Comeback (TV seriál)

Komedie

Česko, 2008, 51x25 min

Martin Dejdar, Tomáš Matonoha, Kristýna Leichtová, Dana Batulková, Matouš Ruml, Marie Doležalová, Simona Babčáková, Jiří Maria Sieber, Helena Vondráčková, Karel Gott, Stanislav Hložek, Norbert Lichý, Marek Vašut, Tomáš Hanák, Tomáš Baldýnský, Jitka Sedláčková, Vlastimil Harapes, Monika Žáková, Zuzana Bydžovská, Věra Kubánková, Olga Schmidtová, Jakub Žáček, Luboš Veselý, Lukáš Jůza, Jakub Gottwald, Pavla Tomicová, Václav Neužil ml., Jana Břežková, Jan Cina, Roman Mrázik, Jitka Smutná, Jiří Hána, Jana Plodková, Naděžda Prchalová-Vicenová, Josef Zyka, Eva Nosálková-Leinweberová, Josef Polášek, Lucie Borhyová, Andrea Černá, Jan Szymik, Eduard Jenický, Jan Vlas, Jana Holcová, Karel Zima, Josef Vrána, Miroslav Večerka, Lenka Loubalová, Jiří Bábek, Marcela Nohýnková, David Máj, Mariana Prachařová, Leoš Noha, Roman Štabrňák, Kamil Švejda, Martin Matejka, Štěpán Škorpil, Marcela Holubcová, Malvína Pachlová, Michal Wondreys, Jiří Košťál, Pavel Svatoň, Jiří Bartoň, Lucie Hadašová, Karel Hanzálek, David Vaculík, Marek Pospíchal, Ján Zeman, Michaela Homolová, Martin Hub, Václav Skála, Jan Maršál, Marie Málková, Magdalena Zimová, Nikol Kouklová

Komentáře uživatelů k filmu (1 089)

S každým dalším dílem doufám, že už budu mít jasno, zda svoje hodnocení překlopit "do červeného" nebo Comeback nadále vést v evidenci jako seriálový průměr. Bohužel, stále se nedaří dospět k jednoznačnému verdiktu. Hudební fórky a některé náročnější, dobře a v průběhu více scén budované gagy, a hlavně zesměšňování osmdesátých let (tedy reprodukování jejich reálného obrazu) se střídají obzvláště s Lexovými tupárnami, které překonávají směrem dolů i nízko nastavenou laťku jménem Marcel Kopeček. Vyškrtnout tohohle hňupa a bude nám všem daleko lépe, a to nejen proto, že Kristýna Leichtová je v Comebacku daleko větší mazlík než ve Světlech Pasáže. Uvidíme, třeba se seriál ještě někam posune, zatím ale zůstávám na šedesáti procentech, ovšem pozor - NE V RÁMCI ČESKÉ SERIÁLOVÉ TVORBY, ale seriálů obecně. Jistě, je v tom trocha patriotismu, ale sakra práce, konečně se zdá, že čeští tvůrci konečně dostihli až doposud jim unikající fenomén jménem sitcom. Sice ho ještě neskolili, ale posun je značný. Stále je co zlepšovat, ale uznejte, že oproti třeba Duchu Českému je to obrovský skok pro lidstvo, i když se celá věc odehrává ve třech chudičkých interiérech. Snad se to nezk...azí, ale naopak vylepší. Dodatek: A ono se to s druhou sérií opravdu vylepšilo - Lexova demence nějakým zázrakem už není jen dementní, ale i vtipná - Czech Steh je naprostá klasa:))) A hyena Iva, to se ani nedá komentovat:) Marie Doležalová luxusní zejména v díle, kde se snaží být zlá;) A sem tam nahoďte nějakou vedlejší roli jako byl Buddha Norberta Lichého a nebudu mít důvod si stěžovat:) U mě teď už jasná sedmdesátka pro seriál jako celek. A kdo principielně nesnáší českou seriálovou tvorbu, ten se zná s vepřem. Mimochodem, tohle je opravdu PŮVODNÍ ČESKÝ seriál, narozdíl třeba od Přešlapů nebo dřívějších a jinam zaměřených Horákových.(19.10.2008)

