Jezero smrti (2008)

Romantický výlet k jazeru, pri ktorom požiadam priateľku o ruku, jeden by si myslel, že si na to nájdem tiché miestečko bez spoločnosti. Prvá a najdôležitejšia chyba. Decká sa správajú ako sa správajú, jeden vodca, stabí ho poslúchajú, nemám námietky k ich vyobrazeniu. Rovnako výborná ťaživá atmosféra. No, absolútna nelogickosť chovania dospelej dvojice pre mňa zničila celý film. Zlatý Dustin Hoffman v Strawdogs.

Mládeži nepřístupno (2013)

Nechal som sa zlákať Halle Berry v obsadení, a bol to z veľkej časti krok vedľa. Dejová línia o hľadaní Movie 43 bola fajn, no prvé príbehy doslova nechutné, odporné, rovnako ako posledný minifilm o kocúrovi, nechápem ako sa na to tí herci dali nahovoriť..zrejme veľa núl. Čo ma však prekvapilo bola perfektná časť o prvej menštruácii, výborné homeschooling, leprechaun a vlastne aj blind date s Halle Berry. Výsledné hodnotenie 2 a pol je len vďaka týmto častiam..zvyšok kľudne pretočte.

Mimzy (2007)

Také vysoké hodnotenie je možno prehnané, ak sa pozeráme na herecké kvality filmu a fakt, že málo kto príbeh chápe a je pre neho o ničom. No je v ňom úžasná hĺbka a toľko pravdivej symboliky, že ten, kto verí, viac nepotrebuje.

Sousedská hlídka (2012)

Nádhera! Nečakaný hit, aj keď sa predstava o čom film bude absolútne nenaplnila, vykľula sa z toho totálna nakladačka vtipov a hlášok, dokonalá konverzačka so skvelou akciou, takto som sa nebavil už veľmi dlho. Tí čo film nepochopili môžu ľutovať a vlastne asi im nebol určený. Čakajte nečakané.

Pečeť vraha (2003)

Kórejský krimi thriller kvalitatívne porovnateľný s Gone Baby Gone alebo Zodiacom. Skvelé herecké výkony, výborná kamera a strih, žiadne lacné prevedenie, veľmi dobre znázornený prerod dobrého policajta na zlého a naopak. Popravde, zo začiatku som mal chuť tomu detektívovi, kvôli jeho metódam riadne natrieskať, našťastie však prišiel k rozumu. Obraz toho kam sa až dá zájsť.

Paralelní světy (2012)

Na piatu hviezdičku chýba wow záver, hoci momentov, kedy som zostal užasnutý je tu dosť. Oba svety akoby čerpali inšpiráciu z nového Total Recall a chvíľami som mal pocit, že tvorcom ide o vytvorenie obrazu východného a západného Nemecka, viď použité Trabanty a Lady. Kľudne by sme mohli použiť aj prirovnanie k Rómeovi a Júlii s prvkami z Orwellovho diela. Skvelý koncept, prvotriedne obsadenie so sympaťákom Sturgessom a krásnou Kirsten, výborná hudba, krásny filmový zážitok.

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Videoherný koncept počas zdolávania levelov, dobíjania životov, nachádzania zbraní, bonusov výborný. Avšak samotný film už nemôže tak zaujať, možno až šokovať ako prvá časť, keďže dej je vlastne recyklovaný. Plusom opäť Amy Smart, ale na lepšie hodnotenie nestačí.

Ip Man (2008)

Geniálne umenie Donnieho Yena v réžii skvelého Wilsona Yipa, takto sa točia životopisné filmy.

Total Recall (2012)

Vraj zbytočná kópia filmu. Ani náhodou! Plnohodnotné akčné sci-fi, ktoré dokáže ustáť svoje miesto na plátne. Iné ako pôvodný Recall, dej upravený k väčšej realičnosti čo je plus, požičiavanie prvkom z Minority Report či I Robot (doprava, autá, roboty) ma potešilo, nie sklamalo, dodáva to na akejsi súdržnosti žánru a vedie k možného predobrazu budúcnosti. Farrell ako vždy skvelý, ženské obsadenie nemohlo byť lepšie, výborná hudba, strih a tri prsia:-)

Prolhané krásky (2010) (seriál)

Neverím, že pozerám už druhý kvázi girlie seriál, tým prvým boli podobné, len firemne staršie Desperate Housewives. Našťastie tu nejde o žiadne ohováranie, ako v podobne razených GG, ale o miestami veľmi tajomnú atmosféru, zabezpečenú akýmsi Jigsawom IT doby, ktorá ma dokáže udržať už tretiu sériu, teda asi dva týždne sledovania. Príjemné charakterové obsadenie, trošku tej reality z vlastného života, sem tam konverzačná nuda, ale Pretty Little Liars sú príjemným spestrením inak fádneho žánru.