Reklama

Reklama

Pokoj 1408

Trailer 1

Pokoj 1408 nemá moc hezkou pověst. Je to jediný pokoj hotelu Delfín, ve kterém se už téměř dvacet let neubytoval žádný zákazník. Není čemu se divit, když lze v jeho historických záznamech nálézt dvanáct sebevražd a třicet takzvaných „přirozených“ úmrtí. Když k tomu připočteme drobné nehody některých pokojských (záchvaty smíchu, záchvaty pláče, mrtvice, slepota), které pokoj udržovaly čistý a obyvatelný, není se opravdu čemu divit. Pan Olin (Samuel L. Jackson) jakožto ředitel tohoto malého newyorkského hotelu příběh pokoje 1408 velice dobře zná, a proto se všem případným zájemcům snaží pobyt v něm ze všech sil rozmluvit. Spisovatel Mike Enslin (John Cusack) se však psaním hororových povídek živí a nikdo a nic mu jeho noc v pokoji 1408 nevezme. Vždyť strašidelné pokoje jsou jen směšné hlouposti jako všechna ta místa, na kterých už strávil noc - o kterých psal. Navíc by mu chyběla jedna kapitola do jeho nové knihy. Vyzbrojen svým věrným diktafonem Sony se tedy vydává do čtrnáctého patra, které je ale ve skutečnosti patrem třináctým. Do pokoje 1408. Do pokoje, jehož součet čísel dává dohromady číslo třináct…

První verzi povídky 1408 Stephen King vůbec neměl v plánu dokončit, protože měla sloužit pouze jako dodatek v jeho částečně autobiografické kinze O PSANÍ, prý aby předložil konkrétní příklad toho, o čem v celé knize žvanil. Povídka však Kinga natolik pohltila, že ji dokončil a vydal jako součást audiokompilace BLOOD & SMOKE. Velice lákavého scénáře se pak chopil švédský režisér Mikael Håfström (ZLO). King sám říká, že povídka ho, zvláště v audiopodobě, opravdu děsí, uvidíme, jestli její fimová podoba bude děsit i nás. (3DD!3)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (948)

Hrabka 

všechny recenze uživatele

Některé chvilky jsou dobré, ale film je takový neucelený. Když už si myslíte, že tohle je finálová pointa, tak se všechno otočí zase zpátky. Já osobně bych film ukončil hned po prvním zvratu a myslím si že by to bylo i vhodné vzhledem k celkovému pohledu na film. Napětí je celkem v pohodě, Cusack mi ale moc v té roli neseděl. No nevím, čekal jsem asi moc, ale je třeba říci, že některé scény opravdu stojí za to. 50% ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Ostřílení diváci hororových filmů s vyvinutou intuicí a darem vidění do budoucnosti se nezaleknou nějakých halucinací, ale ostřílení diváci hororových filmů s vyvinutou intuicí a darem vidění do budoucnosti, kteří se nechají vtáhnout do „strašidelného“ pokoje se klidně zaleknou nějakých halucinací :o) A to je přesně můj případ. Tahle duchařinu mi dokáže pořádně zvednout všechno ochlupení na těle :o) Kdy každým momentem netrpělivě čekám, co se bude dít a Pokoj 1408 přesně ví, jak lidi postrašit. Je pravda, že v 21. století se člověk bojí převážně tmy, hadů a pavouků,.. ale když se utvoří ta hutná atmosféra, tak Verunka zachumlaná v peřinách (kvůli zimě samozřejmě) kouká téměř bez dechu, co to tam ten Cusack vyvádí. Obdivuji herce, kteří si ve filmu vystačí sami :o) Konečně jsem po nějakém čase objevila v temných vodách světlo na konci tunelu :o) Zamykáme! ()

