Matrix (1999)

Bratři Wachowski odstartovali Matrix. A co když je to aspoň z části pravda?

Temný rytíř (2008)

Heath Ledger v nejlepším podáním Jokera! Christian Bale v nejlepším Batmanovi všech dob, Morgan Freeman a rytíř práva, který nepotřeboval masku. Harvey Dent! Komiksoví nadšenci si pochutnají.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Kultovní, fenomenální, úžasný, s nepřeberným množství filmových hlášek, které se dnes staly klasikou a rádi je používáme ve společnosti svých kamarádů dnes a denně. Quentint Tarantino si přizval skvělou sortu skvělých herců. Český dabing s životním dabingem Václava Vydry. Má cenu k tomu říkat víc? :)

Forrest Gump (1994)

Tom Hanks v životní roli sympatického, ač lehce zaostalého Forresta Gumpa, který běží pouze pro to, aby utíkal před problémy a nástrahami života. Forresta Gumpa jsem poprvé viděl před X lety v televizi, ale až v poslední době jsem dozrál, abych si ho mohl pustit a pochopit o čem to všechno je. Nevěděl jsem v té době, kdo byli J. F. Kennedy, J. Lennon a jiní. Nemohl jsem reagovat na kulturní a společenské odkazy. Nyní je vnímám a Forrest Gump ... "Bubba byl můj nejvíc nejlepší přítel." Děkuji moc.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Už dávno to není o naleštěných vozidlech, které mají pod kapotou ohromnou vřavu kobyl. Je z toho akční film, kde jsou všichni herci, které máme z předešlých dílů rádi. A k tomu ještě wrestler The Rock!

Batman začíná (2005)

Po hodně dlouhé době opět začíná sága o muži, který se schovává za masku netopýra a se svými HI-Tech hračkami se snaží což může vymýtit zlo a bezpráví z Gotham City. A daří se mu to! Jeden z nejlepších začátku o legendě, která až v tomto roce (2012) řekne své poslední slovo!

Beze mě: Šest tváří Boba Dylana (2007)

Živoucí legenda Bob Dylan! Jedni ho milují a druzí nenávidí! V šedesátých letech byl za rebela a dnes je považován za folkového zpěváka, na kterého se čeká hodinu, než dorazí na pódium. Film o Bobovi Dylanovi bez Boba Dylana, který je zařazen do šesti mini filmečků, které tvoří jeden celek je pro fajnšmekry a zaryté fanoušky.

Superman se vrací (2006)

Marlon Brando žije! To se mi moc líbilo. "Syn se stane otcem a otec synem." Předělané scény ze Supermana I. No snad se to v roce 2013 povede více, i když Brandona Routha bych si dokázal představit i v "pokračování." Škoda! Ale oceňuji oživení legendy se symbole S na prsou! P.S. Příště by to chtělo trochu více Supermana! :)

Batman navždy (1995)

Bez Jima Carreyho a stále krásné Nicole Kidman, která byla v té době snem nejednoho dospívajícího kluka, by to byl odpad. Ale komiksový super hrdina, který zachraňuje svět ... To můžu!

Batman (1989)

Zfilmovaný komiks. To už pro mě znamená hrozně moc. Vyrůstal jsem na Batmanovi, Supermanovi a jiných. Takže to by musel být hrozný "odpad", aby se mi to nelíbilo. Rád utíkám z reality do světa filmů. A s hrdinou, který zachraňuje svět ... a svět potřebuje zachránit. Je to mnohem lepší. No ni? :)