. Na videu je to o ničom a dialógy vám tiež veľa do života nedajú. Ale pre kostýmy, výpravu a animáciu sa celkom oplatí. A najväčšia bomba filmu je hudba. Pri tomto nádhernom Zimmerovom diele sa mi podarí každý večer krásne zaspať :) A film len dokazuje, že Russell Crowe je pán herec...

Amélie z Montmartru (2001)

Tento film ma akoby odniesol do ríše snov. Audrey pôsobila tak pokojne a prirodzene, že som si ten film musela pozrieť hneď ešte raz. Z celého filmu je cítiť francúzsky šarm a cit pre krásu. Nádherné ...:)

Čistá duše (2001)

Keď som pozerala odovzdávanie Oscarov, tak mi bolo dosť ľúto, že Oscara nezískal Russel Crowe, lebo on si ho určite zaslúžil. Pokúšali sa to vyvážiť tými ostatnými Oscarmi, ale v tom Crowovi sa kopli, lebo hral skvelo.

Animální přitažlivost (2001)

Od tohto filmu som veľa neočakávala, ale celkom milo ma prekvapil. Je to taká romantická pohodovka okorenená jemným humorom a skvelými hercami a Hugh Jackman asi vynikal najviac.

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Kusturica je dôkazom toho, že nielen Američania vedia točiť filmy. Pre fajnšmekrov filmu je tento kúsok ako stvorený. Skvelo urobený film s nemenej skvelým humorom.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

jeden z najlepších filmov všetkých čias. Videla som ho asi päťkrát a stále sa dá niečo v diálogoch s skvelých výkonoch hercov nájsť. Tim Robbins je excelentne pokojny :)

Deník Bridget Jonesové (2001)

I am wearing a carpet!..film plný skvelých hlášok a humoru. Patrí medzi moje top!!!!