Velice dobře pochopené základy sitcomového žánru, každý díl má vybroušenou strukturu a několik running jokes. Dobré skloubení amerických a českých prvků. Herci - kus od kusu. (Mám - nejen diváckou slabost - pro Kristýnu Leichtovou, která tady hraje takovou Danu z Kroku za krokem; Ozzák je námět na sociologický rozbor; Matonoha má velké výkyvy.) Lámu si hlavu nad výpravností produkce - nakolik má celý seriál působit lacině. Rozhodně to má celé stoupající úroveň a hodnocení většiny lidí, co nedali více než tři díly, je dost zavádějící. Comeback je první český sitcom, který má kultovní potenciál.(18.3.2009)

Uznávám, že se Comeback na televizních obrazovkáczh zavedl, že tvůrci vědí, co chtějí, já si s ním v otázce humoru teď rozumím líp, ale pořád to není žádná sláva. Martin Dejdar ujde. A s talentem Marie Doležalové tvůrci vyloženě mrhají! Skutečně je tenhle sitcom svým publikem doceněn?(17.10.2008)

• Tom Hardy

Tomáš Matonoha není herec, novácké přehrávání je k pláči a kulisní prostředí evokuje spin-of Ordinace v růžové zahradě. O scénář tu vůbec nejde, což je veliká škoda, protože řada situací a hlášek má ohromný potenciál. Ta forma je ale na zvracení. P.S. Není nic smutnějšího, než stavět pozitivní ohlasy na oblíbeném klišé "na české poměry" - stále jsme z téhle berličky ještě nevyrostli?(25.9.2008)

• Djkoma

Svým způsobem dobrý pokus o klasický americký sitcom v českém prostředí. Scénáristé vědí, jaký humor chtějí svému publiku prezentovat a skrze postavy se jim to daří. Bohužel často naráží na "obyčejnost" vtipů, které tu už často "byly" a tak mě osobně příliš nebaví. Samotný Ozák mi přijde nevtipný, ale občas zaperlí. Celkově to stojí za shlédnutí a pokud se autoři trefí do vašeho vkusu bude to spokojenost. U mě se to dostatečně nepovedlo a tak se ke Comebacku nemám vůbec chuť vracet. (Viděno: cca 5-6 dílů, úplnou náhodou nesystematicky:))(7.11.2009)

Nemůžu se zbavit dojmu, že Comeback je vcelku povedená úchylárna, která mě jednou za týden dokáže zabavit. Na to, že to je české, že to produkuje Nova, tak to už je co říct. Stalo se mi totiž jednou jedinkrát, že by mě seriál od nich dokázal zaujmout, a to byla Hospoda, přičemž, Comeback s ní má leccos společného. Hlavně se jedná o jakýsi sitcom, a tou bezesporu Hospoda byla také. Další věc na tom je, že ty postavy jsem si vcelku rychle oblíbil a z Ozzáka se pomalu a jistě začíná stávat kulťák první kategorie. Prý, když tu byli Queeni s Paulem Rodgersem, tak Ozzák přetrh pásky a běžel za Rodgeresem podepsat si cédéčko...tak co k tomu dál dodávat. Rozhodně jeden z těch nejzábavnějších a nejoriginálnějších českých seriálů současnosti. (6/10)(13.11.2008)

Scénář: Tomáš Baldýnský, Vladimír Fanta, Helena Fišerová, Ladislav Konečný, Jakub König, Richard Malatinský, Jiří Vaněk .. Dobrý sitcom (na n@vu rozhodně), občas zatraceně vtipný, ale časem i sem tam průhledný, co se timingu a point vtipů týče. 70%.(15.11.2008)

Nevěřil jsem, že někdy Nova bude vysílat původní seriál, který budu úmyslně vyhledávat...(4.9.2008)

slušnú prácu odviedli tvorcovia tohto seriálu, je to zábavné, má to ako taký dej v tom rámci kam sa to uberá, dokonca má to aj nevtieravé postavy, ktoré v iných dnešných seriáloch bývajú už na prvý pohľad svojím výzorom otravné, tobôž ešte keď vypustia niečo z úst tak to potom fakt robí svoju stupídnu úroveň u našej novodobej seriálovej produkcii svoje meno... takže spokojnosť, ak si to udrží svoju úroveň možno pôjdem v hodnotení vyššie /60%/(7.6.2009)

• woody

Za dva po prvním díle... Potenciál to však má, Dejdar aka Bernard Black jen prodávající CDčka není tak strašný jak se zdálo. I Matonoha ušel. Chvilkové záchvěvy bránic jsou sice slabota, ale v porovnání s Horákovými nebo jak se ta incestní burleska jmenovala je to požehnání...(5.9.2008)

