Promlčeno (2022)

Velice úsporný a na české poměry netypicky natočený thriller, který zajímavým způsobem reflektuje divoké devadesátky.

Menu (2022)

Skvělé originální zpracování neoriginálních témat (smysl života, ocenění, konzumní společnost, ...). Audiovizuální orgie a hlavně skvělí Ralph Fiennes i Anya Taylor-Joy ve vyváženém mixu komedie, dramatu a horroru.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Ve druhém filmu sice chybí moment překvapení a radost z odkrývání úplně nového světa, ale i tak má dvojka co nabídnout. Velkým plusem je audiovizuální zpracování, netradiční záporák (jasně vykreslený "origin" i motivy konání v rámci děje) a velká aktuálnost díky paralelám se současným děním ve světě.

Mimořádná událost (2022)

Další minimalistická komedie. Bába pod kořenem, Balda, červený svetr a průřez českým národem uvězněný v motoráčku. Spousta výborných gagů kazí občas pomalé tempo.

To nic, drahá (2022)

Klasické dilema svoboda vs utopická představa štěstí v krásném retro obalu, s výbornou Florence a ještě lepším soundtrackem.

Vinaři - Série 1 (2014) (série)

Je to jednoduchá zábava, předídatelný děj, komediální prvky ve stylu produkce TV Prima, ale přesto je to docela fajn. Škoda, že poslední díly sklouzly zábavností směrem k současnému "hitu" Pálava. Druhou řadu zatím nechám uzrát.

Hádkovi (2022)

Od komedie z produkce TV Prima jsem nic moc nečekal. O to větší bylo překvapení nad funkčním dílem odehrávajícím se převážně v jednom retro bytě. Všichni herci odvádějí skvělé výkony, děj svižně ubíhá kupředu a z filmu si odnáším pár skvělých hlášek.

Vidím vás (2022) (seriál)

Odlehčená verze seriálu American horror story. I přes chybějící intenzivní scény plné násilí se jedná o napínavou podívanou. Příběh je inspirován skutečnými událostmi, proto je konec takový, jaký je. Následuje SPOILER. Závěrečná rozprava hlavní postavy s terapeutem si myslím hezky vystihuje, jak ideálně naložit s danou situací a je to i hezký vzkaz pro diváka, aby stejně tak naložil s koncem příběhu i on.

Hnědá rodina (2016) (seriál)

Osm krátkých vtipných epizod. Zápletka určitě měla větší potenciál, ale i tak jsem se dobře bavil.

Pět let (2022) (seriál)

Pozor SPOILERY! Dlouho jsem nebyl tak napnutý, abych se dozvěděl, jak to všechno tenkrát vlastně bylo. Psychicky labilní sebestředná Tereza vznese po pěti letech falešné obvinění ze znásilnění proti tehdejšímu spolužákovi Davidovi ze střední školy. Ten je čerstvě zasnoubený a my jsme svědky totálního rozvratu a rozpadu jeho dosavadního života. Tereza je perfektním (a skvělě zahraným) zástupcem egocentrických mrch, kterým nedělá problém se ke svému okolí chovat extrémně hnusně a hlavně se neustále litovat. David je trochu takový jouda, který je zpočátku z obvinění zděšen, postupně ale dochází k psychickému rozkladu jeho osobnosti a obvinění přijímá. Jen doufám, že toto není nějáká zpověď celé nastupující generace, ale jen její (malé ale hlučné) části.