• Krátkometrážní

Zapomenuté výpravy (2005) (seriál)

Ojedinělý pohled do "zapomenutých" výprav a zajímavých expedic Čechů i Slováků, jak u nás, tak i v zahraničí, které oživují obnovené archivní záběry i výpovědí svědků či historiků.

Génius moderního světa (2016) (seriál)

Po Dokumentární mini sérii Géniové starodávného světa (Buddha, Sokrates, Konfucius) nám Bettany Hughes představuje další mini serii Génius moderního světa. Dokument pojednávající o životě, myšlenkách a odkazech, které po sobě zanechali pánové Karl Marx ( socialista, komunista), Friedrich Nietzsche (filosof, filolog) a Sigmund Freud (neurolog, psycholog).

Géniové starodávného světa (2015) (seriál)

Dokument pojednávající o životě, myšlenkách a odkazech, které po sobě zanechali Buddha (Indie), Konfucius (Čína) a Sokrates (Řecko). Každý díl je věnován jednomu z těchto Géniů starodávného světa ,kterým nás provede historička Bettany Hughes.

Tajná historie: Tajemství Velké čínské zdi (2014) (TV film)

Rýžová malta dynastie Minq (1368–1644) i další prvky Velké čínské zdi (Dlouhé zdi), která vytvářela bariéru proti Mongolské invazi ze severu a jako jediná stavba na světe se objevuje též v mapách a atlasech světa vás provede tento dokument, který nabízí spoustu zajímavých informací.

Čína – poklady říše nefritu (2015) (TV film)

Dokument pojednávající o dynastii Chan, jejich zvycích a tradicích, kterým vás provede tým archeologů pátrající v mauzoleách i hrobchách tehdejších panovníků. Dokument s dobrou a poutavou vizuální stránkou a výkladem archeologů.

Koule (1998)

Pro mě osobně lehce nadprůměrné sci-fi s hvězdným obsazením, které těsně minulo 4. Zajímavá myšlenka, která i přes hvězdné obsazení postrádá pro mě zásadní střípky informací. Psychologicky dobře zvládnuté sci-fi, které těží z izolace a neznáma.

Krajiny sezónních zázraků (2016) (seriál)

Velice pěkně natočený dokument zachycující roční období a sním spojený životní koloběh přírody z produkce BBC.

Anthony Bourdain: bez předsudků (2005) (seriál)

Zajímavá sonda bez cenzury, do tajů historie a jídel mnoha zemí, kde není na pořadu dne vybrat pětihvězdičkový hotel. Tento pořad si klade za cíl najít s místním průvodcem tradiční destinace a jejich jídla, jednou v odpadlé taverně, jindy v lepší restauraci. 70%

V divočině s Bearem Gryllsem (2014) (pořad)

Spíše než dokument o přežití, jak jsme byly u BG zvyklý se jedná o marketingově dobře zmáknuté propagační Reality TV video na výrobky od Beara Grillse, kde je hlavním lákadlem přítomnost celebrit. Nejedná se o špatný odpočinkový seriál.

Letadlová loď Enterprise (2006) (seriál)

Dokument s prvky CGI animace (válečné scény i popisy lodě a jejich prvků), výpovědi svědků a historickými záběry událostí, zachycených téměř minutu po minutě u nejdůležitějších událostí, hrdinů i všedních dnů. Je tam trošku propagandy i vlastenectví, ale tomu se u amerických dokumentů nevyhnete.