poster

Lorax

 • USA

  Dr. Seuss' The Lorax

 • USA

  Lorax, The

  (USA)
 • SK název

  Lorax

Animovaný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 2012, 86 min

Předloha:

Dr. Seuss (kniha)

Scénář:

Ken Daurio, Cinco Paul

Hudba:

John Powell

Komentáře uživatelů k filmu (172)

 • Tosim
  ***

  MĚL JSEM JENOM MULU, VOZÍK A NEODŮVODNITELNÝ SKLON K OPTIMISMU. Tak to potom jo, protože prolog delší vlastního děje a 3D jen kvůli pár efektům sráží hodnocení k průměru. Pár nelogičností se dá odpustit a bavit se od fórku k fórku víceméně dostačuje. Viz Mission Impossible Theme v podání zpívajících ryb.(20.3.2012)

 • T2
  ****

  Rozpočet $70miliónovTržby USA $214,030,500Tržby Celosvetovo $350,609,871Tržby za predaj Blu-ray v USA $51,416,167 //počet predaných kusov 2,400,691Tržby za predaj DVD v USA $79,055,608 //počet predaných kusov 5,032,547║ Pekne farbistý gýč samozrejmí pre štýl rozprávok od Dr. Seuss', z pôsobivou muzikálovou atmosférou, zaujímavým morálnym ponaučením, videl len v Českom dabingu, som zvedavý na Slovenský dabing. /70%/(10.8.2012)

 • Fr
  ***

  ,,JSEM TED WIGGINS. A MLUVÍM ZA STROMY“….. /// Město bez přírody zajebaný technickejma píčovinama ničící ovzduší, znamenající pohádkový bohatství pro pana O´Hareho. Živej strom? Sci-fi. Ale nastal čas pro změnu – a co vám budu vyprávět, zase za tím stojí ženská! Dětsky srozumitelný, s nezpochybnitelným ekologickým poselstvím (kurva nech tu sekyru doma!), s fajn narážkami na jiný filmový kusy a sympatickejma fórkama v dialozích. A písničky. (Ty vole, prostě písničky, no.) Co víc můžete od animáku pro děcka chtít? (no tak vidíš…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knížky, který napsal Theodor Seuss Geisel nečtu. 2.) Víc než cokoliv na světě si přeju vidět živý strom. (Zavřenej? Za vraždu? Pusť si film…). 3.) Thx za titule ,,KoVy“ a ,,c.tucker“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ ne(4.8.2012)

 • B!shop
  ***

  No cekal jsem nejakou infantilni blbustku a tu jsem dostal, ale zaroven tu je pokus o serioznejsi pribeh, kterej ale vyzniva trochu jako ekologicka agitka a samotny vysvetleni, co se vlastne stalo, navic zabira vic casu nez samotnej pribeh. Postava Loraxe tu je pak vicemene zbytecna. Takze celkove zadna velka pecka, ale sem tam se nakej forek povede, dej se nikde netahne a postavy jsou vzasade sympaticky, takze to ty tri hvezdicky da.(7.8.2012)

 • Jossie
  **

  Začátek vypadal nadějně, ale pak už mi ta barevná krajinka, zpívající ryby a natahovaný děj docela lezly na nervy.(15.6.2013)

 • Flipper
  *

  Ak to nemáte v anim. filme, ste out: 1. opakujúci sa efekt "rollercosteru" - tj. hlavná, alebo inak pohlavná osoba je v situácií rýchleho pohybu účinkom nejakej pohybujúcej sa časti, zo stálym krikom a revom. (áno je to časom otravné) 2. čím viac postranných "funny"/?/ postáv tým lepšie ( + konkrétne k tomuto filmu vykradnuť všetky piskľavé hlasy z Já Zloduch) 3. lovestory 4. spievanie. a final tamtarárá paradox konkrétne tohto filmu: Objasnenie deťom princíp kapitalizmu, aby sme ich mohli hlbšie "zasadiť" /heh ironicke prid. meno že?/ do príbehu o ekológií, ktorý je len v podstate zámienkou na to, aby diváci platili vstupné do kina a kompetentní mali lepšie vily v Hollywoode. Ou yeah. PS: Lorax hral karty --> ktoré sú z papiera --> ktoré sú so zo stromu. Oh shit...(20.7.2012)

