• Romantický

Slunce a Měsíc (2012) (seriál)

Historická dorama si vybírám pečlivě, protože většinou působí hodně silně a protože si člověk u nich uvědomí hodně věcí, ale jsem ráda, že jsem i tomuto dala šanci, protože se to vyplatilo :-D Čekala jsem, že se to celé bude odvíjet ve vážnějším duchu, proto mě mile překvapilo, že tam byly i scény, u kterých jsem se hodně nasmála. Je pravda, že to bylo zdlouhavější, kdyby to mělo o pár dílů méně, nezlobila bych se, ale i tak to bylo zajímavé a napínavé. "Dětské" hvězdy byly super! U dospělých bych měla výtku akorát k Han Ga In, podle mě se pro hlavní roli moc nehodila a dokonce se ani nehodila ke Kim Soo Hyunovi, čemuž nahrávalo i to, že král měl být o pár let starší, přitom Soo Hyun je asi o šest let mladší než Ga In a je to prostě znát. Ale úplně nejlepší pro mě byla dvojice Lee Hwon (ať už v podání Yeo Jin Gooa nebo Kim Soo Hyuna) a Hyung Sun (Jung Eun Pyo), úžasně zábavná dvojice :-D :-D :-D :-D

Yiootjib kkotminam (2013) (seriál)

Do sledování jsem se pouštěla s velkým očekáváním, těšila jsem se na Park Shin Hye a byla jsem zvědavá i na příběh. Bohužel přišlo docela zklamání. Nezaujalo mě to a ani mě to příliš nebavilo. Bylo to takové ... o ničem. Ale velkou výhodou bylo, že díly nejsou moc dlouhé, takže to rychle utíkalo.

Železná lady (2011)

Z historického a životopisného hlediska to byl zajímavý film, ale to je tak vše, jinak mě příliš nebavil.

Gekidžóban Óran kókó hosutobu (2012)

Byl to docela oříšek ohodnotit tento film. Pořád se to ve mně pralo, jestli mám dát 3 nebo 4. Čtyři hvězdičky by zasloužily super scény, které tam byly, zábava a jakási nostalgie po dramatu. Ale zároveň jsem i zvažovala, zda to má na to být samostatným filmem nebo by to bylo lepší jako další epizoda. Bylo to těžké rozhodnutí a popravdě ani teď si nejsem jistá, jestli jsem přece jen neměla dát o jednu hvězdičku více :-D

Cheongdamdong aeliseu (2012) (seriál)

Pro mě to má podobný nádech jako Secret Garden s Hyun Binem a Ha Ji Won. Přirovnala bych k sobě i postavy Cha Seung Joa (Park Shi Hoo) a Kim Joo Wona (Hyun Bin). Jsou si docela podobní, oba mají takové osobité kouzlo a jsou zábavní a zároveň i roztomilí. Ale samozřejmě SG bylo lepší! Jinak tohle je jistě zajímavé i tím, k čemu se hlavní hrdinka rozhodla (změna přístupu), protože to se často nevidí :-D

Shinsaui poomgyuk (2012) (seriál)

Původně jsem neměla vůbec v plánu si toto drama pustit, protože jsem si myslela, že mě nebude bavit. Pak jsem náhodou narazila na video z tohoto dorama a změnila jsem názor. Pustila jsem se do toho a byla jsem v šoku, jak je úžasné :-D Moc se mi líbilo to jejich přátelství, jak si ze sebe dokázali dělat legrácky, jak při sobě drželi, ale i jednotlivé kamarády jsem si oblíbila. Příjemné překvapení bylo, když se tam objevili, např. Yonghwa (CNBLUE) nebo Sooyoung (SNSD).

Tajemná zahrada (2010) (seriál)

Secret Garden patří mezi má nejoblíbenější dorama. Jistý podíl na tom má hlavní dvojice v podání Ha Ji Won a Hyun Bina, protože to jsou prostě hvězdy. Hyun Binova role je úžasná a on je tak přesvědčivý, když hraje "Gil Ra Im" :-D :-D A to jeho "munja wa shong" :-D :-D :-D Zároveň i kladné body SG přidává to, že Gil Ra Im nemá žádnou rivalku, tedy pokud se nepočítá Kim Joo Wonova maminka :-D :-D Není možné zde vychválit všechno, co se mi líbilo na Secret Garden, protože je toho hodně, takže musí stačit to, co jsem už zmínila :-)

Jakalyi onda (2012)

Musím říct, že film svůj cíl určitě splnil. Působil jako průměrnější komedie až tedy na některé opravdu výborné scény, ale pak ... všechny palce nahoru!!!!! Zábavné, jedno překvapení za druhým a k tomu Jaejoong, není co dodat :-D

Stmívání (2008)

Poprvé jsem viděla Twilight v kině a byla jsem prostě nadšená - krásná a zajímavá love story, a taky postava Edwarda představující, dalo by se říci, ideálního muže :-D Samozřejmě nemohu opomenout ani soundtrack, prostě nádherná hudba! Ale je překvapující, jak vlivný je taky zvuk. Musím říct, že verze s českým dabingem je horší, působí to jinak. Kdybych to viděla takto, tak nevím, jestli bych dala úplně nejvyšší hodnocení. Proto můj závěr je: jedině originál v původním znění!!!!

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Když nepočítám nádherné záběry na úplném počátku, tak mi začátek přišel překvapivě umělý a přeslazený. Naštěstí se to záhy dostalo zase do správných kolejí ... a pak už jenom super! ^^