• Mysteriózní

Tři zlaté dukáty (2023) (TV film)

Je až ostudné, že tato v mnohém o parník (plující samozřejmě do Ameriky) lepší pohádka má stejné hodnocení jako Klíč svatého Petra, který je proti ní jen rozjuchaná blbinka. Jenže co naplat, Tři zlaté dukáty mají svých much také hodně. Mnozí zmiňují předabování. Já neviděl začátek, který byl v tomto asi nejhorší a tak mi to tak děsné nepřišlo. Herci byli moc pěkní a víceméně přirození, stejně jako dialogy. Dokonce mi ani nevadila Čvančarová, až na konec, který ji přisoudil jednu naneštěstí pitomou scénu a ona ji odehrála celkem pochopitelně pitomně. Kdo mne ale štval, byla Norrisová. Ani nevím proč, ale vůbec mi tam neseděla. Panna Julie byla moc fajn, jen by to chtělo mnohem subtilnější přerod z nafrněné nóbl slečinky mluvící spisovně a starosvětsky v holku ze salaše, která mluví hovorově. Ale nešť, to bych dokázal přejít. V čem ale pohádka zásadně selhává a proč nemohu přes spoustu kladů dát ani já vyšší hodnocení, je zpackaná dramaturgie. Kde chybí výzva pro hrdinu, boj se zlem, kde je nějaká logika a jiskra příběhu? Ten je prostě divný (divná kletba) a rozplizlý a prostě mu chybí náboj. Sideplot s Katkou, která chce Juru pro sebe, byl jen chabý a zbytečný pokus. A ani spolu netancovali! Proč Jura Julii aspoň pořádně nevysvobodil?!! Pohádku nakonec tedy od naprostého průměru zachraňují drobnosti jako kolo, auto, elektřina a blbinky s ní. A krásná příroda a přirození herci. Velká škoda. PS: Potěšila Rosa coeli. Je to místo s docela temnou minulostí, na bloumání zakleté jak dělané. A mám to tam kousek ;-)

Klíč svatého Petra (2023) (TV film)

Kancléřovy se pitvoří, jinak docela hezká princezna pořád mhouří oči a král měl být asi raději churavý a slabý než další Nárožného varianta na senila a neschopu. Scénář byl celkem ok, ale dialogy postavám občas nešly z úst a zazněla nejedna perla, která mi bude strašit v hlavě ještě nějaký ten den, např. Máte rád pejsky? nebo To je mi opravdu líto (když má jít od princezny do pekla) nebo z úst svatého Petra přes nic moc voice over klenot To jsou ale charaktéři (sic!). Nejlepší byli ve svých rolích asi Tobiáš, princezna, vodník a pes, ale triky okolo vodníka jsou zoufale chudé, vlastně žádné. Lukáš je dokonce mokrý. Zato Berenika se asi namočit mohla, ale v pohádkách nejspíš razíme nové puritánství, když ani Tobiáš se do vody nevysvlékl a princezna vylovena z jezera jde na břeh už v suchých šatech a má mokré jen vlasy. Ono tedy nebylo moc co vystavovat, ale toto je zrovna věc, která mi nevadí. Sečteno podtrženo, už jsem viděl horší pohádky, ale zase tolik jich nebylo.

Krajní meze - K obrazu svému (1998) (epizoda)

Docela pěkný střihový speciál, opět na téma androidi. Potkáme opět Valerii (společnice s chorobnou žárlivostí), odskočíme si za Cotterem (experienty s přenesením mysli) a kromě jiných se koukneme i na sexy Emu z 1. dílu 3. série Bits of Love, abychom pochopili, jak se kontrole vymknul a vládu převzal program, nikoliv stroj. Scénář není hloupý a konec je pěkně ve stylu všech antroposkeptiků. Fajn díl, který neměl problém zaplnit stopáž, což se nedá říct o mnoha monotématických kouscích OL.

Krajní meze - Černá skřínka (1998) (epizoda)

Pokaždé, když vidím Perlmana, tak si vzpomenu na Boj o oheň a naprosto trefnou poznámku někoho odtud,  že ho nemuseli na neandertálce s těmi jeho nadočnicovými oblouky ani maskovat :-D Docela psycho atmoška dílu, obzvláště první poloviny a odkaz na PKD, jak píše PKD. Jako jo. Jen by se ti vojáci museli trochu jako vojáci hejbat a chovat, propána. Vždyť tomu dává na prdel kdejaka telenovela. A je to zdlouhavé a nudné a ukecané. Ale jinak celkem ok, byť rozuzlení je očekávané a, sorry, PKD, na opravdového PKD trochu moc happy, ne? Potěšilo mě, že holky si na to psychospojení kdoví proč museli obléct jen bílá tričánka, naneštěstí s podprdama. I tak hezké. Nejsou pozítří Vánoce?