 • Skejpr
  ***

  Opět se potvrzuje, že animovaný film je pro tvorbu Dr. Seusse správnou volbou. Přesto je Lorax oproti Hortonovi výrazně slabší. Dvě dějové linie nejsou ani jedna dostatečně nosná, písničky postrádají drive, plní čistě úlohu zkratky a celkově nemá Lorax dostatečný tah na branku, emoce ale díky bohu vyvolat dokáže. Hořkost, smutek, vztek, to vše se dostavuje, neboť Lorax jde proti proudu a nebojí se být ne vždy úplně příjemným koukáním. Varovným prstem se ohánět umí, škoda. že vyprávění, originalita a nápady zůstaly pozadu...(29.7.2012)

 • xxmartinxx
  **

  Sympatický svět, v nekonečné roztomilosti lze najít stopy sebeironie. Ale z předlohy vybízející k přemýšlení je tupá extremistická a vlastně nebezpečná štvanice na civilizaci. Klišoidní humor, kdy každý postava musí aspoň třikrát někam legračně spadnout, tomu nasazuje korunu.(13.3.2012)

 • Shakers
  **

  Animáky má rád, ale tento zaradujem do rovnakej kategórie čo Gnomea s Júliou. Nebavilo ma to. Animácia mi nevoňala už od začiatku, postavy mi prišli nezaujímavé a skrátka cele ma to nudilo. Možno až príliš velka kritika s moje strany, ale po dlhej dobe som zas u môjho obľúbenom žánri nudil. Priznávam sa koniec som prespal. A myslím si, že aj keby som ho videl, tak sa moje hodnotenie nezmení, ak sa milým kludne ma kontaktujte :-). 40%- 2*(30.9.2012)

 • playboxguest
  **

  Pohádka spíše pro mladší publikum, ze Seussovek slabší, kromě hlavního nápadu nepříliš nápaditá a plná písniček, které neurazí, ale ani nezaujmou. Mě do konce každopádně udrželo 3D: **** které mi nepřišlo tak vyvedené jako u konkurenčních animáků, ale na druhou stranu jeho nepřekvapivost kompenzuje celková barevnost filmu, která je při vysokém blu-ray rozlišení okouzlující.(31.7.2012)

 • LiVentura
  ****

  Správné anim.dílko o tom, kterak když zničíte přírodu kolem sebe, zničíte vlastně sebe.! Velmi poučné i pro děti.. :-)(9.7.2015)

 • juta
  ***

  Lorax je celkem fajnová aktivistická pohádka, která v některých ohledech připomíná jiné novodobé pohádky, jako třeba padáním do propastí s nejistým koncem a plno nástrah, ze kterých se pokaždé vybruslí, a která se snaží zaujmout spoustou vtipných momentek. Bohužel já mám strašně nerad, když se někde zpívá a tady se zpívalo docela často, hned od začátku a u toho se prostě nudím, protože to je vlastně o ničem a jen se honí čas. Kde jsou ty časy krásných příběhů alá Karkulka, nebo Shěnurka, kterými nás krmili téměř každou noc? Z tohodle děcka zblbnou hodně rychle. Už asi došly nápady, tak se vymýšlí zvláštní kravinky, které malí jedinci nepochopí a má jen dítě odklidit na hodinku pryč, aby si rodič odpočinul.(15.8.2012)

 • Pilda17
  ***

  Pěkná vizuální stránka není vše.. 5/10 = 50%(5.8.2012)

