Madisonské mosty

• SK název

Madisonské mosty

Drama / Romantický

USA, 1995, 135 min

Film s jednoduchou zápletkou, který vás vcucne svojí skvělou atmosférou a hereckými výkony. Eastwood a Streepová jsou ve svých rolích opravdu dokonalí.(4.1.2003)

Dojemné drama, které rve srdce nejen vynikajícím hercům (hlavně Meryl Streep září), ale i mně.(25.12.2002)

Oscar 1 nominace: Herečka HR - Meryl Streep(9.3.2004)

Sladkobolná romance, která uchvátí za srdce asi hlavně všechny zástupkyně něžnějšího pohlaví, jež už překročily čtyřicítku, děti jim pomalu odrůstají, jejich život jede stále jednotvárně ve vyjetých kolejích a nevypadá to, že by se v nejbližších několika desítkách let chystala nějaká změna ...(23.7.2002)

Eastwood me timto filmem neuveritelne mile prekvapil - asi je to tim, ze se tentokrat vyjimecne nezameril na svoji osobu ,ale veskere usili venoval popisu vztahu, ktery i pres svoji "nevinnost" navzdy ovlivnil zivot hlavni hrdinky v podani skvele Maryl Streep.(2.8.2002)

• Malarkey

Tenhle film jsem někdy večer zapnul, a jelikož jsem na přehrávači měl repeat, tak se mi za noc otočil asi třikrát, kvůli svojí šílený délce...jinak by to zvládnul určitě víckrát. Bylo to tak úmorný, že jsem nebyl schopnej ten notebook alespoň jít zaklapnout, vytáhnout ze zásuvky, nic. Po každý scéně jsem šel okamžitě do bezvědomí. Clint Eastwood tímhle měl období, kdy točil divný filmy, než se zase spravil. Tenhle, pokud by bylo v naší zemi povoleno mučení, by byl na prvním místě. Vidět ho celýho, víckrát jak jednou je na po kraji všech existujících možností. Krom toho se mi hrozně líbí, jak tu většina lidí tvrdí, že u toho filmu málem zhebli nudou, což docela chápu, ale vesměs mu naloží docela velký hodnocení a ve výsledku se dokonce blíží osmdesátce. Tak co je na něm proboha jinak tak zajímavýho, když všichni si pamatujete jenom to, jak jste se uprostřed filmu vzbudili v křesle uplně poslintaný spánkem?(7.7.2010)

Pomale? Roztahane? Nudne? NIKDY! NOT IN A MILLION YEARS! Nadherny film, ktory ma dojal neuveritelnym sposobom, pretoze toto sa stava iba raz za zivot a dopadne to vzdy takto, nie happyendom, ktory vidavame v hollywoodskych filmoch o tom, ako vsetci zijeme stastne az na veky s tym pravym/pravou. Bravurne herecke vykony oboch predstavitelov a ja im za cely film vzdavam hold.(13.7.2009)

Rozpočet $24miliónovTržby USA $71,516,617Tržby Celosvetovo $182,016,617/65%/(31.5.2005)

Asi nejpřekvapivější film, který kdy Clint natočil. Kdo by čekal, že drsný Harry vykouzlí takhle čistou romanci...(17.5.2014)

AAAAAAAAAAAaa sice je to opravdu dobrý film, ale je až nevkusně dlouhý. Fakt jsem se začal dost nudit a ke konci jsem se megavařil. Celý film stojí na dialozích, takže se jen kecá a kecá a za chvíli to přestane bejt zábava. Herecké výkony jsou báječné, ale ono to fakt ne a ne skončit. Jinak ale dobré.(10.4.2006)

• mandes

rozpocet 24 million$ trzby celosvetovo $182,016,617(11.11.2006)

„Staré sny boli dobré sny. Síce mi nevyšli, ale mal som ich rád.“ Má sa za to, že režisérske práce hereckej legendy Clinta Eastwooda začali byť obecne rešpektované až v roku 2003 (teda po kriminálke TAJOMNÁ RIEKA), ale minimálne už v roku 1995 nakrútil poctivý kus filmárčiny, ktorá ho odlišuje od iného kovboja, Roberta Redforda, ktorý sa miestami ako režírujúci herec predsa len príliš stráca v okolitej prírode. Eastwood sa naopak spolieha skôr na dialógy, medziľudské vzťahy a vyhrotené situácie (v ktorých sa väčšinou málokedy čo i len dvíha hlas), zbavuje postavy filmárskej afektovanosti a kreše z nich obyčajných, uveriteľných ľudí, ktorí po obede umývajú taniere. V MADISONSKÝCH MOSTOCH ide o zaujímavý milostný vzťah medzi dvoma zrelými starnúcimi ľuďmi, ktorí už plus mínus vedia, čo od života chcú – a keď vezmeme do úvahy, že ich stvárnili Meryl Streepová a Eastwood osobne, i po hereckej stránky sú MADISONSKÉ MOSTY výborné. K tomu pekná výprava, atmosféra rámcovaná „súčasným“ a prekvapivo o nič nezaujímavejším mini príbehom „o dcérach a synoch“, IQ réžia a strhujúci dojemný záver o tom, že niekedy stačí iba otvoriť dvere na aute. Už keď som MADISONSKÉ MOSTY videl prvý raz myslím niekde v polovici deväťdesiatych rokov, hlboko na mňa zapôsobili, len som ešte nevedel povedať prečo. Dnes ich pokladám, napriek drobným chybičkám na kráse, za jeden z najultimatívnejších filmov o láske.(14.2.2009)

