Byli jednou dva písaři (1972) (seriál)

Koncert titulních postav. Tento seriál jsem sledoval v dobách hluboké temnoty a snad proto se stal pro mne takříkajíc kultovním. Vynikající humor dvou tzv. vynálezců a vědátorů. Teprve v dnešní době vyšlo najevo, že měli při tvorbě absolutní volnost a možná právě proto vznikl tento klenot seriálů. Cohiba

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Po dlouhém odmlčení návrat zpět. Vzhledem k tomu, že byl vyprojektován jako "nízkorozpočtový", je třeba pochopit úspory ve formě méně efektů a možná jednodušší děj. Přesto pro mne a mojí rodinu klasika. Trochu mi připomíná knihu "Hlava profesora Dowella". Pro naší rodinu.....4 hvězdičky. Cohiba

Akta X - Film (1998)

Chápu jako shrnutí seriálu. Akční a rychlý spád....vše co správný a napínavý příběh má mít. Cohiba

Akce Bororo (1972)

Pro mne srdeční, klukovská záležitost. Vím, že s dnešními triky a možnostmi filmařů nelze srovnávat. Takže spíše nostalgie. Proto tak vysoké hodnocení.

Akta X (1993) (seriál)

Jednoznačně jeden z nejvýraznějších a nejkultovnějších seriálů devadesátých let, obzvláště prvních několik sérií bylo naprosto ojedinělým televizním projektem. I když je o nadpřirozených jevech, jeho potenciál je jinde - v tom, že ukazuje, že za nás rozhoduje někdo jiný, a že existence "vlády ve vládě", tajných projektů a lží maskovaných dalšími kamuflážemi neskončil se studenou válkou. Absolutní moc tajných služeb atd. platí ve všech zemích atd. Mimo to je tam i pár dobrých kriminálních případů. O oblíbě svědčí i to, že všechny serie mám v originálech, včetně obou filmů. Cohiba

Boj o oheň (1981)

I na dnešní dobu a současné možnosti kinematografie nadčasový snímek. Přibližuje minulost člověka v syrové a drsné podobě, ale právě taková zřejmě byla. Jeden z filmů, kterých si ve své filmotéce nejvíc vážím. Cohiba