• Romantický

Dědicové (2013) (seriál)

4 nebo 5? 4 nebo 5? Tentokrát to bylo hodně složité. Na jednu stranu – skvělé herecké obsazení, na každý díl jsem se moc těšila, bavila jsem se, a když se tam z ničeho nic objevil Heechul, bylo to krásné překvapení, ale na druhou stranu, když si vybavím jiná dorama, která jsem hodnotila 5*, tak mi tohle přijde o něco slabší, mám pořád dojem, že na pětku tam něco chybí, ale nevím co … Takže závěr? Zůstanu u čtyřky :-D

Amazing Spider-Man (2012)

Myslela jsem si, že to bude další zbytečné zpracování "úspěšných" filmů, ale musím říct, že mě to dost mile překvapilo. Bylo to zábavné, originální, dobré efekty, a plus je jistě také v tom, že to není "stejné" jako Spiderman s Tobeyem. Dokonce bych řekla, že Amazing Spiderman se mi líbil a bavil mě více.

Mai wei (2011)

Válečné filmy moc nemusím, ale čas od času se na nějaký podívám. Tady byl hlavním důvodem Jang Dong Guk. Sice to není žánr, kterému holduji, a proto některé části pro mě nebyly moc záživné a zajímavé, ale zase na druhou stranu je to hodně drsný film, zároveň i dojemný a smutný, jak zobrazuje japonskou okupaci, II. světovou válku, životy lidí, jak tyto události člověka změní, ale i snahu zůstat naživu a dostat se zase domů. Rozhodovala jsem se mezi čtyřkou a pětkou, ale konec byl tak silný a působivý, že jsem musela dát pětku!

Keurosing (2008)

Příběh o lásce, beznaději ale zároveň i naději. Strach o rodinu i jejich životy překonávající různé nástrahy a nebezpečí. Obrovský kontrast mezi zeměmi … hodně silný a dojemný film!

Unconditional Love (2013) (seriál)

Časová nitka byla někde trošku matoucí. Od konce jsem očekávala mnohem více, ten jediný bych hodnotila záporněji, protože mi přišel trochu "umělejší" a celý způsob, jak to skončilo ... Ale jinak mě nenapadají žádné výhrady, děj byl zajímavý a docela i dojemný, ale nevadilo by mi, kdyby díly byly propracovanější a tedy klidně i delší, protože je jasné, že do 16 minut se toho moc nevejde. Janine a Peter své role zvládli dobře, jim opravdu nemám, co vytknout.

Joogoonui taeyang (2013) (seriál)

The Master´s Sun jsem sledovala ve stejnou dobu jako jiné dorama s dost podobnou tématikou (jak jsem již zmínila v jednom z předchozích komentářů). The Master´s Sun bylo pro mě prostě lepší! Moc se mi líbila hororová stránka dorama, zároveň to bylo i dost zábavné a nechyběly ani nějaké ty city :-D Také výborné herecké obsazení – Gong Hyo Jin téměř nikdy nezklame, Seo In Guk, So Ji Sub, … A krásný OST.

Hooayoo (2013) (seriál)

V době, kdy jsem sledovala Who Are You, jsem zároveň koukala i na jiné dorama s podobnou tématikou (The Master´s Sun). Menšímu srovnání jsem se bohužel nevyhnula a vítězně z toho vyšlo to druhé. Who Are You je zajímavé, dojemné, efekty pěkně udělané, ale v průběhu mě to trošku přestalo bavit. Zároveň jsem nesnášela přehnané výrazy strachu, které tam So Yi Hyun občas měla. Hvězdičku navíc by si zasloužil Kim Jae Wook jako Lee Hyung Joon a možná i Ok Taecyeon jako Cha Gun Woo. Přemýšlela jsem, zda dát tři nebo čtyři hvězdičky. Když dám tři, je to proto, že to srovnávám s tím druhým nebo kvůli tomu, že mě to tolik nebavilo? Dala bych čtyři, kdybych neviděla to druhé? Bylo to těžké, ale nakonec jsem se rozhodla hodnotit takto :-D

Dětský doktor (2013) (seriál)

Je zajímavé vidět Joo Wona v jiné roli, než jakou měl v Bridal Mask či 7 Level Civil Servant. Je to skvělý herec a ve všem, kde jsem ho dosud viděla, zvládl své role bravurně, takže ani zde tomu není jinak. Dorama je dojemné a to nejen příběhem doktora Park Shin Ona, ale i některých pacientů. Moc pěkné!

Nebezpečné známosti (2012)

Samozřejmě je to podobně zpracované jako jiné verze, ale není to úplně stejné. Všechny verze, které jsem doposud viděla, se mi líbily, takže i tato. Pro mě jediná chybka na kráse byla, že jsem byla ochuzena o Jang Dong Gunův krásný hlas, protože i v originále je dabovaný, ale to je maličkost.

Jókai ningen Bem (2012)

Na YNB jsem čekala docela dlouho a jsem ráda, že jsem se dočkala a konečně jsem to viděla. Film se mi líbí stejně jako dorama. A pokud se rozhodnete na to podívat, tak se mrkněte nejdříve na dorama, je to lepší, protože pak znáte různé souvislosti a tak :-)