• Krátkometrážní

Pygmejové, děti džungle (2011)

Další z myšlenkově i dokumentárně skvělých filmů mistra Barabáše, který mi každým svým filmem otevřel nový obzor do tajů skrytých krás naší planety Země. Je zajímavé, že lidé bez ničeho, jsou lidmi šťastnými a ve svém rodném jazyku nemají slovo jako je válka, ale také nemají potřebu po zisku ať již v jakékoliv formě. Další z úžasných dokumentů tentokrát na hranici Konga a Středoafrické Republiky, kde v husté džungli přežívají jedni z posledních Pygmejů, svým vzrůstem nejmenší lidé na světě. 85%

Rosa (2011)

Ke zhlédnutí ZDE. Zajímavá kyberpunková scéna, která tak trochu připomíná mix Matrixu a Ghost in the Shell. 75%

Rozpačitý příběh záchodu (2011) (TV film)

Svým tématem zábavný, ale i poučný dokument o historii záchodů a jejich používání, už jen za ten nápad dám 5* - 85 %

Rybí legendy Jakuba Vágnera (2011) (seriál)

Nejsem rybář, ale na Jakuba a jeho dobrodružství se kouká dobře. Za mě nejlepší díl(y) Mongolsko.

Sakartvelo: Země pod Kavkazem (2011)

Sakartvelo neboli Gruzie - je zemí bohaté historie, krásných kopců i vřelé pohostinnosti, kde je každé setkání, takovou malou hostinou s mnoha přípitky. Post sovětskou zemí, kde je většina obyvatel pravoslavného vyznání, po celý dokument provází diváka vypravěčův hlas. Styl dokumentu je podobný dokumentární cestovatelské série "Na cestě" (Donutil a Bartoška), záběry jsou natočeny od party šesti přátel (studentů), kteří se vydali do Gruzie s krosnami na zádech, na měsíc dlouhou cestu.

Sedm divů budhistického světa (2011) (TV film)

Představení těch nejdůležitějších buddhistických památek (starých i nových) po celém asijském kontinentu s bohatým doprovodným komentářem a biografií Buddhy, zakladatele budhismu.

Setkání s lenochodem (2011) (TV film)

Trochu dětsky natočený dokument, který je spíše podobný Reality TV pořadům z Animal Planet jako jsou Veterináři nebo Animal Cops, možná i trošku reklama na útulek pro Lenochody, ale přes to vše je Meet the Sloths velmi vtipně prezentován . Nejedná se o klasický dokument o tomto zvířecím druhu v jeho přirozeném prostředí.

Skandinávská divočina (2011) (pořad)

Prvotřídní dokument plný krásné divoké přírody, které prezentuje jedinečné zachycení místní fauny i flory. Velice dobře natočené, zpomalené záběry, skryté kamery, makro. Prostě dokument od National Geographic.

Sunny (2011)

Naprosto praštěný feel good biják s parádní hudební kulisou u kterého se dvě kamarádky rozhodnou dát dohromady po 25letech starou partu ze svých středoškolských let. Velmi příjemný film, kde se minulost a současnost lehce prolínají, ale i o tom že život není procházka růžovým sadem, ale na přátelé se vždy můžete spolehnout. Pro mě jeden z nejlepších koreských filmů roku 2011. 95%

Svatá válka (2011) (seriál)

Od 7.století až po současnost, stáli proti sobě 2 mocnosti - křesťanská a islámská, ve středověku to bylo zlato a moc, v současnosti je to ropa a svoboda, ale hlavně náboženská nesnášenlivost co proti sobě tyto dvě mocnosti stále popuzovalo. Dokument mapující nejdůležitější rozepře mezi dvěma odlišnými světy.