Dnes v jednom domě (1980) (seriál)

Poplatné době...úvod, kdy buldozery rozjíždí smrduté království žab (nebo tak nějak) aby zde mohlo vzniknout panelové sídliště Sojčí vrch - "noemova archa" pro tisíce lidí. Scény jako pohřbívání pejska do základů paneláku, hádky kde je lepší pivo jestli na Kampě nebo na Sojčím vrchu, celý díl o tom zda jít na schůzi podniku či ne, nebo 15 minutové koukání na to jak postavy sledují hokej...Nemá to žádný pořádný konflikt, žádnou hlavní postavu a dialogy jsou jak od Tarantina - dlouhé a o hovně, až to zavání nechtěnou absurditou. Na druhou stranu hrají v tom všichni top herci té doby - snad jen Bohdalka a Brzobohatý chyběj - a tak aspoň postavy v těch tupých dialozích úplně neplavou. Jo a v každým díle se pije Gruziňák - tak bacha já dostal slinu...

Interstate 60 (2002)

dýmku již jen ve tvaru opičí hlavy...

Madisonské mosty (1995)

romaňťárna v níž vystupují milenci procházející obdobím druhé puberty. film jednoznačne zaměřený na divačky (ne diváky). když jsem na konci zjistil, že to natočil Eastwood tak jsem se dosti podivil a tento film mi z jeho režijních vytvorů skáče na první místo. té romantiky je tam ale až moc a je to dle mě nepatřičně dlouhé, přesto silný zážitek

Psycho (1960)

parafáze Dave Listera - Norman Bates je evidovanej, pošahanej magor. Skvělá hudba a zajímavé, relativně strhující finále. Jinak jak už jsem psal jinde filmy stárnou rychleji než jakkékoliv jiné umění - 4* to je na film z roku 1960 z mé strany maximum

Světová invaze (2011)

Zfilmovaná propaganda. Za zlé svět (USA) ničící mimozemšťany si dosaďte koho chcete. Scény salutování malého klučiny, návrat do akce "už jsme posnídali", veterinářka pitvající ufounka a objev, že "srdce" mají na pravé straně,... :-) no co víc si přát...Ale vizuálně akční podíváná to je kvalitní.

Četa v akci (1987) (seriál)

takový M*A*S*H z Vietmanu, jen tam chybí humor, zato televizní lacinosti si užijete dostatek

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Obrovský potenciál promarněný v patetickém závěru...První půle je na jasných 5 hvězd - reálie, zápletka, postavy,... V druhé půli přichází ke slovu již méně věrohodné pasáže, aby se to v závěru zvrtlo v ukázku (scénáristovi) zhovadilosti trojlístkem: nozička-synáček-napravený pistolníček.

Dětská čmáranice (1982)

Bohužel musím jít proti oslavnému proudu bratří slováků. Film je hrozně utahaný, postavy jsou ploché a prostředí je ukázáno strašně schématicky, čili chybí i atmosféra...Nejhorší pro mě byli kresléné scény, kterými je film proložen. Ty byly až zrůdné, takový kreslený švankmajer...

Tisíc let české myslivosti (2008) (seriál)

Neskutečně tendenční seriál, okázale a nekriticky oslavují naše kamizolky. Vtipem jsou už úvodní záběry - patří třeba rysu, medvědu nebo vlkovi - zkrátka zvířatům, které z naší přírody díky myslivcům vymizela a jejich návratu brání (myslivci) stále živené povědomí, že jde o nebezpečnou škodnou. Čemu se také divit, myslivci to je silná lobby a MZE je jejich velkým zastáncem. O úrovni české myslivosti si každý může udělat obrázek hned u prvního dílu. Zde hlavy pomazané, tituly ovenčení pohlaváři české myslivosti, nejen že špatně (neobratně) mluví česky, ale říkají tam vyložené nesmysly nebo polopravdy (člověk si stoupl na dvě zadní končetiny aby byl rychlejší, vysvětlují proč maloval po jeskyních a jak zušleťovat zvěř chovem :-). I charaktery tmyslivců jsou často pokřivené. Z vlastní zkušenosti (ČZU Praha) vím, že jednou z příčin může být přílišná vazba na čistě mužský kolektiv, přizpůsobení se jeho prostředí a zvykům, která i z bystrých lidí nakonec udělá tupce s předsudky, bavící se vtipy o zabíjení a rozdílech rasových či genderových. Nejhorší je, že tito lidé považují volnou přírodu za něco jako širší vlastní zahrádku.

Den Šakala (1973)

Realistické, poutavé (na to o jaké téma jde), ale příliš dlouhé