LOL (2012)

Pohľad do sveta teenageriek a ich mám a vskutku trefný. Skvelá hudba a ústredný song.

Muž na hraně (2012)

Skvele obsadené, no zbytočne prekombinované a postupne sa začal strácať zmysel prečo to všetko Worthington robí a prečo práve takto. Jedna z troch hviezdičiek za Genesis Rodriguez keď si oblieka ten tesný overal.

Bůh žehnej Americe (2011)

Asi som mal priveľké očakávania v štýle Kick-Ass. Toto je skôr nezávislá filmárčina štýlu strieľame do bábätiek, tínedžerkám medzi oči a popri tom vystrieľame porotu americkej Superstar. Nápad vyčistiť spoločnosť je dobrý, no je bez života a v podstate aj bez nejakého hlbšieho dokazu, pretože ako bolo v samotnom filme podotknuté, televízie a ľudia si aj tak všimnú iba to násillie, ktoré škodí deťom, ktoré si tento a podobné filmy pozrú a nie dôvod prečo to hlavný hrdina robí. Michael Douglas to vo Voľnom páde zvládol omnoho lepšie.

Zbořené mosty (2006)

Milujem country a juh Spojených Štátov a hoci som sa nijako zvlášť nebavil a film smeruje z bodu A do bodu B a už po piatich minútach viete ako sa skončí, akosi to vôbec nevadí. Niektoré filmy majú to kúzlo a dokážu spestriť utorkové skoré ráno:-)

Deuce Bigalow: Dobrej striptér (1999)

Ale hej, ono to nie je zlé a miestami aj vtipné. Priemerná komédia s Robom Schneiderom, ktorý má síce za sebou aj lepšie kúsky, ale večer v týždni sa tým dá vyplniť.

Taylor Swift: Speak Now World Tour Live (2011) (koncert)

Nádherná hudba so skvelými textami, prekrásne kulisy a príbehy vytvorené ku každej skladbe..päť hviezdičiek a na živo za rovných desať.

The Forger (2012)

Žiadna veľká naháňačka v štýle Thomasa Crowna alebo Catch Me If You Can sa nekoná. Všetko sa nesie v príjemnom a pohodovom kľude, rovnako ako maľovanie obrazov kdesi na námestí či na pláži pri západe slnka. Aj preto dostal od mnohých to priemerné hodnotenie, no kto má rád obrazy, maľovanie, trochu romantiky, k tomu atmosféru dotvárajúcu hudbu, bude sa mu film páčiť.

Lorax (2012)

Hodnotenie viac menej za ekologický odkaz a záverečný citát Dr. Seussa o sile jednotlivca. Film samotný je síce úžasne farebný, ale príbehovo fádny a bez humoru.

Tři mušketýři (2011)

Nevidím dôvod prečo by Traja mušketieri mali byť vždy spracovaní vyslovene historicko historicky, lebo tak sa to vraj má robiť, aj preto milujem Disnyeho spracovanie z 93-ho a Anderson sa mu dovolím si povedať vyrovnal. Film má skvele dávkované vtipné momenty, Planchet za všetkých, výborné herecké obsadenie, kedy áčkoví herci predstavujú záporných hrdinov a mušketieri spolu s D´Artagnanom sa vyrovnajú tým Disneyho. To, že je tu vzducholoď netreba nijako riešiť, jej existencia je dostatočne podložená Da Vincim v úvode filmu a vzdušné bojové scény sú dokonalé a samotné výčitky na podobnosť s Pirátmi z Karibiku, Resident Evil a inými hrami..v každom filme je niečo čo sa podobá na iný, dobre sa na to pozerá, tak čo na tom. Nestáva sa mi, aby som sa počas filmu ani chvíľu nenudil, za čo môže aj veľmi dobrá hudba počas neho i light motive skladba počas záverečných titulkov. Ked si to všetko zrátam a pridám skvelé dialógy a charizmu hercov, vychádza mi jedno z najlepších spracovaní mušketierov vôbec.

Čistá práce (2008)

Nie typická stathamovka, no o to lepšia dobovka..jednoducho milujem tieto filmy zasadené do Londýna zašlých čias, všetky sú skvelé. Príjemný pohodový rozjazd, veľmi dobre zohrané, hudobne zladené, s dostatočným množstvom zvratov, aby udržal moju pozornosť až po záverečné titulky.