Nelítostný souboj (1995)

Spíše 4,75*. Parádní obsazení, v posledních scénách by se napětí dalo krájet. Velmi dobře zachycená psychika postav, jak chtějí změnit svůj život, jak se rozhodují a jejich vnitřní boj. De Niro je pro mě v tomto filmu jednička.

Rychlí a zběsilí (2009)

5* - hiphop - dialogy - infantilita scénáře =2* Bylo to akční, ale celkově slabý a moc předvídatelný. Podíval jsem se na to kvůli Vinu Dieslovi, který byl jediný na 3* - Jo! ještě tunely se mi líbily :)

Chalupáři (1975) (seriál)

Jeden z dobrých českých seriálů. To, co se točí dnes by ani pes do huby nevzal :)

Konto separato (1996)

Celkové nudné vyznění, ale místy jsem se dobře bavil.

Leon (1994)

Jean Reno byl jako vždy stoicky perfektní. Jeho komika mlčenlivého habána nemá konkurenci. Místy mi to připadalo, jako parodie na akční filmy, potom to byl akční film. Námět se mi zdá zajímavý i když místy může nudit, protože infantilní projevy Natálie Portman jsou velmi svérázné. Super byl taky Danny Aiello: " Jsem něco jako banka, ne, jsem lepší než banka, protože tu občas někdo vykrade :)

Stmívání (2008)

Je to sice fantasy, ale je to až moc infantilní. Občas dobrá akce, občas dobrá holka a občas upír na stromě. Není to horké ani studené a jako takové to musím vyplivnout.... Dobrý film pro puberťáky. Ale uznávám, že Robert Pattinson měl občas hrozně drsný pohled...

Vzpomínky na lásku (2004)

Dávám 5*. Hned vysvětlím, proč jsem této zdánlivě "uslintané békovině" pomohl nahoru... Co má film za úkol? Nic. Je to jenom příběh. Když si pustíte "romanťák" nečekejte překvapivé úskoky nebo vypjaté akční scény. Ovšem něco se přece jenom musí očekávat. Já se dočkal scén tak dokonale zahráných a natočených, že zůstává rozum stát. Ovšem kdyby slova v těchto scénách nedávala smysl, asi by to byl jen další americký "slaďák", ale i slova jsou smysluplná a krásná. Ve filmu lze postřehnout několik životních témat: Odpuštění, lásky a boření sociálních rozdílů :) Slovo působivý není zde dost silné.

Porota (2003)

Vynikající souboj Davida a Goliáše, ozbrojení a odzbrojení, dobra a zla. Nelíbil se mi začátek, který se moc obšírně snaží vylíčit, jak se advokátní společnost pana Rankina Fitche připravuje na výběr poroty - jestli se režísér snažil oslnit, myslím, že se nepovedlo. Ovšem v případě, že si pustíte film asi o 30 minut později nudit se nebudete. Slabý začátek - perfektní konec.

Všichni dobří rodáci (1968)

Velmi hluboké zamyšlení nad temnými dobami našeho národa. Vývoji postav, kterým opadává radostný úsměv svazácký a nastupuje zklamaná tvář realisty. Film o tom, jak neschopný komunista k moci přišel a zdevastoval lidské vztahy, smysl lidské práce a beze smyslu pro spravedlnost podával obvinění. Film je poeticky laděný a dá prostor k přemýšlení. Vesnické tradice jsem nemusel vidět, ale patřilo to k vykreslení vesnické kultury, možná i něco víc.

Quantum of Solace (2008)

Vyzkoušeli vás, posoudili vás a vyhověl jste! Craig je výborný herec a na Bonda se hodí. Casino pravda o drobet přehlednější a zajímavější, ale nemůže být všude poker, že?