• Romantický

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Knihu jsem četla již před lety a byla jsem zvědavá, jak se podařilo filmové zpracování. Tím, že kniha není omezená časem, a může se tedy věnovat všemu podrobněji, tak byla samozřejmě lepší, ale i přesto se mi film líbil. Myslím si, že vše podstatné tam bylo – příběh, hlubší myšlenky, prostor k zamyšlení. Opravdu pěkný film a závěr stál za to!

Koizora (2007)

Nehledě na to, že už jsem Koizoru viděla jako seriál, snažila jsem se být objektivní. Přestože se mi seriálové provedení líbilo více a dokonce i přestože mám Harumu Miuru ráda, tak se mi v roli Hira líbil více Seto, dávám plný počet bodů. Kdybych srovnávala, asi bych filmu jednu hvězdičku ubrala, ale myslím si, že kdybych viděla pouze film, tak by prostě těch pět dostal. Po příběhové stránce je to pěkný a dost dojemný film!

Kjó, koi o hadžimemasu (2012)

Pěkná oddechovka, ale ... Žádnou hlubokou myšlenku od toho nečekejte. Dalo by se říci, že to má dvě části, klidně to mohlo skončit už "v polovině", ale zase tím, že to pokračovalo, tak to bylo docela originální, protože většina takovýchto filmů by skončila právě takto (v půlce). Druhá polovina byla pro mě občas taková natahovaná, ale zase nemohu říci, že bych se u toho vyloženě nudila. Pro mě průměrné, ale líbilo se mi to :-)

Ossakhan yeonae (2011)

Wow! Tak to bylo opravdu něco! Úžasný film – zábavný, napínavý, trošku strašidelný, ale zároveň i dost dojemný. Nenapadá mě nic, co bych tomu vytkla. Těch pět hvězdiček si prostě po právu zaslouží!

Andělé a démoni (2009)

Filmy řešící tajemné záhady z minulosti mám moc ráda, hlavně když je to zajímavě zpracované. Navíc se tady spojuje několik věcí, které mě zajímají, tedy historie a umění (architektura, sochařství) – krásné záběry Vatikánu, Říma, kostelů. Ke knize jsem se ještě nedostala, takže jsem netušila, co mě čeká, ale obecně jsem předpokládala, že to bude slabší než Šifra, a jsem ráda, že jsem se mýlila. Hodně oceňuji, když mě film dokáže překvapit a zároveň i zmást (tedy samozřejmě ne za každou cenu), ale tady se to povedlo. I když jsem tedy byla ochuzena o překvapení, kdo za vším stojí, protože to se ke mně doneslo dříve než film :-D Ale z těch knih, co jsem od Browna četla, tak měly stejný klíč, takže …

Nain : ahob beonui shiganyeohaeng (2013) (seriál)

Úžasné! Nenapadá mě žádné dorama, které jsem dosud viděla, kde by bylo tolik napětí, nečekaných událostí a šoků, prostě jedno překvapení za druhým. Přestože je tam tolik zvratů, jsou dobře zakomponované, takže to nepůsobí přeplácaně, naopak to diváka drží v neustálém napětí, co se bude dít dále. Zároveň hodně oceňuji nápaditost a originalitu, protože už párkrát mě napadlo, jak by se určité situace mohly vyvíjet, jenže všechno nasvědčovalo tomu, že to není možné, a opak byl pravdou! Super!

Zhe li fa xian ai (2008) (seriál)

Herecké obsazení je úžasné!!! Vic, Ken, Kingone, Vanness jsou prostě skvělí!!! První díl byl docela kritický, nebavilo mě to, ale jak se příběh rozvíjel, tak to začalo být lepší a zajímavější. Určité kouzlo to má, ale pro mě na tom opravdu nejlepší byli herci.

Itazura na Kiss: Love in Tokyo (2013) (seriál)

Toto hodnocení bylo těžké z toho hlediska, zda do toho mám zahrnout i porovnávání v rámci ostatních verzí, které jsem už viděla. Kdybych to tedy hodnotila pouze obecně, skončila bych asi na trojce, ale s určitým porovnáním jsem musela jít dolů. Podle mě tato verze nemá ani na anime ani na tchajwanskou verzi, které jsem obě hodnotila průměrně. Tchajwanská má velké plus v Joe Chengovi, ale za nejlepší považuji korejskou s Kim Hyun Joongem, ta jediná mě oslovila a bavila.

Hakgyo 2013 (2012) (seriál)

Hodně jsem zvažovala, zda dát tři nebo čtyři hvězdičky. A přestože mě přátelství mezi Go Nam Soonem (Lee Jong Suk) a Park Heung Sooem (Kim Woo Bin) hodně bavilo a některé scény byly tak dojemné, až mě to samotnou překvapilo, tak mi tam něco chybělo. Ani nemám žádné výtky k opětovné spolupráci Jang Na Ray a Choi Daniela, jsou skvělý tým. Takže jsem nakonec ve výsledku došla ke 3+

Nangman jagaek (2003)

Připomíná mi to autorovo jiné dílo, má to podobný smysl pro humor, některé scény a dokonce i některé stejné herce, např. Choi Sung Guka, Shin Yi nebo Jin Jae Young. Zároveň bylo zajímavé a zábavné vidět Kim Min Jonga v takovéto roli :-D :-D Je to blbost, ale taková, která vždycky pobaví, takže 3+