Reklama

Lavran 

všechny recenze uživatele

Tradičně nudná tuctovka. Strašidelné to vlastně ani moc není a přijde mi, že je to celé postavené na dost chatrných základech, které při sebemenším divákově šťourání neudrží ani zbla. Způsob jakým se Enslin vypořádá se svým pokojovým problémem je děsivě vtipný (hlavně ubožákovy cynické průpovídky), stejnou měrou na mně dolehlo i rádoby šokující finále. Ale John Cusack je bezva. Uděluji 3 děsuplně-rozpačité umrlčí hvězdy a podotýkám, že na opakovačku se rozhodně nechystám. ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Tady mě nenapadá výstižnější slovíčko než průměr. Kingova povídka je předlohou spíše pro nějaký hororový kraťas, než celovečerní film, což je poznat hlavně v momentech s blížícím se koncem. Být film o několik minut kratší, asi by mu to hodně prospělo a já bych uvažoval o vyšším hodnocení. Takto musím alespoň vyzdvihnout Cusackovu hereckou one man show. Z cynického a sebevědomého spisovatele se postupem času stává zdrcená a vystrašená troska s myslí na pokraji šílenství a tato proměna je předvedena přímo dokonale. Pár scén je opravdu povedených (závěrečná lekačka, rozhovor s Jacksonem i procházka po římse), závěrečný double twist taky ujde, ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že to šlo všechno provést lépe. Alespoň že ten konec vyzněl jakž takž temně. Viděn Director's cut. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Rozhodně nelituji, že jsem tenhle pokoj navštívil, myslím přes plátno, poněvadž ve skutečnosti bych do něj nevstoupil ani s Chuckem Norrisem. Je mě jasný, že v hotelovým pokoji se dá zažit leccos. Mě se třeba jednou v Bechyni stalo, že nejdříve bylo v pokoji vedro jak v džnugli kde Arnie honil predátora a po stížnosti u majitele tam druhej byla zima, jak v Grónsku, kde honil predátor vetřelce. Sprcha tam byla na čidlo, které fungovalo jen když jeden stál přímo pod sprchou, ale z té ze začátku vystříkla tak ledová voda, že jsem musel automaticky cuknout, ale to zase přestala téct voda, takže dobrejch 15 minut jsem tam nahatej tajtrlíkoval s čidlem a vytvářel různý pozice jak spustit sprchu a přitom na sebe nenechat vyprsknout tekutý led. Nakonec zvítězila poloha "zraněná žížala" kdy jsem se v leže přitiskl na zeď a zvednul ruku před čidlo a čekal až se voda ohřeje a já mohl v klidu vstát a vysprchovat se. Ovšem vrchol byl jednoho dne v noci, když se z ničeho nic otevřelo vikýřové okýnko a do postele mě začalo sněžit. / byl jsem tam v lednu / Takže pro tu hrůzu co se stala kolegovi Cusackovi ve čtrnácetosmičce mám velké pochopení a navíc Cushack zahrál tak dobře, až mám pocit, že bydlel i v tý Bechyni jako já. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (29)

  • Když si Enslin (John Cusack) prochází složku s oběťmi, narazí na větu: „My brother was eaten by wolves on the Connecticut Turnpike“. Jedná se o odkaz stejnojmennou literární předlohu Stephena Kinga. Když Enslin v místnosti přijde o rozum, je to poslední srozumitelná věc, kterou řekne do diktafonu. Jeho bratr ve skutečnosti zemřel na rakovinu plic. (HellFire)
  • Mike Enslin (John Cusack) nosí ve filmu kšiltovku s logem baseballového týmu Chicago White Sox. Chicago je domovské město Johna Cusacka, který ve filmu Osm mužů z kola ven (1988) dokonce ztvárnil baseballistu White Sox George "Bucka" Weavera. Cusack je navíc oddaným fanouškem Chicago White Sox. (Siriuss)
  • Inšpirácia pre príbeh 1408 pochádzala z reálnych príbehov parapsychológa Christophera Chacona, ktorý vyšetroval strašidelnú izbu v hotely Del Coronado. (rador)

Související novinky

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)

Reklama

Reklama