• Radek99

Postavit do centra zájmu sitcomu postavu nějakého samo o sobě směšného představitele okrajové subkultury (v českých podmínkách navíc postava metalového pohrobka 80. let nabývá tragikomických rozměrů, neboť je jich, především na vesnicích, stále dost) je v podstatě sázkou na jistotu, o tom se lze přesvědčit v sitcomech jako IT Crowd či Big Bang Theory (kde jsou na paškálu geekové), co s danou více než slibnou látkou ovšem udělali na TV Nova, to je až neuvěřitelné. Stejně jako fakt, že na scénáři se podílel i známý filmový kritik Tomás Baldýnský, který bohužel smutně ilustruje svou ,,tvůrčí" činností otřepanou frázi, že filmovým kritikem se stává zpravidla člověk, jehož filmové pokusy jsou uměleckým propadákem... Jen houšť, pane Baldýnský, Comeback, Ulice, co přijde dál?(7.2.2009)

Nejdříve mi seriál hodně vadil, ale postupně mu přicházím na chuť. Poměrně sympatické herecké obsazení...(2.10.2008)

Chtělo by to zbavit se Lexi, více se soustředit na hudební odkazy, upozadit Matonohu, více Marie Doležalové, navýšit počet zdařilých gagů (nejlépe těch ve stylu policejní psycholožky, porno dílu či vodního hlodavce) a méně okatě vykrádat slovutnější "ingliš spíking" kolegy. Prostě zkusit to taky trochu po svém a nespoléhat pouze na to, že Ozzák to celé utáhne sám (navíc se začíná rychle přejídat). Ovšem i tak, zasmál jsem se, což se mi zatím u ničeho z novácké produkce nepoštěstilo. Ani u té adorované Hospody ne.(18.9.2008)

::::::::::::::::::::::::: Na české poměry opravdu vydařený seriál, ale celosvětové asi průmer, co ? :::::::::::::::::::::::::::(20.1.2009)

Nedotažené, místy vtipné, sympatické občasnou nekonformitou (Ewa Farná vs. Black Sabbath), nicméně za tu agonii, kdy v Odvážných palcích musím půl roku poslouchat pouze Fuku, to skutečně nestálo. Aktualizace k 26.4.2010: po rozkoukávacích úvodních dílech nacházejí tvůrci jistotu v kramflecích a rozpoutávají vtipnou popkulturní smršť, která vrcholí sitcomovou perlou jménem CzechSteh, vcelku důstojně dojíždí až do 29. dílu a doslova škemrá o tu čtvrtou hvězdičku. Od těchto čtyř hvězd je ovšem nutné odečíst naprostou scénáristickou nevtipnou křeč druhé řady, v níž postavy ustupují vykonstruovaným bombastickým zápletkám a jež si naopak koleduje o sebrání minimálně jedné hvězdy. Původní hodnocení tedy zůstává s tím, že ta nevyrovnanost je u Comebacku fakt nepřehlédnutelná.(29.10.2008)

• obitus

Kdyby hlavní roli hrál Roman Skamene, jeho syna Jiří Krytinář a opileho metalistu Jaroslava Kretschmerová, byl by to asi stejně kvalitní zážitek. Jen by to byla alespoň trochu sranda.(6.9.2008)

• novoten

Jak rychle se dá něco zprotivit? I když Tomášova naivita, Lexova stupidita nebo třeba Sašina neviditelnost několikrát hodně zdařile pobaví, tak po desítce dílů už je to skoro utrpení. Neoriginální a jen zlehounka úsměvné variování x-krát viděného.(13.11.2008)

Když vezmu v potaz současnou tvorbu TV Nova jsem za počin jmémen Comeback velmi rád. Martin Dejdar jakožto Ozzák je opravdu super :DDD(8.12.2008)

Na české poměry nezvykle vtipný sitcom. Chvilku mi trvalo, než sem si zvykla na ty divné herecké výkony, ale nakonec jsem je pobrala tak, že to k tomu patří.(9.4.2009)

Musím se přiznat, že jsem po chvilce prvního dílu seriál vypnul a suverénně hodil odpad. Až pak jsem jednou viděl kus jiného a totálně se do toho zažral. Ozzák je naprosto kultovní záležitost a krásná Ivuška, to byla lákadla, která mne donutila dokoukat seriál. V prvé řádě ovšem humor, díky němuž jsem se zase chlámal jako před léty mnohem stupidnějším věcem. Čili TV Nova překvapila a má můj dík.(18.6.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55