 • cukorek
  ****

  Veľmi dobrá myšlienka ako dnešným deťom otvoriť oči a povedať, že prírodu nesmieme zanedbávať a poškodzovať, pretože konečný následok a dopad pocítime my ľudia. V tomto animáku výborne pracoval vynikajúci a očarujúci humor, ktorý bol trefný a zábavný ako "skúsený klaun v cirkuse", ktorý predvádza výborné kúsky a človek sa s radosťou na to pozerá. Mám na mysli výborné zvieratká na čele s rybkami, ktoré nôtili zvučku Mission Impossible, ale aj vtipné počínanie ostatných postáv. Každá z nich mala svoju podstatu a výbornú "formu", takže príbeh ponúkol skutočné nefalšované dobrodružstvo. Okrem poučnej stránky o prírode padli aj výstižné vety zo života ako napríklad "ak chlap urobí hlúposť raz je to preto, že je to chlap, ale ak to urobí znova je to kvôli nejakej žene" to bol zásah presne do stredu terča. Nepochybne tento animák ma strhol aj výbornou energickou hudbou, ktorá už v úvode naznačila, že sa chystá poriadna akcia, takže klobúk dole pred Johnom Powellom. Tento muž má ozaj perfektný cit, pre obsadzovanie hudby do animovaných filmov a tak nie je na film len radosť pozerať, ale aj počúvať ho. Obvykle mi piesne v rozprávkach nesedia, ale tu to bolo prekvapujúco dobré. 80%(30.9.2012)

 • johnn333
  **

  Existují animáky, které si vystačí bez výchovného poselství. Pak jsou takové, které vysílají morální apel podprahově, tedy nerušeně a nenásilně. A pak je tu Lorax: bizarní dílko, které agituje tak nepokrytě a přepáleně, že jen valíte bulvy. Nejde tu o rodinné hodnoty, ale o životní prostředí, ekologii a navrch i kritiku nenasytného kapitalismu (muzikálové číslo, ve kterém hrdina zapěje, že trh je vším included!). Do dětí bych to nepral s takovou vervou, milí scenáristé. 40% (jinak zaměnitelné přebarvičkované dobrodružství se 100+1 srandovními pády)(14.3.2012)

 • Roman.Ticka
  ****

  Pro mě zajímavé invenční pojetí ekologické agitky, mířené především k nejmenšímu divákovi, coby zachránci světa budoucnosti. Dle ohlasů dětského publika tomu tak skutečně je a pevně doufám, že nejen v rámci odvysílaných 86 min. Já, zarytý ekolog a milovník všeho léty prověřeného a fungujícího, jsem spokojena, bavilo mě to.;-)(22.6.2015)

 • Lenny.M
  ***

  Další ekologická pohádka..Neurazí, mladšímu publiku se možná i zalíbí a třeba se i poučí, je podle mě důležité pouštět podobné dílka dětem, ne jen Auta a podobné blbosti, které jim nic nedají..(7.8.2012)

 • predators
  ***

  Poměrně milý animák, který se vyrojil z neznáma na trubice našich plazmových televizorů. (chudákům na ledky a lsdéčka) Líbivá grafika a spousta drobných fórků od vedlejších postaviček potěší nejvíc. 60%(3.9.2012)

 • Pedestrian
  ***

  Není to tak špatné. Na stromy (agitku) chčije pes, nic násilně podsouvaného se tu nekoná. Dobře no, závěrečnej song "Let it Grow" raději let it go.(2.8.2012)

 • ivishka
  **

  Průměrný ne-li skoro podprůměrný animák..Animovaný film sám o sobě potřebuje určité kouzlo a kouzelný děj.Samozřejmě zde vystupovala velká spousta krásných huňatých medvídků apod. ale to samo o sobě nestačí. Podobný příběh jako má tento film jsem už někde viděla - připomínalo mi to vzdáleně Wall-E.Také zde lidé žili v uměle vytvořeném městečku a nic nevěděli o světu kolem sebe.Nikdo se nepídil po tom proč žijí takhle uměle,proč kupují umělý vzduch a nemají nikde ani živý stromeček.Když jsem zahlédla trailer k filmu tak jsem upřímně čekala víc..Velkým mínusem také shledávám rádoby "muzikálové" scény,které mě upřímně velice rozčilovaly.(20.7.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9