Silný příběh, skvěle zpracovaný a zahraný. Rozhodně nedejte na komentáře typu "tohle je pro vdané ženské po čtyřicítce", protože autoři těchto komentářů nepochopili, že "vdaná ženská po čtyřicítce" je jenom prostředek, který je využit k ústřednímu sdělení, které se může týkat každého z nás, ať je to muž nebo žena, ať je starý nebo mladý. Rozhodně nejlepší film, který jsem za poslední dobu viděl!(14.1.2014)

Nemám rád ten pocit, kdy mě romantický film nezasáhne tak, jak by měl. To následné zklamání mrzí snad nejvíc ze všech žánrů a tady o to víc, že osudové a přitom náhlé vztahy jsou tím největším lákadlem. Herecky i dramaticky dokonalých momentů je tady požehnaně, ale jakoby nedržely pokupě. Vzpomínám na film s usměvavou slzou v oku, ale kvůli zbytečně protahované paralení linii s otravnými potomky nemůžu jít výš.(10.4.2006)

Naprosto ultimatni romantarna, ale i kdyz je to fakt silnej dojak, obzvlast s blizicim se koncem, Clint nijak zvlast netlaci na pilu, nesnazi se s divaka zdimat city a o to je film pusobivejsi. Pribeh je hodne jednoduchej, odehravajici se hlavne behem ctyr dni, kdy se hlavni dvojka postupne poznava, ale jelikoz Clint je dobrej herec, navic tady je fakt perfektni a dokonce se uspesne zbavil toho svyho drsnackyho vyrazu a hraje tu docela odlisnou postavu a vzal si k sobe, sice ne nejak extra velkou kocku, ale herecky jeste o tridu lepsi Streep, dokaze to ty dve hodiny zaujmout, dojmout a nenudit.(1.10.2009)

Mají pro sebe čtyři dny a čtyři dny někdy mohou znamenat věčnost, jenže věčnost je tak krátká... Bravurní Eastwood a dokonale přirozená Streepová v milostném příběhu, který jako by všechny ty Romey a Julie, Antonie a Kleopatry, Petry a Lucie a Rhetty a Scarlett usvědčoval z vyumělkovanosti a říkal: "Podívejte se, jak se to dělá."(8.9.2007)

Tento film zasáhl moji duši a to proklatě hluboko. Měli na sebe jen čtyři dny a i když věděli, že se už nikdy víc neuvídí, tak se do sebe vášnivě zamilovali. Jenom ten náměť ve mě vyvolá notnou dávku nostalgie. Retrospektivní styl vyprávění je zvolen velice vkusně a rozhodně je to oživení v jinak neakčním ději. Eastwoodovi ke stvoření tohoto masterpiecu stačilo opravdu málo - jeden dům, postarší ženu a ještě staršího světáka a samozřejmě osudovou lásku. Většina by z těchto ingrediencí udělala nevýraznou a sladkobolnou limonádu. Ale Eastwood není ledajaký režisér. Dokázal vykouzlit velmi emočně silný film. Netvrdím, že každý tenhle film vydýchá, a tak kdo je spíše na filmy, kde se stane za ty dvě hodiny, přeci jen víc, tak ať se tomuto filmu zdaleka vyhne. Scénář je naprosto vyšperkován vynikajícími živými dialogy, kde překvapivě nechybí ani nutný konflikt. Vykreslení postav je dokonalé. Někdo by řekl, že je to příliš nudný i na komorní konverzační snímek, ale v každém jejich slovu lze najít tolik emocí, které zůstanou povrchnímu divákovi skryty. Bravurní herecké výkony jenom podtrhují velikost tohoto díla. Na tento film jen tak nezapomenu a scénu v dešti si budu pamatovat až do konce života.(11.4.2006)

Jo, tohle není film pro pány a dámy s kompexy ze svých dopatlaných vztahů (či jinými tenzemi napětím tlaky ;-), natožpak pro nějaké novoprímovní trouby, odchované telenovelami a dítlovštinami všech podob, forem a karakterů... Tohle je romantické drama pro dospělé. Moc dobrý a inteligentní film. A dál to myslím netřeba víc komentovat. Zkrátka a dobře...(6.11.2005)

• dobytek

Ani se mi nechce věřit, že to trvalo "pouhých" 135 minut. Já měl pocit, že jsem u toho seděl snad celej večer. Posledních cca 45 minut jsem si už při každý druhý scéně řikal, že tohle už je určitě konec a ono pořád nic. Ale on se celej film děsně táhne a nudnej děj je vyplněnej větama typu "Chcete limonádu? Nedáte si pivo? Máte chuť na kafe?". Prostě nuda... Líbila se mi zejména atmosféra celýho filmu a herecký výkony. I když Clinta Eastwooda bych stejně radši viděl třeba v roli drsnýho detektiva. Romantický filmy mě holt moc neberou, ale věřim, že svý příznivce si tenhle film určitě najde.(22.11.2008)

O většině Eastwoodových filmů, které režíroval, se píše, že jsou velmi dobré zejména díky jeho režii. Přesto mi tento PAN režisér a PAN herec přijde nedoceněný. To, co předvedl v Madisonských mostech je genialita. Vystačil si s minimálním prostorem, a přesto dokázal na celuloid zachytit ty nejjemnější detaily vztahu dvou zralých lidí, ty nejniternější linie jejich příběhu. Vše je tady téměř dokonalé a celé to působí věrohodně, jako by se to skutečně stalo. Některé pasáže (např. když Michael mluví o tom, co to je být jediným synem) si já osobně budu pamatovat hodně dlouho. A asi nejvíc koncert Meryl Streep, protože tohle je skutečné HERECTVÍ (přijde vám, že nic nehraje, ale že to tak prostě je).(26.12.2004)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20