• Pohádka

Pusinky (2007)

Pusinky... Vzpomínám na stejnojmennou knihu. Pak jsem se dozvěděl že tenhle film je o něčem jiném... tak jsem se mu vyhýbal... A asi je dobře, že je o něčem jiném. Tři dívky a jeden chlapec na cestě. Na cestě od rodin od života. Na cestě k poznání sama sebe, přátelství toho jak lze i nelze hluboko klesnout... A jak poznat že ne vše je tak špatné a že i deprese má východisko.

Comeback (2008) (seriál)

Tohoto seriálu jsem se bál, i dětem jsem ho zakazoval... Pak jsem náhodou shlédl jeden díl a už jsem se vezl. ten seriál je super. Dobré rozvržení postav a charakterů, dobré hlášky u seriálu se občas musí i přemýšlet... Na to že je to české, je to výborné.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Druhé zklamání od Lucase. Přesto je tento díl jaksi zlomový a má již více co říci. V rámci celé ságy díl, z kterého si pamatuji nejméně.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Tenhle film byl pro mě zklamáním a důvodem, proč jsem se dlouho vyhýbal dalším dílům StarWars. Vizuální efekty jsou zde jistě propracovanější, než v epizodách IV-VI ale tenhle film, jako by byl moc odjinud. A Jar Jar Binks? Komická postavička, a na nic. Když jsem se nakonec odhodlal tenhle díl vidět znovu a celý a v souvislostech s dalšími díly, trochu jsem svůj názor změnil, přesto je to asi nejhorší epizoda z celé hexalogie.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Nádherná scifi pohádka, kterou jsem prvně viděl v dnes již neexistujícím kině Domovina v Praze. A již tenkrát jsem byl unešen. A nejvíce mě dostaly právě filmové triky a výprava. Z postav jsem si pamatoval jen Harrisona Forda jako kapitána Sola, který zastínil ostatní postavy... Nebýt nepřesvědčivých hereckých výkonů v ostatních rolích a trochu předvídatelného děje, dal bych 5 hvězdiček. Ale pohádka, je to krásná a budu se k ní vracet velmi rád.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Tenhle díl StarWars konečně dává smysl. A dává smysl i všem dalším dílům celé ságy. Z nové trilogie a staré trilogie Star Wars dělá jeden celek. Bohužel, to nejzajímavější z celého dílu je vlastně to jediné zajímavé - proměna Anakina v Darth Vadera. A těch posledních cca 30-40 minut filmu právě stojí za to abych ten film viděl znovu.

Leon (1994)

Tenhle film jsem si dlouho pamatoval jen jako příběh o holce, která najde v zabijákovi srdce. A je to tak - o tom to hlavně je. Film je perfektně zahraný, kamera, střih a hudba jsou vynikající - celek je prostě BOMBA. A to té holce bylo tenkrát opravdu 13! Další film, který mne dovedl až k slzám... a ne jen na konci.

Zelená míle (1999)

Tenhle film jsem musel vidět dvakrát než jsem pochopil vše. A i teď když píši toto hodnocení mi běhá mráz po zádech. Potom jsem si musel i koupit knižní předlohu a mohu říci, že film se jí drží velmi věrně. Příběh je strhující. Charaktery postav dokonale vykreslené a zahrané. A je to film u kterého jsem seděl připoutaný ke křeslu celou jeho dobu (3 hodiny) a na konci jsem nechtěl jít pryč. A na konci jsem brečel...