Městečko Twin Peaks - Cooperovy sny (1990) (epizoda)

Tady to začíná klokotat. A nejen voda na čaj! Audrey, jak byla na začátku čůza, tak nyní jde tvrdě, ale hlavně chytře za svým, ale tak nějak za všechny. Normálně 4. mušketýrka. Log Lady úřaduje a Waldo, inu, je jen otázkou, jak moc bylo toto jméno inspirací pro jeden z dílů Black Mirror. Zdá se ale, že máme místo vraždy. A třetí dívku a třetího muže. Teda asi. PS: fabecc1222 má pravdu. Ta scéna, jak se Leland začne s bolestivou grimasou vlnit na r&r a ta fuchtle je nucena s ním jít na parket, načež se to zvrhne na taneční párty a speciální gesto rukou je novým memem, tak to je dokonalé. Pro takové momenty má smysl se na tuhle slátaninu koukat. BTW ve stejný den jsem se kouknul úplně náhodou na díl Krajních mezí Black Mirror, kde hraje herec, co hraje Hanka. A taky je svině. Catch you later! BBTW Někdy mám pocit, že Twin Peaks bylo natočeno jen proto, aby mohlo vzniknout Invitation to Love a že to je vlastně ten hlubší z obou seriálů v seriálu. Pro Lucy rozhodně!

Městečko Twin Peaks - Jednoruký muž (1990) (epizoda)

Taková vycpávka s koblihami, nechtěným výstřelem a Maddy, kterou snad musí hrát stejná herečka jako Lauru. Frajer42 - ohledně Donny dobrý postřeh. Tichá voda... No uvidíme, zpřed 20let si hovno pamatuju.

Městečko Twin Peaks - Odpočívej v bolesti (1990) (epizoda)

Tady už je to nepokrytě komedie. Scéna z pohřbu, vyšetřování u zvěrolékaře (lama!!!), přehrávání pohřbu v RR coffee, prostě prdel. Jak jsem to mohl v mládí brát tak vážně? Začínám zvedat hodnocení, protože jsem tomu už asi pronikl pod kůži. Nebo spíš ono mně.

Alive (2002)

Začátek zajímavý, čekal jsem Xtou variantu na zločin a trest resp. zda trest v budoucnu nebude horší než zločin, ale od nástupu NSO, Čarodějky a Area51 je to čím dal pitomější a nudnější. Konec je vyloženě na facku, chování a logika postav si jako obvykle v japonských filmech dávají dvacet a tak jediné, co mne z druhé poloviny oslovilo, byl poslední záběr. ###### Film má své klady, určitou dystopickou atmosféru, některé triky jsou dobré a občas i nějaká myšlenka zaujme, ale jinak je to dlouhá bídná nuda.

Městečko Twin Peaks - Zen - umění chytit vraha (1990) (epizoda)

Vlastně ani nevím, jestli se mi to po spoustě let líbí. Ale je to čímsi magické a umí si to samo ze sebe udělat legraci (házení kamenů). Co se vraha týče, je jakoby jasno, ale modří vědí.

Městečko Twin Peaks - Pilot (1990) (epizoda)

Tak jdeme na to! Tři série seriálu (u dvou to bude pro mne repete) a také Ohni se mnou pojď! **** Pilot je v mnohém jako vsunutí ruky do staré, obnošené, ale skvěle padnoucí rukavičky. V mnohém ale ne. Badalamentiho romantická hudba hrající i při scénách násilí nebo napětí? Nepamatuji si to a nesedí mi to tak. Byl agent Cooper takové psycho? Asi ano, ale nepamatuji se. Za mne bych se ho ale po shlédnutí pilotu bál snad víc než neznámého pachatele. Některé postavy mi jakoby neseděli (třeba proč se J krčí a má obarvené vlasy?) a byly až příliš afektované nebo naopak chladné, ale to je spíš můj problém. No a korunu všemu dává osmdesátkový feeling a hadry. Holky jsou krásné, ale v tom, co mají na sobě, si je prostě nejsem schopen užít. Když jsem to koukal kdysi jako studentík, tak mi to tak nepřišlo. Jen Donna je úžasná dokonce i v těch hadrech. **** Dějově pilot vše krásně nastiňuje a jako bychom měli už jasno, ale modří vědí. Takže hodně dobré, ale...